Přejít na obsah

Stahovačka


Janko

Doporučené příspěvky

kajman ma pravdu jsou to sverka feceliftove ale rekl bych ze patri na zadek protoze na predek se nedaji sehnat ani kdyby sis prst v p.... zalomil ,srovnani jak vypada stara a nova mas na druhe strane tohoto vlakna fotku tam pridal uzivatel matrix

Editováno: , autor: vlacek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, jsou to zadni, predni jsou jak pises bez sance :( Jinak si stojim za tim, ze jsou pred faceliftem, vzdyt ta jedna fotka je jeste focena ve dverich pro porovnani lol A mam MR98 a pote, co jsem si sehnal faceliftovy sverky, jsem zatim jedny dvere opravil. A ty rozhodne vypadaji jinak :) Viz predchozi stranky. Tu druhou faceliftovou mam doma ve skrini, klidne vyfotim, ze vypada o dost jinac :)

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

kryssar: nechci šťourat, ale nedalo mi to vyfotil jsem ty zadní svěrky "před" a "po" faceliftu.

Na tvé fotce je 110% facelift. Možná už to před tebou někdo vyměnil. Buď rád, když tak koupíš jen tu bílou plastovou kostku za 30 Kč a máš klid. Jinak na mé O1 facelift, vyrobena 10/2000 (facelift začal 08/2000) byl ve všech dveřích ještě starý typ stahovaček, prostě se v Bolce chovali ekonomicky a spotřebovali staré zásoby...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jojo, koupil jsem bilou plastovou kostku a pritom jsem zjistil, ze tam absolutne nepasuje, protoze sverka je predfacelift ;) Sehnal jsem si mechanicky faceliftovy stahovacky a tam jsou prave sverky, kam bily plastovy kostky sedi :)

Jinak urcite to predemnou nikdo nemenil, jsem prvni majitel a delam tyhle veci sam, to bych si pamatoval ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Návštěvník

Tak kluci a jdeme na predek.

Na predek se tedy nedaji sehnat sverky - co to vyresit asi takto:

Postup: koupit sverky na zadek a ufiknout jednu packu- tim nam zbyde presne to co asi potrebujem, jen nevim, zda to neni zrcadlove prohozene, tedy mozna to pujde, ale bude se muset experimentovat - davam foto:

post-3876-1219665753_thumb.jpg

post-3876-1219665763_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před pár dny mi taky padlo jedno okno a tak jsem komplet všechny okna předělal na facelift. O tom řezání svěrky mi říkal kámoš, jeho táta to tak má, ale nesedí to na tom okně dokonale, je to tam trochu nakřivo, ale prý to funguje dobře. Ale vzhledem k tomu, že na jedno přední okno potřebuješ dvě, tak tě to vyjde asi tak na 500,- Kč a za to jsem koupil na vrakáči mechanickou stahovačku. Takže za stejní prachy, méně práce a myslím, že to je lepší řešení. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

taky mam klima, ale take vetram cerstvej vzduch rad za jizdy - jinak nejvice to trpi kdyz mate okna dole a poradne bouchnete dverma, okno totiz nedrzi tolik po stranach - drzi to jen ten plast a ram dveri :)

Editováno: , autor: Návštěvník
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

cau,trochu ozivim tema.Na zadni prave stahovacce mi jde otevrit okno jen do pulky,zvuk,jako kdyby se to o neco zarazilo.Rozebral jsem dvere a omakal,jestli jsou vsude fuky,jestli se nekde ta stahiovacka nezarazila,ale nic jsem nenasel.Mel jsem to nedavno v aut. servise na opravu po nepovedene kradezi.Je mozne nejak nastavit ,nemuze byt chyba treba v elektrice,myslim tim nastaveni treba krajnich poloh nebo tak neco? Nechtelo se mi ji hned vyndavat celou ven.Dik.

Editováno: , autor: milosk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si měl rozebrané dveře, tak si jí měl už vyndat, je to max. 10 minut. Já tipuji prasklé lanko. Měl jsem to samé, roztřepené lanko a okno se kousalo v půlce, po čase trochu níže a nakonec jsem ho nevytáhnul. Takže jsem dal jinou stahovačku. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Praskl mi plast na stahovačce u PL dveří.Říkal jsem si, že budu muset opět kupovat novou stahovačku, ale po pročítání fóra jsem našel nějaké info, že by údajně stahovačka šla zpravit.

Takže moje otázka zní.

Jde na starou stahovačku r.v. 98 dát plast a plech z nové stahovačky???

Tím pádem, kdyby to šlo, ušetřil bych na opravě asi 1200 Kč.Jen jestli to půjde, poraďte prosím kdo už máte zkušenosti.

Ahojte, mate skusenosti s zadnym oknom v O2, nejde vobec dole. Motor je pocut ze sa toci. Asi tam tiez bude nieco zlomene... si myslim.

