Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Zdravim tak som to skusil nasiel som jediny factory fw 2680 podla stranky http://www.my-gti.com/1769/volkswagen-rns-510-firmware-upgrade-to-version-2680-2682-2684-2686-2688  a urobil som to presne podla navodu aby som nestratil funkcie tlacidiel na volante taktiez som potvrdil na columbuse downgrade a vyskocilo mi toto obr1 cely proces som skusil 2x a stale ten isty vysledok obr2 pise tam ze mi treba novsiu verziu tohto softwaru viete mi niekto poradit ci je este neaka novsia verzia ?? Alebo co mam dalej robit ? Lebo uz som asi fakt vyskusal vsetko :(

IMG_20170323_102158.jpg

IMG_20170323_102433.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S downgrade ti nepodarím, ale čo sa týka 5238 a problému s mapami tak som mal podobný problém. V minulosti som s tým istým softvérom nahrával mapy v pohode, no a ako som chcel aktualizovať naposledy tak mi to robilo tiež tak že cez SD kartu všetko prebehlo OK, ale po zapnutí navi pýtalo DVD. Tak som si ho vypálil a keď ho po aktualizácii z SD zas pýtalo tak som ho vložil. Ono ešte niečo načítavalo a po pár minutách ho vyplulo a mapy fungovali.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Zkousel jsem v Octavii Fl r.v. 5/2009, elegance, radio swing vymeneno za Columbus (r.v. 2014). U sveho Columbusu drzet delsi dobu tlacitko "SETUP", ale dostanu se po 20 vterinach max. na FM, AM a infor. o verzi.  Pri delsim drzeni tlacitka "SETUP"  se nikam dal nedostanu - do servis. menu, kde je CAN, TMC,... zda se mi, ze Columbus pomalu sosa baterii. Navic jsem zjistil, ze mi ukazuje u FM -ka pouze prijem na jednu antenu, pritom Fl Octavie mely od vybavy elegance s radiem Swing 2-din antenu. Diky za rady a pripominky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam doma 2 Columbuse a u jednoho to jde pres "SETUP" a u druhe ne. Coz mi prijde divne?? Navic u Columba mam i gps antenu dodelane na strese auta, jak to ma byt z vyroby a presto neukazuje druhou antenu:-( swing i columbus jsou prece 2-din radia, tak proc neukazuje druhou antenu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádio dokáže hrát i na jednu anténu, ve městě je to celkem v pohodě. Pokud má někdo v navi jednu anténu tak je lepší ji dávat na levý konektor (pohled ze zadu na rádio).

Jinak i ve škodovce koupíš fakra adaptér pro připojení dvou tunerového rádia na jednotunerovou zástavbu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rádio dokáže hrát i na jednu anténu, ve městě je to celkem v pohodě. Pokud má někdo v navi jednu anténu tak je lepší ji dávat na levý konektor (pohled ze zadu na rádio).
Jinak i ve škodovce koupíš fakra adaptér pro připojení dvou tunerového rádia na jednotunerovou zástavbu.

Přesně tak. Roky jezdím na jednu anténu a je to v klidu.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, mám dotaz jaky fimware by jste mi doporucily nahrát do Columbuse.

Skoda Octavia II facelift  12/2012, Multifunkcni volant, Buetooth, hlasove ovladani atd.

IMG_0113.thumb.JPG.cef02cec02c02ec928e5892614e87f15.JPGIMG_0114.thumb.JPG.c52226c923bf1fdd1e157e9170d71976.JPGIMG_0115.thumb.JPG.20de513f51e680e75b54ceb3fe8171b3.JPGIMG_0116.thumb.JPG.e41fad4dfa1933f1f7e512436442bfcd.JPGIMG_0117.thumb.JPG.498b1382f955f71aaf4b81580ade0e41.JPG

 

Snazil jsme se aktulizovat mapy na verzi 14.

Protoze zlobí DVD mechanika tak jsme to zkousel pres SD karty podle navodu.

Trvalo to cca  hodinu a pul ktere skoncilo chybou.

Po zapnuti radia to chtelo porad cd se SW jinak nic nejelo.

Zkusil jsme druhy pokus to probehlo rychleji  chyba uz zadna, ale v navigaci nejsou zadne mapy, a navic po zapnuti zapalování  to trva strasne dlouho nez zacne hrat radio a vubec jde neco ovladat.

 

Děkuji mnohokrat za info

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, h2o napsal:

4042 je poslední oficiální firmware pro tvé rádio, můžeš zkusit 5238 nebo 5269 každopádně před instalací si oprav dvd mechaniku. Upgrade by nemusel dopadnout dobře.

 

Jaký je rozdíl ve verzi 5238 popř. 5269 od verze 4024 která je tedy oficiální?

Budu muset něco kódovat, když bych nahrál verzi 5238 nebo 5269, multifunkční volat, MFD, Bluetooth, parkovací asistent v předu a vzadu, hlasový asistent, cd changer, atd?

Nebo, když se mi to povede, bude vše funguje jako do teď?

Děkuji za info.

 

Editováno: , autor: georgee24
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, rad bych se zeptal na par veci, tak snad tu nekdo bude vedet. 

Ziskal jsem posledni mapy a posledni firmware a zkousel jsem ten firmware, ale neslo to a az pozdeji jsem zjistil, ze kvuli klicku v zapalovani, mezitim jsem zkusil mapy a krasne se zacali kopirovat, ale nez se kompletne zkopirovali na hdd, rozhodl jsem se upgradovat firmware, s tim, ze se tak jako tak smaze celej disk(mapy, mp3).. jenze ouha, upgrade probehl v poradku, ale nic se nesmazalo, takze ted tam mam nekompletni navigaci a jede jen z cd, netusi nekdo, jak ty mapy smazat, ci jak zformatovat disk, abych to mohl znovu nahrat ? Diky za radu. Radek

Editováno: , autor: Radek123
Chyba v textu
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, pokud nekdo chce columbuse hazim z okna :-D. Aktualizace FW proběhla v pořádku. Stáhl jsem mapy V14 kopiruji z SD karty cca po pul hodině mi to napíše SUCSES restartuje se a mapy nikde zadne ani ty predchozi. Zkousel jsem to uz vyckrat ruzne zavadeci CD verbatim AZO, zavadeci DVD vzdy to stejne. Karta je 32 fat32 test to prehraje pri vlozeni. Poradi nekdo?

IMG_0596.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...