Přejít na obsah

Dešťový senzor


nojmis

Doporučené příspěvky

Zdravím Vás,

páčku jsme měl v poloze 1 - citlivost jsem také nastavoval - ale pořád to stíralo ve stejných intervalech jakoby tam nebyl. Byl jsem v garáži - na skle ani kapka vody - přesto to stíralo v intervalech (s citlivostí se intervaly zkracovaly), poté jsem na to čisté sklo resp. na senzor vylel pomalu kýbl vody a ono si to stíralo pořád stejně rychle.

S tím Maxi dotem jsem také zvědavý - pokud by to bylo v tom nastavení, tak super - je dost možný, že původní francouzský majitel si to nějak odblokoval.

Pokud to tedy nejde deaktivovat/aktivovat přes MaxiDot tím VAGem to lze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám ten istý problém, ako Romec. Moje auto bolo dovezené z DE.

Možno, že predhádzajúci majiteľ to dal deaktivovať, ale nedáva to zmysel, prečo niekto nechce využívať "komfortnú" funkciu. Ešte ma napadol, nemôže zásah dovozcov pri prípadnom pretáčaní km-ov zmeniť aj iné nastavenia, myslím nejaký skript, ktorý bez rozmýšlania a kontroly deaktivuje rôzne veci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Ja mam senzor dodelavany, ale prijde ze si stira jak chce (bud zbytecne rychle nebo zase tak ze voda stini). Na nejvetsi citlivost napr. zacne stirat rychle a po chvili zvolni, idkyz na skle je vody dost. Nevi nekdo co s tim? Neni to spatne nakodovane? Cetl jsem ze i napr. pri vymene skla se ma senzor neco jako restartovat. Poradi nekdo? Diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nekomu ten destak nevyhovuje, jeho funkce....nestira to podle jeho predstav, uz jsem se s takovymi lidmi setkal a proto od MR08 lze toto deaktivovat z Maxidotu.

Ak to uz niekto nasiel v menu maxidotu tak dajte vediet. Jedina vec, ktoru vidim v maxidote v suvislosti s DS je rain closing, co urcite nie je deaktivacia (MR2010).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to starší typ dažďového senzora, ktorý nebol práve najvydarenejší. Zrejme preto si to nechal predošlý majiteľ deaktivovať. Keď je dažďový senzor deaktivovaný, tak sa stierače správajú ako s klasickým cyklovačom. Stačí len správne nakódovať RJ Centrálnej elektroniky a už bude dažďový senzor fungovať. Ale odporúčam aj výmenu dažďového senzora za novší (cena cca 90€) a bude to fungovať na jednotku. Výmena je jednoduchá, ten novší sa dáva od MR2008 a nemá už 6 okrúhlych plôšiek, ale len 4 kosoštvorce. Kdesi som sem dával aj foto, ale nedarí sa mi to nájsť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak můj předchůdce deaktivoval senzor deště vytažením pojistky a pak se chová stírání jako klasické.

Dal jsem pojistku a vyzkoušel, je pravdou, že na to naní až tak moc spolehnutí a po půl hodonové jízdě v dešti jsem přepl stěrače (poloha č.2) na klasické stírání

Romec

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

Pánové zdravím.

Nikde jsem tento problém nenašel, možná někdo z vás budete vědět. Dešťový senzor při dešti - a jízdě, se zdát že funguje korektně. Jakmile ale zastavím (třeba na křižovatce), tak ikdyž neprší začnou stěrače stírat v pravidelném cyklu! Jak se rozjedu zase vše funguje jak má. (Neprší - nestírájí, Prší - stírájí s reakcí na senzor)

Je to docela nežádoucí. Pokud bych chtěl mít páčku v poloze dešťového senzoru tak nemůžu, protože za krásného počasí v koloně (na parkovišti, v křižovatce,... kdekoli kde se stojím) Auto začne stírat.

Co si o tom myslíte? Je to softwarová chyba? Něco špatně nakódované?

Prosím Vás, kdo víte poraďte. Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...