Přejít na obsah

COLUMBUS (TRINAX) / RNS 510


Doporučené příspěvky

Zdravim skodovkare:)

Prosim o radu, mam skoda octavia 2 RS rok vyroby 2006, bez park. senzoru...bylo tam klasicke radio s 6xCD menicem, nyni jsem mel moznost namontovat navigaci columbus verze HW04, SW 1200, puvodem z vozu vw touran rv 2007, cca po 2 hodinach co jsem to namontoval, baterie totalne vybita..hadam chlazeni columbusu...propojeni s maxidot a vse ostatni fungovalo bez problemu...aby se nevybijela baterie je nutne menit gateway? Ci staci zmenit fw, omlouvam se za popis, nejsem profik, diky za kazdou radu:)

lv

pokud mas 2006 bych hadal ze bys mel vymenit tu Gateway .

Co se tyce softu v Columbu tu musí napsat povolanejsi .Ferda,Cosby,Milhausek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky moc, namontoval jsem navigaci vyzkousel jsem zda vse funguje, jak jsem psal s maxidotem vse ok, vsechno fungovalo jak ma...vypnul jsem vse, navigaci ... Cetl jsem tu ze je problem s vybijeni baterie...tak jsem to sel za dvehodky zkusit a uz jsem nenastartoval...paklize staci pouze zmenit software, poradite please jakou verzi a jak to udelat...diky aomlouvam se za amaterismus... DikyMoc

LV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pro všechny co mají problém s mechanikou nebo prostě chtějí mít 100% jistotu, že doje k překopírování souborů(doba trvání: 30 minut).

 

Příprava na stole:

zvolím vhodnou kartu SD(doporučuji 8GB)  s formátem FAT32

na SD kartě vytvořím přímo na rootu adresáře:

WESTDVD

WEST

 

Do adresáře WESTDVD nakopírujte obsah celého DVD s mapou

 

do adresáře WEST z přílohy tohoto příspěvku vložte soubor: hddfiles.log

!!Upozornění tento soubor je vytvořený z dat pro verzi 8008!!

 

Pokud chce někdo vytvořit soubor pro svojí verzi musí mi poslat soubor s výpisem souborů svého média

 

Doporučuji příkaz:

dir "označení názvu media":\*.* /A-D /S /B  > C:\dvd_file.txt

 

např. (DVD s mapou vidím jako disk M):

stisknu windows(vlaječka windows na klávesnici) + R
napíšu: cmd -> enter
napíšu dir M:\*.* /A-D /S /B  > C:\dvd_file.txt

Pak na svém disku C najde soubor: dvd_file.txt v kterém je komplet výpis všech souborů(dle toho lze vytvořit: hddfiles.log)

Ještě doporučuji na root dát soubor formátu mp3(pro ověření správného načtení v navigaci)

 

Postup v autě:

1. vložím připravenou SD kartu a počkám zda opravdu začne přehrávat vložené mp3 soubory z rootu SD karty(sd karta zůstává do konce celého procesu vložená v navigaci)

 

2. na hrající navigaci stiskni na navi: SETUP + MIC + EJECT...počkej 20 sekund vlož cdčko s image(viz níže) doporučuji pálit v Alcoholu 120% co nejnižší rychlostí. Pak na konci až to napíše successfully jen počkej až vyjede CDčko. CDčko vyndej ven ze štěrbiny DVD mechaniky a navigace se sama restartuje.

Po 30 minutách je vše uloženo.

 

Odkaz na Alcohol120%:
http://www.softpedia.com/dyn-postdownload.php?p=5405&t=4&i=1

 

copy_map.zip

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Potreboval bych radu. Mam tel. s Androidem (Sony Xperia P), v aute je GSM II. Tel. se v pohode pripoji, HF funguje s Columbem v pohode, ale nepodarilo se mi prijit na to jak nastavit abych mohl poustet zvuk z tel. (MP3, videa atd.). Nevite nekdo co a jak nastavit a hlavne kde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím koupil jsem Columbuse a mám jeden problém.

Při vypnutí zapalování a vytažení klíčku se Columbus nevypne úplně, slyším jak si chroustá HDD. Ani když se zamknu v autě tak je to tejné. Když podržím restart tak se vypne což je asi v pořádku.

 

Verze columbuse 3T0 035 680 B    HW: H70  SW: 4024  Map 7894

 

000G Gateway can 2s36

00014               WSC 13765

 

Nemohlo by to také být zapojením svorka + a SAFE jsou vedeny jedním drátém.

 

Jinak se omluvám že píši sem rádio dávám do Fabie II předface ale v sekci ve fabii nikdo neodpovídá.

Příadně děkuji za rady kdyby informace nybli kompletní doplním

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to mám doma v PC v .txt souboru a k tomu se dostanu zřejmě až o víkendu, jestli budeš chtít tak ti to potom pošlu, ale není to česky (nepamatuji si to přesně asi italsky nebo španělsky :lol::'>  ) dá se to po i před překladem pochopit. Tady na fóru zkus ferda25 nebo Milhausek, mají hodně zkušeností ;)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau. Jednoducha otazka:

 

Jake vstupy ma Columbus RSN510 r.v.2008. Myslim tim kolik vstupu FM (radio) a jestli ma nejaky vstup pro GPS nebo GMS antenu. Děkuji za rychlou odpoved. Hodlam mysli columba davat swing (dvoutunerovy) a nejsem si jist jestli je v autě vhodna připrava. Mam tam dva oddělené fakra konektory, ale nevim jestli to jsou 2x FM nebo 1x FM + neco. Každopadně columba jsem mel v autě neorigo namontovany. diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...