Přejít na obsah

Osvětlení kufru - LED


luckymann

Doporučené příspěvky

Zdravím všechny,

opět přináším další inspiraci a la LED! :) Tentokrát je to osvětlení kufru a "nákladového" prostoru :):)

Výsledek je na následujících fotkách... Později vložím i nějaké fotky z montáže a postup :)

Už to auto začíná být trochu jak ze StarTreku :D :D, ale už teď přemýšlím, co osvítím dál... :D :D :D

post-2916-1202084287_thumb.jpg post-2916-1202084282_thumb.jpg post-2916-1202084274_thumb.jpg post-2916-1202084294_thumb.jpg

P.S. LEDek není nikdy dost! :D:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, to je pravda - je to drbačka :feve: - hooooodně moc práce - ale výsledek fakt stojí za to :)

Cena materiálu cca 300,- (LED, objímky, odpory, konektor, vodiče, bužírky...)

Dáš ofic povolení ke kopírování tvého geniálního nápadu...?

Mě se to tááááák moc líbí.... :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to je přesně ono... :) kopírovat linky už jsem byl línej :D

A ještě jedna věc - je to zapojené po 3 LED v sérii s odporem 150ohmů :)

Lugo: Mám to zapojené na původní osvětlení kufru.

Najmis: kdo máte zájem se do toho pustit klidně můžete osvětlovat - patentovat si to nehodlám - ostatně jinak bych to sem ani nedával... :p:D

Jsem vůbec rád, že tohle fórum existuje a jsou tu lidi, kteří ochotně poradí, takže věřím, že se mi to jednou "vrátí" :) :) :)

Jinak super ,že jsi dal i ty objednací kódy to se hodí :palec2:

pruchodky GES : http://www.ges.cz/?search=051+002+12&p...=cz&cur=CZK

LED diody GME: http://www.gme.cz/cz/index.php?page=produc...;detail=511-714

jen kdyby někdo hledal ;)

Editováno: , autor: luckymann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, to je přesně ono... :) kopírovat linky už jsem byl línej :D

A ještě jedna věc - je to zapojené po 3 LED v sérii s odporem 150ohmů :)

Lugo: Mám to zapojené na původní osvětlení kufru.

Najmis: kdo máte zájem se do toho pustit klidně můžete osvětlovat - patentovat si to nehodlám - ostatně jinak bych to sem ani nedával... :p:D

Jsem vůbec rád, že tohle fórum existuje a jsou tu lidi, kteří ochotně poradí, takže věřím, že se mi to jednou "vrátí" :) :) :)

jasnan.....já sem jen opatrnej po určitých zkušenostech tady.... ;)

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

najmis: to vis, to je o lidech ;) no a co ze ses dal na elektriku, ja myslel ze spolu vedete dlouhodoby boj lol

Pokud se do toho pustím...tak navrtat,usadit,zalepit zvládnu...ale s tím zapojením si raději nechám poradit...abych to nemusel dělat 2x.. ;) třebas se něco naučím a pak už budu vědět co a jak....

pro tebe by to byla asi hračka.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit to není těžké... :) Ale je fakt, že pro někoho, kdo není s elektrikou kamarád, může být... ;)

Dalo by se to zapojit i jenom drátama - odpory napájet přímo na vodič a pak spojit dohromady... s tišťákem je to ale elegantnější :)

Je dobré dávat si pozor při pájení LEDek, protože jsou docela choulostivé na příliš velké teplo při pájení! Ohnout vývody o 90°podle plochých kleští cca 1-2mm od konce pouzdra, zkrátit na cca 5mm a napájet předem pocínované konce vodičů s navlečenýma smršťovacíma bužírkama. :) Každopádně, pokud jsi ještě nikdy nepájel, tak bych to radši nechal někomu zkušenějšímu a naučil se pájet na nečem míň choulostivém (doporučuju párej kostky z kousků drátů :D :D)

Pokud se do toho pustím...tak navrtat,usadit,zalepit zvládnu...ale s tím zapojením si raději nechám poradit...abych to nemusel dělat 2x.. ;) třebas se něco naučím a pak už budu vědět co a jak....

pro tebe by to byla asi hračka.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím všechny,

opět přináším další inspiraci a la LED! :) Tentokrát je to osvětlení kufru a "nákladového" prostoru :):)

Výsledek je na následujících fotkách... Později vložím i nějaké fotky z montáže a postup :)

Už to auto začíná být trochu jak ze StarTreku :D :D, ale už teď přemýšlím, co osvítím dál... :D :D :D

P.S. LEDek není nikdy dost! :D:palec2:

tak to je nááááádheráááááá :prc::palec2:

Editováno: , autor: Dakie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...