Přejít na obsah

nefunkcni ABS a ASR


mISHA

Doporučené příspěvky

stala se mi tato vec. rozsvitily se mi symboly ABS a ASR, po zkousce jsem zjistil, ze abs opravdu nefunguje. vagem jsem precetl chybu 00301

Eíslo dílu: 6Q0 907 379 D

Díl a/nebo verze: ABS/ASR 5.7 FRONT V20

Kódování: 00188

Eíslo dílny: WSC 13765

1 závad nalezeno.

00301 - zpetna pumpa ABS (V39)

35-00 - -

vymazal jsem ji, nicmene se objevila znovu. asi den pred tim jsem naletl prednim kolem do pekne diry a nevim, jestli to nemuze mit souvislost ( s cidlem abs ).

setkal jste se s tim nekdo pripadne jste to nejak resili?

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dnes za svetla jsem to poradne prohledl a zjistil jsem, ze mam prasklou pojistku. je to ta v kastliku nad baterkou c.6 ( nevypada to jako pojistka, ale jako plisek mezi dvema srouby ). takze jen co bude chvile, zkusim vymenit a dam vedet. doufam, ze je to jenom praskla pojistka. cerpadlo v oficialnim servise stoji cca 20k.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, DP píše toto:

00301 Hydraulické čerpadlo ABS V39

– Načíst blok naměřených hodnot ⇒ Kap. 45-7, zobrazovaná skupina 002 příp. 006.

– Vymazat chybovou paměť (05) ⇒ Kap. 45-4.

– Ukončit výstup (06) ⇒ Kap. 45-4.

– Vypnout zapalování.

– Zapnout zapalování.

Vyskytne-li se závada znovu:

– Vyměnit hydraulickou řídicí jednotku ⇒ Kap. 45-13.

:help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 1 měsíc později...
za dobu, co jezdim s vymenenou uz zadny problem. tipuji opravdu problem s unavou materialu.

hmm, ja mam fabiu, rok vyroby 2000, 1.4 16v 74kw - 98tis. km a dnes sa mi stal rovnaky problem. Z nicoho nic nezhaslo ABS a ASR, VAG vypisuje chybu - hydraulicke resp. spatne cerpadlo ABS.

aku poistku skusit vymenit a kde ju hladat ? Servis odporucil vymenu cerpadla, od ruky v ponuke za 5000, nove cca 30tis :((((

pls help :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 4 týdny později...
  • o 3 týdny později...
  • o 8 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 rok později...

Díky za super radu s pojistkou. Mám Fabia 1.2 HTP, svítila kontrolka ABS a systém nefungoval, v originál servisu Hlaváček, řekli že je to zpětná pumpa ABS a že to bude stát 28 tisíc!! V mechanice Prostějov mi nabízeli tento díl za 18220kč (bez práce). Náštěští jsem se podíval na toto fórum.... našel prasklou pojistku (v plastovém krytu baterky) na pozici č.6 (40A), koupil ji v PV AUTO Prostějov za 66kč :) (Replika za 8kč mi tam nepasovala) a po výměně a nastartování kontrolka zhasla a ABS začalo opět fungovat. Ještě jednou díky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Dobry den,

vratil jsem se vcera ze Sumavy a dojedu do MB a rozsviti se na me tyto dve kontrolky, jel jsem tedy vyzkouset zda systemy fungujou a nefungujou :), jeste jsem stihl zajed na diagnostiku a rek mi ze to je fattal error .) ze to je na vymenu ridici jednotky abs a asr, mohl by jste mi nekdo poradit kolik tahle oprava stoji ? popridade dohodit sikovneho mechanika ? Vím ze zalezi na modelu fabie:) ale opravdu to potrebuju orientacni tu cenu :)

Jeste se omlouvam asdministratorum ze zakladam nove tema ani jsem nehledal ... ale tizi me cas :(( Predem diky za odpoved :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...