Přejít na obsah

Jine sedacky


Chossse

Doporučené příspěvky

i pokud vymontuje přepážku a tím pádem provede přestavbu z N1 na osobní auto?

nebo to auto má jen přepážku a bylo bez odpočtu DPH

No jasně to by dělali všichni. Ptal jsem se na to na STK a říkal mi borec že je to velká práce a hodně peněz.A mrkni na ten velkej techničák tam to jasně píšou.

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má taky auto z přepážkou a je sundaná jinak pokud se jí chceš zbavit úplně zajed si do MTX a tam Ti to za 2000 odmažou je to na jejich stránkách mám to doma vytisknutý ... já mám v techničáku napsáno M1 speciál, ale dyžtak to doma zkouknu a v malým to nemám bo slečna na úřadě to tam nenapsala ..Jezdím bez ní jediné, kdy jsem ji montoval bylo na dovolenou do zahraničí a jediní kdo to asi zkoumal byli Slováci jinak ne a pak jí budu dávat až na STK..když mě chytnou cajti tady u nás a budu pyskovat tak řeknu, že jsem vezl něco velkého a musel jsem jí sundat. Je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sebou vozim jenom maly technicak jako kazdy ostatni,takze mrizka pujde dolu hned se sedackama!Jeste ale mrknu co mam v tom velkem technicaku nacmarane!Taky jsem myslel,ze by to bylo tak jak to tu psal,ze puvodni majitel to koupil na DPH a ja jako druhy majitel mam uz koktu normal,ale asi ne no!:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má taky auto z přepážkou a je sundaná jinak pokud se jí chceš zbavit úplně zajed si do MTX a tam Ti to za 2000 odmažou je to na jejich stránkách mám to doma vytisknutý ... já mám v techničáku napsáno M1 speciál, ale dyžtak to doma zkouknu a v malým to nemám bo slečna na úřadě to tam nenapsala ..Jezdím bez ní jediné, kdy jsem ji montoval bylo na dovolenou do zahraničí a jediní kdo to asi zkoumal byli Slováci jinak ne a pak jí budu dávat až na STK..když mě chytnou cajti tady u nás a budu pyskovat tak řeknu, že jsem vezl něco velkého a musel jsem jí sundat. Je

A co to znamená M1 speciál?? :( :( M1 je káždý auto ne?? A N1 je na odpočet DPH a to znamená že ti finančák ti vrátí peníze a když tě chytne celní správa bez přepážky tak je to pokuta a vrácení DPH finančákům a to je 100%. (daňový podvod)

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

má taky auto z přepážkou a je sundaná jinak pokud se jí chceš zbavit úplně zajed si do MTX a tam Ti to za 2000 odmažou je to na jejich stránkách mám to doma vytisknutý ... já mám v techničáku napsáno M1 speciál, ale dyžtak to doma zkouknu a v malým to nemám bo slečna na úřadě to tam nenapsala ..Jezdím bez ní jediné, kdy jsem ji montoval bylo na dovolenou do zahraničí a jediní kdo to asi zkoumal byli Slováci jinak ne a pak jí budu dávat až na STK..když mě chytnou cajti tady u nás a budu pyskovat tak řeknu, že jsem vezl něco velkého a musel jsem jí sundat. Je

A co to znamená M1 speciál?? :( :( M1 je káždý auto ne?? A N1 je na odpočet DPH a to znamená že ti finančák ti vrátí peníze a když tě chytne celní správa bez přepážky tak je to pokuta a vrácení DPH finančákům a to je 100%. (daňový podvod)

přesně si to nepamatuju já to kupoval od človíčka co to měl na odpočet včera jsem to nestihl zkouknout jak se k tomu dostanu dám to sem taky je možné, že se pletu, ale fakt si myslím, že tam mám M1 speciál juknu na to ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Prtka je to zkopčeno z MTX.cz

Informace o přestavbách automobilů ŠKODA na M1 speciál - montážní

V závěru roku 2001 se nabídka dealerské sítě ŠKODA rozšířila o nový typ osobního automobilu ŠKODA, o tzv. osobní automobil speciální - montážní, u kterého zákon o dani z přidané hodnoty připouští za určitých podmínek možnost odpočtu DPH v případě, že je automobil využíván pro podnikatelské účely.

