Přejít na obsah

Letní pneu R16


Boco

Doporučené příspěvky

Zrovna na EU štítky bych se osobně moc nedíval...

 

Z těch co jsi napsal, pokud neřešíš cenu tak bych vzal contiky, osobně letos po zkušenostech s energy savery ( výdrž super, po 35tkm 5,5mm ale už holt hučí...) přesedlám na Dunlop sp max rt nebo bridgestony RE002, ale nějakou tu desetinku paliva neřeším, to ti stačí párkrát vyhnat pavouky z výfuku a udělá to na spotřebně podobný efekt :mellow:

 

http://www.chara.cz/radce/energeticke-stitky-pneumatik.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Dobre, cize Conti vyhravaju.

Ale tie su cenovo asi najdrahsie (to ani nevadi).

Predsalen ak by ste mali vybrat z tych ostatnych styroch?

A takisto ma zaujima rozdiel medzi ContiPremium a ContiSport Contact - jedno je cislo 5 a druhe 2 (ta dvojka znamena, ze to je stara rada?).

Vdaka.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SC2 jsem měl z roku 2010, nevím přesně do kdy se vyráběly, ale to nejspíš budou nějaké staré zásoby? Premium Contact 5  jsem kupoval vloni na podzim a vyrobené byly v roce 2016. PremiumContact 6  se podle těch stránek vyrábí až od 17"; SC6 od 19"; SC5 od 17". 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Návštěvník

Nakoniec to bude PremiumContact 5, ale nasiel som teraz za zaujimavu cenu s ochranou rafika, oznacenie FR.

No nikde na internete neviem najst fotku ako to vyzera v reale.

Oplati sa kupit s ochranou rafika, alebo je to zbytocnost?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
Návštěvník

Zdravim, mam otazku ohlane pneu ale trosku taku inu.

Minulu sezonu som kupil nove Conti pneu.

Dneska som dal prezut auto, ale v pneuservise mi dali pneu naopak ako boli naposledny (predne dozadu a zadne dopredu).

Zadne (ktore uz dali dopredu) maju vraj lepsi dezen a tym padom mi dlhsie vydrzia....

Minuly rok som na nich najazdil len 5000km.

Bol som sa previezt a v aute je velky hluk, mam pochodit zopar kilometrov a sadne si to (prestanu hucat same od seba), alebo dat prehodit zadne dopredu hned zajtra???

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stále sa zvyknú prehadzovať zadné dopredu a predné dozadu, aby sa všetky 4 pneu zjazdili rovnomerne. Ten hluk bude pravdepodobne spôsobený letnou gumou, ktorá je tvrdšia ako zimná. Robia to všetky letné, akurát po prezutí je to dosť výrazné a človek sa furt zľakne. Ale po pár dňoch jazdenia si na to zvykneš.. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Zdravím vespolek. Vybírám nové letní pneu 205/55 R16 91V (V a výše). Už jsem měl vybrané Dunlop SP Sport Maxx RT, ale jak to vypadá, tak jejich výroba už skončila a jsou k dispozici jenom skladovky z roku 2018. Nevím, jestli do nich jít. Nebo měli byste nějaký tip na jiné adekvátní?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za inspiraci. Měl jsem chuť na Pirelli nebo Dunlop, ale současná nabídka Pirelli mě nijak neoslovuje. Takže ano, preferoval bych Dunlop, ale ne Blueresponse. Třeba je vynikající, ale nějak to mezi náma nejiskří. Radši se vyhnu kdečemu blue, green, eco, atd.

Takže mám dva favority... Dunlop SP Sport Maxx RT - i když nebudou úplně nejsvěžeji vonět výrobní aviváží, tak jsem na ně neslyšel / nečetl špatnýho slova, kromě nižšího nájezdu km. To mě nijak netrápí, protože nechci mít gumy 8 let s nájezdem 65k km a 5 mm vzorkem, který bezva nefungujou. Druhý favorit je Continental PremiumContact 6 - nikdy jsem o Conti moc nestál, ale tyhle se mi dost zamlouvají. Akorát názory na ně jsou hodně rozporuplný. Na to, abych dal za gumu o cca 300 Kč víc, mě to trochu odrazuje. A taky sliby vyššího nájezdu (jak jsem psal, o ten úplně nestojím). Jinak mě osobně připadají hodně fajn.

Už bych to chtěl rozlousknout. Názory jsou vítány.....

Editováno: , autor: Laďan
Neaktuální. Objednáno.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...