Přejít na obsah

Octavia SLX 1.8 20V - ztráta výkonu, škubání...


michy

Doporučené příspěvky

Krásný den všem. Řeším stejný problém a zdá se, že jsem to asi vyřešil.

 

Závada: motor AGN škube zejména při zařazeném 2. a 3. rychlostním stupni a kolem 2.000 ot. Také při záběru, kdy potřebuju hodně zrychlit. Zdá se, že to dělá spíše zahřáté.

 

1. Řešení: návštěva servisu, VAG, výměna lambda sondy, protože údajně vykazovala špatné hodnoty.

Výsledek: auto 2 dny jezdilo tak nějak, ale postupně to začalo škubat znova.

 

2. Řešení: koupil jsem aditivum do benzínu, které odvádí vodu. Prý se stává, že zvláště při provozu na krátké vzdálenosti, kdy se motor pořádně nezahřeje, se tvoří v nádrži kondenzát. Toto aditivum má navázat vodu na sebe a spálit.

Výsledek: Auto se chovalo o málo lépe, ale poznal jsem to prakticky jen já jako řidič.

 

3. Řešení: Koupil jsem svíčky NGK BKURT6ET-10, které jsou stanovené výrobcem.

Výsledek: Škubání vymizelo úplně a řekl bych, že se trochu zvedl výkon, ale to je zanedbatelné.

 

Závěr: Problém je teda zatím vyřešen. Uvidím, co to bude dělat časem. Taky bych chtěl poděkovat ostatním za příspěvky, je to velká pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...