Přejít na obsah

Diesel Verva


pentadius

Doporučené příspěvky

Jen bych si ještě dovolil něco poznamenat. Je to sice trochu všeobecnější, ale Vervy se to taky týká.

V posledních dnech jsem dost cestoval, tedy = hodně tankování. Začal jsem na Shell V-Power diesel, věděl jsem co čekat, tankoval jsem ho tam, kde vždy. Pak jsem si vzpomněl na jednu starší poučku, která by pořád ale mohla fungovat - zjistit, kde tankují taxikáři a tankovat tam. :) Zkusil jsem tedy jednu OMV a hle - studené starty klidné, volnoběh krásný, zvuk ... prostě PD :). Spotřeba normální, to nemůžu moc posoudit, jezdil jsem pořád jiné trasy... Na max rychlost vliv asi nemá, ale tu jsem stejně zkoušel jen s OMV. 205 tachometr. :) Pak jsem natankoval Vervu diesel na také doporučené benzínce a také super, možná i lepší než OMV, těžko říct, rozhodně zajím žádný problém. Minulou várku Vervy jsem tankoval kdesi u Ostravy a rozhodně jsem nebyl spokojenej, auto špatně startovalo, volnoběh neklidnej, spotřeba hrozná... Takže by se dalo říct, že člověk nikdy nemůže vědět, jaké svinstvo natankuje, ať tankuje kdekoliv, kde to 100% nezná. :) Povzbuzující.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Já jsem už jednou Vervu měl, ale oproti V-Power Dieselu nebo Alpin Dieselu jsem nezaznamenal žádný rozdíl a nic jinýho neberu, takže těžko posoudit ;)

Zdravím všechny, pro palivo (FRS) jezdím zásadně k Shellce nebo Benzině. V-Power Diesel (i po přečtení výše uvedeného článku) použivám zhruba jednou za 3-4 nádrže. Registruji o cca 0,5 litru nižší spotřebu a větší ochotu auta jít za plynem. V případě Vervy je výsledek podobný, navíc bych řekl, že motor je o něco tižší. Když naleju obyč naftu, občas ji pomůžu Fuel cleanerem od Retechu. Opět si to vezme míň. Navýšení výkonu je téměř neznatelné....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, často jezdím ze semil do brna a bral sem naftu v milovicích jestli někdo znáte. Jednou jedinkrát jsem zkusil vervu od benziny a do milovic uz nikdy nepachnu:) Je to rozdíl velký a to zvlášť když jsem včera v hradci viděl vervu za 29,50kc v milovicích byla nafta za 28,50kc. Tož ja jen aby ste byli informovany:D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OT: Ahoj Hitachi, nejsi z webu moje.auto?

Jinak já nedám na Vervu dopustit, včera rozdíl v Brně:

V-power Diesel: 33,10 Kč

Verva Diesel: 31,50 Kč

Ahoj, ahoj, máš pravdu jsem taky na MA.cz:)

ty ceny sice klesly, ale pořád je to děsná pálka. Nicméně abych řekl pravdu, obě paliva se snažím tak nějak střídat. V-power sice trošku převažuje, ale jak říkám, Verva rozhodně není k zahození.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim, podle me je to naprosta blbost tankovat nejakou "lepsi" naftu ... nafta je proste nafta a ten motor si s tim poradi, teda pokud je cista. To ze se jedna zda lepsi nebo ne je zpusobeny pridanim "BIO" ... Uz mam najeto cca 170 000 s PD a az ted jsem zkusil "lepsi" naftu ... rozdil je pouze v cene a u cerpacky kde vetsinou tankuji to, ze pistole s Vervou porad nevypina jako u TopQ :-) A aditiva? co to je? :-) To do nadrze nepatri.

.... jo a kdy auto nejlepe tahne? Kdyz je zahrate a to poradne a pri presednuti z jineho mene vykonejsiho vozu :-D

Editováno: , autor: MAr(c)el
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky názor:) Ale rikal sem si že vzít obcas tu vervu neuškodí. Dneska v hradci za 29,50kc a v milovicich obyc nafta za 27,50kc :o a benzín za 25,50kc!!!!

A ještě poznatek, obvykle tankuju až když mám na PP napsaný minimální dojezd. U normální benzinky se mi tam vešlo s prázdnou nádrží asi 35litrů. Pak čepovací pistole vypla. A když jsem čepoval vervu vešlo se tam skoro 40 litrů a to sem měl prakticky skoro celou rezervu ještě. Tak mi něco říká, že Verva skoro nepění.

Editováno: , autor: J.Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tímto příspěvkem chci všem ukázat, jak je možné se lehce zmýlit : Dosud jsem tankoval pouze u ČS Shell, ale po přečtení těchto stránek jsem svému miláčkovi chtěl dopřát dobrou mňamku, tedy premiovou VERVU, a po tom, co jsem pročetl toto téma, navštívil jsem tedy čerpací stanici v Kolíně s tím, natankuji tedy tu "VERVU". Jenže já debil jsem si uložil do své paměti, že existuje jen VERVA a ta je jen palivo pro diesely. Tedy v pohodě a s nadšením jsem zajel v Kolíně na ČS Benzina a natankoval jsem u stojanu VERVU (bohužel - VERVA100)......Tedy doplnil jsem do plné nádrže asi 19 litrů benzínu VERVA100. Nejprve jsem si nadšený liboval, že je motor poněkud tichý. Až do té doby než jsem znovu startoval svůj diesel a zjistil jsem, že nemůžu nastartovat. Pochopitelně, že manželka byla tak chytrá, a zeptala se, zda jsem natankoval diesel, což jsem považoval jako stupidní otázku. Já jsem jí odpověděl, že jsem natankoval to nejlepší, co naše autíčko může dostat. Asi na třetí pokus můj miláček chytil a pak odjel asi necelý 1km. Ujel jsem tedy na benzín VERVU100 asi 2 km. Doma jsem přemýšlel, že to není možný, že nikdy motor napoprvé nechytil. Pak mě ale asi oslovil asi duh svatý a vrátil jsem se na na tyto stránky.......Pak jsem zjistil, že jsem asi opravdu policajt (sorry) a natankoval jsem VERVA100, což je benzín. V Kolíně Verva Diesel není. Smutný příběh. Musel jsem celou nádrž hadičkou asi o průměru caa 5 mm odčerpat. Což trvalo asi 3 hodiny. Pak mě odtáhli k Shellce, protože je blíže a jako obvykle jsem natankoval naftu. lol lol lol

Editováno: , autor: phantom
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fantome,tak se musím přiznat,že jsi mě při pondělním večeru pobavil ;).Ale jak píše J.Š.,stane se,nejsi určitě sám.Co jsi udělal s tím benálem?Otevřel sis na zahradě čerpačku?Bo chodíš po baráku a s Vervou čistíš všechny fleky a flíčky na všem možným a nemožným?Teď jsem si vzpomněl,co se stalo na benzínce mě.Tankuju,tankuju,přemejšlím a najenou koukám,že mám nabráno za víc než jsem chtěl (za 400,-)a že to čerpání proběhlo nějak strašně rychle,příjdu k pokladně a paní po mě chtěla 43kč a 7O háků,hmm,tak jsem se holt přehlíd.... a asi do dneška držím na tý benzínce rekord "Kdo bral za nejmíň".

Tomáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to z časopisu AUTODIESEL č.11 dneska mě přišel poštou. Těžko se schání zkoušej v trafikách větších obchodů Tesco a pod. Jinak je to moc dobrý časopis. Cena je vyšší 69kč,ale vychází jednou za 3 měsíce.

Editováno: , autor: Dave33
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...