Přejít na obsah

Plynové vzpěry octavia combi, dosluhují.


tomina

Doporučené příspěvky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, existuji nějake vzpěry které jsou silnější? koupil jsem nové a nic moc hlavně potřebuju aby to šlo ztěží zavřít páč když se zapomenu a nebo tam leze někdo jiný a pustí to od pulky tak to udělá takou mrdu až se bojím že jednou vysklím sklo. + dobudoucna chci ješte křídlo a to taky cosi přidá na váze 5tých dveři.

Edit. Až ted jsem si všiml že to je v sekci na combi ale já mám hatchback !!!

Editováno: , autor: DonnJarda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prostě se víc naplní a ty vzpěry by měly mít větší odpor. Takže buď renovace nebo zkusit někde pohledat na netu, ale s tím bude problém, protože kupovat jiné než origo je risk - buď to bude vystřelovat do vzduchu, nebo to půjde hodně slabě. Nejlépe je asi říct panu Gorčákovi o problému a on by si s tím měl pomoci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím, existuji nějake vzpěry které jsou silnější? koupil jsem nové a nic moc hlavně potřebuju aby to šlo ztěží zavřít páč když se zapomenu a nebo tam leze někdo jiný a pustí to od pulky tak to udělá takou mrdu až se bojím že jednou vysklím sklo. + dobudoucna chci ješte křídlo a to taky cosi přidá na váze 5tých dveři.

Edit. Až ted jsem si všiml že to je v sekci na combi ale já mám hatchback !!!

Nech si repasovat vzpěry + pridat silu...a nebo si muzes koupit rovnou nový - ale kup si vzpery vyrabene na RS...tam uz pocitaji i s vahou kridla

http://www.skoda-dily.cz/nahradni-dil/1z5827550f-plynova-podpera-patych-dveri-rs-oe-8016.html

Editováno: , autor: Kevinios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zo Slovenska sa neoplatí posielať vzpery na
opravu do Česka, síce Gorčak má jednotnú lákavú cenu na opravu, ale keď všetko dáte
dokopy , tak to nebude najjednoduchší a najlačnejší variant. Poslal som
Gorčakovi vzpery 5 dverí Octavia 1, tak cenovo mi to vyšlo: poštovné zo
Slovenska- 5,-EUR (125 CZK),   300,-CZK – oprava, 350,- CZK balné a poštovne(!!)
a nemilé prekvapenie  6,-EUR za dobierku na slovenskej pošte.
Takže za 37,- EUR sa dá zohnať už nove. Skúpy dva razy kúpi. Moja chyba. Vzpery
po oprave fungujú síce dobre, ale nie je to tak, ako bolo a je to furt iba
repas a nefungujú rovnako. Jedna je slabšia.  Alebo ak už niekto chce zo Slovenska poslať,
tak sa dopredu dohodnúť na konečnej cene za všetko a poslať peniaze Gorčakovi
spolu zo vzperami. Za týždeň to budete mať späť. Tak to je moja skúsenosť. Inač
na Slovensku vyrábajú vzpery na objednávku. Na O1 stoji 13,- EUR/kus bez DPH. Nejaká
firma Setro.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nemohl by se mi prosím někdo podívat kdo má Octavii I combi poface, zda je na kastli nějaký protikus ke gumovým zarážkám? Mám na mysli ty gumové zarážky co josu v rozích na pátých dveřích, potřeboval bych vědět co je na kastli kam po zavření kufru dosednou. Já tam mám jen plast a nejsem si jist, zda tam neměla být i guma. Případně foto potěší, díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Tak si odpovím sám, u Octavie I tam gumové dorazy nejsou, jsou jen na rozích kufru. Mám opravené vzpěry, nahoře brzdí dobře, paté dveře nepadají, drží dobře, ale vždy když kufr zavírám tam to hrozně třískne. Čím ot může být? Začínám mít dojem že to nebude vzpěrama. Tak čím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj všem, chci koupit tátovi k Vánocům nové vzpěry 5. dveří na OII předface liftback se stěračem, můžete mi nějaké doporučit, které fungují jako origo a především jistě pasují? Koukal jsem, že cena je od cca 130 až po 1000 Kč za 1ks.  Děkuju. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...
V 18. 11. 2015 na 13:59, Wittmann napsal:

doporučit je může teprve po té, co s nimi zažiješ jak mrazy, tak parné léto. Teď funguje i Strarline...

Zajímalo by mě, jestli je někdo se Stabilusem nespokojený - právě dnes jsem jej objednal poté, co jsem vzkoušel Starline, který netlumí dojezd.

Sice jsem teď někde četl, že se musí montovat naopak a pak teprve tlumí, ale to jsem zjistil bohužel pozdě.

Editováno: , autor: alex.333
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...