Vozidlo zařazené v kategorii M1 jako druh osobní automobil - speciální, které je dále zařazeno do některé z podskupin vyjmenovaných zákonem a takto schváleno do provozu (např. montážní), podle platného zákona umožňuje odpočet DPH na vstupu v případě, že vozidlo je pořízeno za účelem podnikání (viz § 19, odst. 4 úplného znění zákona o DPH č. 230/2000 Sb.). Je nutné, aby podnikatel dokázal finančnímu úřadu zdůvodnit pro své podnikání využití vozidla zařazeného do příslušné podskupiny (v tomto případě montážní vozidlo). Doporučujeme konzultovat nákup s místně příslušným finančním úřadem.

Uplatňování odpočtu DPH řeší Pokyn MF ČR D-227.

Podle stanoviska MDS může být výchozím vozidlem pro přestavbu pouze typ osobní kombi, kombi apod.. V případě vozů ŠKODA je tedy úprava prováděna pouze na modelech, které odpovídají tomuto výkladu.

Popis přestavby (platí pro modely FABIA Combi i OCTAVIA Combi):

Vozidlo je vybaveno pohyblivou přepážkou, kterou je možné aretovat třemi šrouby buď v poloze přední za předními sedadly (při sklopení zadních sedadel je obsaditelnost snížena na 2 osoby) nebo v poloze zadní za zadními sedadly (v tom případě zůstává obsaditelnost 5 osobami).

Přepážka je očalouněna materiálem který je totožný s čalouněním vozidla, po stranách je opatřena sklopnými díly pro vykrytí volného prostoru který vznikne mezi přepážkou a bočním čalouněním vozidla při překlopení přepážky do přední polohy.

Pevná boční okna vozidla jsou polepena bezpečnostní folií.

Možnosti nákupu vozů ŠKODA typu speciální montážní :

Firma MTX RS, s.r.o. (dále jen MTX), která je držitelem schválení výše uvedeného typu modelů ŠKODA, vyrábí a dodává sady pro přestavbu výhradně prostřednictvím smluvních partnerů, kterými jsou zaškolení prodejci vozů ŠKODA. S ohledem na postupný náběh výroby sad pro přestavbu vozů Fabia Combi a následně i modelu Octavia Combi a s ohledem na kapacitní možnosti pro zaškolování je síť vytvářena postupně.

Vozidlo výše uvedeného typu však může zákazník objednat u kteréhokoliv obchodníka ŠKODA, který zajistí montáž u zaškoleného partnera.

Zápis do TP provádí zaškolený smluvní partner Škoda!

Případné dotazy Vám rádi zodpovíme na

tel. 266710595, 266710052, 220876744 fax 220800734, 220876744 e-mail mtx@mtx.cz

Praha 15.3.2002

Editováno: , autor: Hensel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pro Prtka je to zkopčeno z MTX.cz

Informace o přestavbách automobilů ŠKODA na M1 speciál - montážní

V závěru roku 2001 se nabídka dealerské sítě ŠKODA rozšířila o nový typ osobního automobilu ŠKODA, o tzv. osobní automobil speciální - montážní, u kterého zákon o dani z přidané hodnoty připouští za určitých podmínek možnost odpočtu DPH v případě, že je automobil využíván pro podnikatelské účely.

Vozidlo zařazené v kategorii M1 jako druh osobní automobil - speciální, které je dále zařazeno do některé z podskupin vyjmenovaných zákonem a takto schváleno do provozu (např. montážní), podle platného zákona umožňuje odpočet DPH na vstupu v případě, že vozidlo je pořízeno za účelem podnikání (viz § 19, odst. 4 úplného znění zákona o DPH č. 230/2000 Sb.). Je nutné, aby podnikatel dokázal finančnímu úřadu zdůvodnit pro své podnikání využití vozidla zařazeného do příslušné podskupiny (v tomto případě montážní vozidlo). Doporučujeme konzultovat nákup s místně příslušným finančním úřadem.

Uplatňování odpočtu DPH řeší Pokyn MF ČR D-227.

Podle stanoviska MDS může být výchozím vozidlem pro přestavbu pouze typ osobní kombi, kombi apod.. V případě vozů ŠKODA je tedy úprava prováděna pouze na modelech, které odpovídají tomuto výkladu.

