Přejít na obsah

Nakódování dálkového ovládání


Mad_Boxs

Doporučené příspěvky

Mám doma dvě dálková ovládání. Jsou to originál pro Octavia r.v.99. Jedno funguje(ale tak prapodivně, někdy až na pátý pokus). To druhé mi zbylo po výměně klíčů, takže je jinak nakódované, nevíte někdo jak to nakódovat aby fungovala obě?

A ještě kde je umístěn přijímač DO a kde má antenu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja sem byl nedavno v servisu ty DO menit, protoze uz jaksi prestali uplne reagovat na zmacknuti. To nakodovani se dela nejak pres pocitac, aspon tak mi to delali ve Skodovce. Ted klic co ti funguje az nekolikaty zmacknuti ti uz pomale odchazi a je jen otazka casu, kdy to odejde total. Doma to asi neudelas, pokud na to nemas nejaky nastroje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na přizpůsobení dálky ke komfortce potřebuješ sw VAG-COM, kabel a PCčko.

Návod najdeš v dílenské příručce nebo v sw VIS. Jinak dělá se to takhle:

PŘIZPŮSOBENÍ:

Upozornění: Při přizpůsobování nových klíčů je potřeba přizpůsobit také již fungujícĺ klĺče!!!!!

Paměť závad musí být prázdná.

Postup přizpůsobenĺ.

-Zapnout zapalovánĺ jednĺm z klíčů

Čĺslo kanálu.

00-PŘIZPŮSOBENÍ, vymazat adaptačnĺ hodnoty

01-PŘIZPŮSOBENÍ, jako novou hodnotu zadat

celkový počet přizpůsobovaných klĺčů

např. 3 ve tvaru 00003.

-Uložit

-Do 3 s po odsouhlasení uložení hodnoty

postupně stisknout tlačĺtko ZAMKNI na

dálkových ovladačích.

Klíče jsou přizpůsobeny

Pozn. Po ukončení přizpůsobování klĺčů kontrolovat pamět‘ závad, měla by být prázdná.

Je možné přizpůsobit max. 8 klíčů.

Mezi jednotlivými ovladači nesmí být prodleva delšĺ než 3 s.

V případě programování více klíčů je dobré využít další mechaniky.

Editováno: , autor: MaD
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
na přizpůsobení dálky ke komfortce potřebuješ sw VAG-COM, kabel a PCčko.

Návod najdeš v dílenské příručce nebo v sw VIS. Jinak dělá se to takhle:

PŘIZPŮSOBENÍ:

Upozornění: Při přizpůsobování nových klíčů je potřeba přizpůsobit také již fungujícĺ klĺče!!!!!

Paměť závad musí být prázdná.

Postup přizpůsobenĺ.

-Zapnout zapalovánĺ jednĺm z klíčů

Čĺslo kanálu.

00-PŘIZPŮSOBENÍ, vymazat adaptačnĺ hodnoty

.....

Teď jsem sehnal VAG. Jen nevím jak vymazat ty adaptační hodnoty. když Dám přizpůsobit a 00 tak mi to zobrazí něco o tom že se provádí nastavení do výchozí nastavení. Vůbec nevím co to má znamenat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem sehnal VAG. Jen nevím jak vymazat ty adaptační hodnoty. když Dám přizpůsobit a 00 tak mi to zobrazí něco o tom že se provádí nastavení do výchozí nastavení. Vůbec nevím co to má znamenat.

No dyť to je přesně ono. Uděláš výchozí nastavení a tím smažeš všechny klíče, co kdy byly přizpůsobený....

Jinak přizpůsobit DO jde i bez VAGu - stačí zmáčknout dálku, a do 30s odemknout normálně přes zámek. Jen nevím, jestli to jde i u klíče, který s jednotkou nikdy spárován nebyl, určitě to ale jde u takového, který již má rozhozený plovoucí kód (např. když ho více než 200x zmáčkneš mimo dosah vozu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte, omlouvám se za hloupou otázku a za napojení na tohle téma, ale: chci vystřelováky 2-tlač., mám OI r.06, s centrálem na klíč, kde by měla být údajně komfortka podporující také DO, 799B. Pokud ano, pak stačí vyměnit zámky a už to fachčí, případně se nějak přes zámek klíče "naučí", anebo se musí na VAG apod.? Chci si to udělat sám, ale nerad bych něco vodkouřil.

Jinak ještě poddotaz: mám tam teď neorigo DO Cobra, který právě chci vyměnit - to jde normálně jen vymontovat a hotovo a nebo se ještě musí něco vymazat z elektroniky?

Moc dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam dotaz...kdyz jsem koupil auto, byly v ovladacich spatne baterie, jel jsem do origo Skoda, vymenili baterky a pak servisak sel k autu, zamcel ho klicem a pak stiskl ovladac...prisel a rikal, ze to je nakodovany.... je to mozny? (Stal vevnitr, takze jsem to videl z dalky)...

Editováno: , autor: acter
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

99 ky neměly DO

a 799Q je jednotka komfortu 2generace bez DO

mělk jsem ji v autě a DO neuměla

Aha, takže to vypadá že DO je dodělávané. Vysílač dálkového ovládání má tvar takového zakulaceného lichoběžníku s 2 kulatými tlačítky(jedno velké uprostřed a druhé menší v rohu) Tlačítka jsou v jednom kuse s celým plastem, takže nejsou vystouplá a ohraničena jsou soustřednými kružnicemi. V rohu je ještě červená led.

Takže mi asi nezbyde nic jiného než vytáhnout komfortku, najít na ní pin pro centrální zamykání a jít po drátu kam mne dovede (doufám že k centrálu). Nejvíc mne štve že auto má zaslepené zámky, takže jediná možnost otevření je pomocí DO.

Pokud by jste někdo věděl co je to za DO tak bych byl moc vděčen. Odpoledne to vyfotím a hodím sem foto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mam dotaz...kdyz jsem koupil auto, byly v ovladacich spatne baterie, jel jsem do origo Skoda, vymenili baterky a pak servisak sel k autu, zamcel ho klicem a pak stiskl ovladac...prisel a rikal, ze to je nakodovany.... je to mozny? (Stal vevnitr, takze jsem to videl z dalky)...

Popisuju to asi o 6 příspěvků výš (nad tím tvým), tak si to přečti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...