Přejít na obsah

Plnění pneumatik


brunoos

Doporučené příspěvky

Sehnal jsem si domu levně tu pistolku s manometrem na plnění pneumatik. Chtěl jsem to připojit ke kompresoru ale až teď jsem si uvědomil, že to nepude protože když na pistolce pustim pačku (vzduch přes ni nejde) tak kompresor stale tlačí vzduch do hadice a je problém - co s tím vzduchem. Neřešil už si někdo podobný problémek.

Dík za info a nápady.

napadl mě nějaký ventil před pistoli ale nevim jaky atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejlepší bude dát tam tlakový spínač který při nárůstu tlaku nad určitou hodnotu vypne kompresor. Stojí asi 500 kč. Mám u modelářskýho kompresoru tenhle typ http://www.oez.cz/catalog.asp?thema=2749&c...=630&item=24449 a naprostá spokojenost. Zapojení je jednoduchý - jako klasický vypínač. Druhá možnost je pojistný tlakový ventil, ale tam je blbý hluk (co chvíly si odfoukne - kámoš to takle měl a jeho pes se z toho málem zbláznil)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sehnal jsem si domu levně tu pistolku s manometrem na plnění pneumatik. Chtěl jsem to připojit ke kompresoru ale až teď jsem si uvědomil, že to nepude protože když na pistolce pustim pačku (vzduch přes ni nejde) tak kompresor stale tlačí vzduch do hadice a je problém - co s tím vzduchem. Neřešil už si někdo podobný problémek.

Dík za info a nápady.

napadl mě nějaký ventil před pistoli ale nevim jaky atd.

A co to máš za kompresor, že to neumí vyřešit sám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sehnal jsem si domu levně tu pistolku s manometrem na plnění pneumatik. Chtěl jsem to připojit ke kompresoru ale až teď jsem si uvědomil, že to nepude protože když na pistolce pustim pačku (vzduch přes  ni nejde) tak kompresor stale tlačí vzduch do hadice a je problém - co s tím vzduchem. Neřešil už si někdo podobný problémek.

Dík za info a nápady.

napadl mě nějaký ventil před pistoli ale nevim jaky atd.

A co to máš za kompresor, že to neumí vyřešit sám?

Madein doma - stary kompresor z traktoru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
Sehnal jsem si domu levně tu pistolku s manometrem na plnění pneumatik. Chtěl jsem to připojit ke kompresoru ale až teď jsem si uvědomil, že to nepude protože když na pistolce pustim pačku (vzduch přes ni nejde) tak kompresor stale tlačí vzduch do hadice a je problém - co s tím vzduchem. Neřešil už si někdo podobný problémek.

Dík za info a nápady.

napadl mě nějaký ventil před pistoli ale nevim jaky atd.

A co to máš za kompresor, že to neumí vyřešit sám?

Madein doma - stary kompresor z traktoru

To bys musel mít zásobník(tlakovou nádobu) buď s tlakovým spínačem nabo s regulátorem tlaku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sehnal jsem si domu levně tu pistolku s manometrem na plnění pneumatik. Chtěl jsem to připojit ke kompresoru ale až teď jsem si uvědomil, že to nepude protože když na pistolce pustim pačku (vzduch přes ni nejde) tak kompresor stale tlačí vzduch do hadice a je problém - co s tím vzduchem. Neřešil už si někdo podobný problémek.

Dík za info a nápady.

napadl mě nějaký ventil před pistoli ale nevim jaky atd.

A co to máš za kompresor, že to neumí vyřešit sám?

Madein doma - stary kompresor z traktoru

To bys musel mít zásobník(tlakovou nádobu) buď s tlakovým spínačem nabo s regulátorem tlaku.

No ja spiš myslel nějaký přepouštěcí ventil na kterém si nastavim při jakem tlaku ma vzduch pustit někam ven. Uvidime - teď nemam na toto moc času ale nějak dořešim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sehnal jsem si domu levně tu pistolku s manometrem na plnění pneumatik. Chtěl jsem to připojit ke kompresoru ale až teď jsem si uvědomil, že to nepude protože když na pistolce pustim pačku (vzduch přes ni nejde) tak kompresor stale tlačí vzduch do hadice a je problém - co s tím vzduchem. Neřešil už si někdo podobný problémek.

Dík za info a nápady.

napadl mě nějaký ventil před pistoli ale nevim jaky atd.

A co to máš za kompresor, že to neumí vyřešit sám?

Madein doma - stary kompresor z traktoru

To bys musel mít zásobník(tlakovou nádobu) buď s tlakovým spínačem nabo s regulátorem tlaku.

No ja spiš myslel nějaký přepouštěcí ventil na kterém si nastavim při jakem tlaku ma vzduch pustit někam ven. Uvidime - teď nemam na toto moc času ale nějak dořešim.

No tak jsem to myslel s tím regulátorem tlaku. Třeba z nákladáku. jakmile překročíš určitý tklak tak odfoukne bokem. Ale v kařdém případě bys musel mít aspoň nějaký malý zásobník.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná to zní divně, ale : "nechceš si v kvelbu koupit normální manometr ( na měření - cca 200,- Kč) a přebytečný vzduch upouštět klíčem ( od bytu, od auta) ?".

Protože - manometr na pistoli z Baumaxu je přesnej jak ruský hodinky a když budeš chtít použít ventilový blok s nastavením a vypnutím při nastaveném tlaku (obyč průmyslový - FESTO, SMC) pod 4000,- Kč se nedostaneš. Sice nebude nepřesný jako ten z Baumaxu, ale zase bude fungovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se zeptám blbě,ale vy opravdu tak často dofukujete,že se Vám vyplatí řešit foukání doma?

Správný dotaz :palec2:

Já osobně bych šel spíše do kompresorku do auta na zásuvku zapalovače, dá se koupit v mototechně za cca 500kč a využití by měla spíše při defektu nebo někde na dovolené na dofoukání balónů nebo lehátek

Pumpy jsou dneska na každém rohu, já osobně mám tři na cestě domů (trasa cca 10km) a čtyři na cestě do práce.

A navíc máme pneuservis přímo v areálu firmy kde mi kluci gumy zkontrolují kdykoliv budu chtít

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kompresor doma používám na různe věci (hlavně jsem to chtěl použivat na dofoukaní jizdního kola což dělam vellmi často) a pistolu s manometrem jsem sehnal profi a bylo to jenom za pivo tak proč to nevzít - tehdy mi vubec nedošlo že to nebude jen tak, tak teď vymyšlím jak to zas levně obchcat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...