Popis přestavby (platí pro modely FABIA Combi i OCTAVIA Combi):

Vozidlo je vybaveno pohyblivou přepážkou, kterou je možné aretovat třemi šrouby buď v poloze přední za předními sedadly (při sklopení zadních sedadel je obsaditelnost snížena na 2 osoby) nebo v poloze zadní za zadními sedadly (v tom případě zůstává obsaditelnost 5 osobami).

Přepážka je očalouněna materiálem který je totožný s čalouněním vozidla, po stranách je opatřena sklopnými díly pro vykrytí volného prostoru který vznikne mezi přepážkou a bočním čalouněním vozidla při překlopení přepážky do přední polohy.

Pevná boční okna vozidla jsou polepena bezpečnostní folií.

Možnosti nákupu vozů ŠKODA typu speciální montážní :

Firma MTX RS, s.r.o. (dále jen MTX), která je držitelem schválení výše uvedeného typu modelů ŠKODA, vyrábí a dodává sady pro přestavbu výhradně prostřednictvím smluvních partnerů, kterými jsou zaškolení prodejci vozů ŠKODA. S ohledem na postupný náběh výroby sad pro přestavbu vozů Fabia Combi a následně i modelu Octavia Combi a s ohledem na kapacitní možnosti pro zaškolování je síť vytvářena postupně.

Vozidlo výše uvedeného typu však může zákazník objednat u kteréhokoliv obchodníka ŠKODA, který zajistí montáž u zaškoleného partnera.

Zápis do TP provádí zaškolený smluvní partner Škoda!

Případné dotazy Vám rádi zodpovíme na

tel. 266710595, 266710052, 220876744 fax 220800734, 220876744 e-mail mtx@mtx.cz

Praha 15.3.2002

Jo a zkoušel jsi žádat o DPH? Jestli ne tak to zkus a uvidíš jek tě rychle vyženou ;) ,.já to měl u staré taky a nic jsem navyřídil všeci se vykrucujou a keždej ti řekne pevná přepážka a zdar v techničáku napsaný nákladní auto a jinak nic proto jsem koupil s pevnou přepážkou. :smich: :smich:A to tam máš jasně napsaný.

Editováno: , autor: prtko5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak není problém ani převést auto z M1 zpět na obyč. Já to tak udělal, protože předchozí majitel tu přestavbu udělal jen papírově ale přepážka tam nikdy nebyla. Čehož jsem si při koupi nevšimnul a bazar neupozornil. No a samozřejmě jsem na technické prolít. Tu demontáž musí provést opět pouze smluvní partner MTX. Přepis do techničáku dělá MTX a stojí to 1200 a pak už jen 50 za kolek na registru vozidel za přepis do malého TP.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, jestli tam někdo máte Druh vozidla: speciální, tak nemusíte ani na STK lol Já to takhle mám na jedný rolbě a STK se mě netýká na druhý mám Osobní sněžné pásové vozidlo a tam jezdim každý 4 roky

Koukám, v těch zákonech je guláš :p

:palec2: :palec2:

OPRAVA: vozidlo nemusí mít RZ, ale STK ano, teď jsem to znova vyštrachal, STK být nemusí jen u: Sněžné pásové vozidlo. ;)

Stejnak to nic nemění na tom, že je v tom bordel, už vidim jak někdo jezdí s Oktávkou bez značek lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přesně si to nepamatuju já to kupoval od človíčka co to měl na odpočet včera jsem to nestihl zkouknout jak se k tomu dostanu dám to sem taky je možné, že se pletu, ale fakt si myslím, že tam mám M1 speciál juknu na to ;)

@PRTKO JÁ NEVÍM JSEM SLEPEJ? PSAL JSEM, ŽE JÁ JSEM TO TAK KOUPIL OD ČLOVÍČKA CO TO MĚL NA PODNIKÁNÍ a ten to DPH dostal zpět

Editováno: , autor: Hensel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj Hensel tak to sedi v tom pripade mam taky M1 special,to je to!Kdyz jsem byl na technicke tak si pamatuju,ze do kolonky osobni nepsal osobni,ale specialni!

jinak koukal jsem do velkho techničáku a mám tam napsáno speciální a pak ještě montážní, ale nákladní ani N1 nee....jo měl jsem v kufru navíc našroubovaný navíc takový dva jekly na přichycení pracovních beden (samože jsou už taky pryč a zabíraj místo na poličce ve sklepě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...