Daju sa zohnat ND v skodaservise, nie cele stqahovanie :-)? Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Čaute, tak mi praskly plasty stahovačky, jenže já jsem blbec ještě zkusil ovladačem oken s tím nějak pohnout, což jsem se pak dočetl, že asi velká chyba, bo se lanko namotalo na buben, takže může mi někdo poradit nejadekvátnější řešení, či případně koupit celou stahovačku? Fabia 2001,okno u řidiče, díky moc a omlouvám se, že jsem to přesně nevyčetl v předchozích příspěvcích, nějak se v tom ztrácím.

Editováno: , autor: davesport
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně praskla ta blbá kostka na zadní stahovačce při cestě na dovolenou do Chorvatska. Moje "skoro" tchýně měla potřebu pořád větrat, i přes zapnutou klimu. Naštěstí se okno zaseklo hned asi cenťák od vrchu a nešlo dolů, tak jsme nejezdili s otevřeným oknem. Asi 14 dní po výměně pravé praskla ta levá stahovačka, ale tam bylo bohužel okno uplně dole a známej mi prudce zavřel dveře a samo, že to prasklo. Teď už jen čekám až mi kleknou i ty přední, kde budu muset rozdrbat celý vytlumení dveří a už budu mít všechny stahovačky vyměněný a bude pokoj :) Teď mám hrůzu, když musím někde stahovat v zimě okno (parkovací automaty, apod.) :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vymenil som zadnu lavu stahovacku za pouzivanu ktoru som kupil.

a pozorujem tieto javy:

- okno sa da ovladat len z pozicie pri okne od vodica nie

- central na tychto dverach nereaguje

- dialkovym sa neda odomknut auto

- na tomto okne nefunguje dojazd pri zamknuti

tak som odpojil konektor na stahovacke aspon sa da odomknut auto dialkou ale tie dvere ostali ''mrtve'' tj. neide central ani okno

tak vas prosim o radu kde je chyba, hlavne tych co sa trochu rozumeju do elektriky

dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

fuu tak to netusim myslel som ze su vsetky rovnake vymenil som komplet stahovacku aj s motorcekom. pomoze ak vymenim z tej povodnej tu konektorovu cast motorceka? je v nej ulozena riadiaca cast? musel som menit celu lebo na povodnej su do..bane lanka...

Editováno: , autor: martino
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem zde se svým poselstvím. Díky userovi Lukash, ktery mi prodal vsechny ctyri kompletni nove stahovacky s manualnim ovladanim, se mi dnes oprava na prvnich dverich povedla. Takže odmontoval jsem z novych stahovacek z prislusnych dveri sverku a plastový vodicí díl, hodil je bez problému na své staré stahovačky a už to drandí nahoru a dolu jako před tím.

Určitě bude asi levnější sehnání manuálních stahovaček a z nich použít ty plechové svěrky než ze stahovaček elektrických. Tímto bohužel nemůžu potvrdit, že se dají koupit nové svěrky ve škodaservisu. Malá obrazová galerie je zde, snad vám dá přehled a pomůže:

sorry ak niečo pokazím,ale som tu prvykrát.obrázky su výborné.chcem ťa poprosiť o radu(návod) kedže som to tu zatiaľ nikde nenašiel.som v írsku a mám pokazenú el.sťahovačku okna.neviem konkrétne v čom je problém pretože neviem ako dať dole kryt z dverí.okno mi niekedy funguje ale nepoužívam ho,pretože sa mi stalo že som ho spustil ale nešlo vytiahnúť iba niečo rapkalo akoby preskakovali zuby a babral som sa zopár hodín kým som ho dostal naspät.chcem sa na to pozrieť ale nerád by som zničil kryt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

napis o ktore dvere sa jedna...

zadny tapec dveri je prichyteny po obvode skrutkami tie vidis... dalsia je pod krytom vyskoveho repracika ten musis vycvaknut a pod nim zbadas skrutku. no a dve su ukryt v madle dveri, to musi vycvaknut tiez

predny spolujazdcov je defacto to iste, na soferovej strane su skrutky nie v madle ale pod ovladanim okien to treba samozrejme vycvaknut

tento postup som absolvoval v poslednych 3 dnoch x krat takze uz by som to zvladol aj zo zaviazanymi ocami :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

no a jak se dá rozšmodrchat ten buben s tím lankem?? musim to mít v elektrice?? kolik rukou na to budu potřebovat?? jedná se o PZ okno kde mi praskl ten pofacelift. (bílý) vodič.

PP okémko mi sem tam rupne, všiml jsem si že se povolila vodící lišta dotáhl jsem i, a přestalo to. teť mi tam zase křupe (v polovině) ale nic volného tam není. co s tim?? jakoukoli radu si přečtu.

POMOOOOOOOC

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...