Přejít na obsah

DIAGNOSTIKA - prehlad a strucny popis sw a kablov


ceannu

Doporučené příspěvky

  • o 5 měsíců později...

Ahoj všem,
má někdo ozkoušenou tuto diagnostiku? (odkaz na příslušný sw přímo na stránkách) http://www.conrad.cz/automobilovy-diagnosticky-pristroj-obd-ii-diamex-dx35-7104.k842369# jde mi o použití na Fabii I 1.2HTP 47kW r2003, čistě jen čtení a mazání chyb a v budoucnu až fabka odejde tak nejspíš nového rapida... Dík za názory

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fungovat by to mělo, ovšem ke kabelu jako takovému nedostaneš žádný program. Ten budeš muset stáhnout tady - http://www.modiag.de/en/index.htm

 

Jen upozorňuji, že program je na 15 dnů zdarma a potom je potřeba zaplatit. Takže pouvažuj, zda není lepší koupit standardní kabel za 500,- a sehnat si k tomu VAG. Odkazů a nápověd je tady na fóru dost. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Dobrý den.

Poradí mi prosím někdo, jakou diagnostiku si koupit?

Na fabii 1.9tdi 2005 74kw. Stačí mi jen nějaká základní do 2000,- (max. do 3000,- když by byla výrazně lepší, šla třeba použít i na novější auta)

Budu rád za každou radu (odkaz na obchod) od někoho, kdo tomu aspoň trochu rozumí.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Je nějaký fígl jak zjistit co umí má komfortní jednotka jestli vůbec nějakou má? Fabia 1,4 16V 74kw. Datum první registrace 2000. Případně jestli lze něco nastavit přes LCode.

 

Jinak co jsem četl toto téma. Mám KKL kabel a VagCom 304 a s instalací na win10 64 nebyl jediný problém. Jen nastavení portu. Jinak bez problému se spojí s autem. Na test jsem smazal servisní interval a funguje to. Pak nějaké chyby a uvidím co dál. Takže na win10 to bez problému narvete.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

přes VAG si vyčti číslo komfortky a hlavně to písmeno na konci (E, H, A...). Ale zpravidla se nic přidávat nedá, protože na to chybí další výbava.

 

Jediné, co mě napadá, je aktivace zavírání/otvírání oken pomocí dálkového ovládání (pokud máš) - dělá se přeprogramováním komfortky a dveřních jednotek - ale je to trochu složitější procedura, nejde to přes VAG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

denní svícení určitě ne. A pokud je někde "milion názorů" tak se určitě nevážou k  jedničkové fabii. Ten LCode je u F1 k ničemu, protože jednotky nemají dlouhé kódování. Stáhni si dílenskou příručku a tam jsou veškeré možnosti kódování popsány u  tohoto vozu je to opravdu velmi jednoduché.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak dorazil tento kabel diagnostika-obd2-kkline-usb,je u něho i  tištěný návod v čeětině i s obr.,CD-ROM na kterém jsou ovladače,VAG-COM 304 CZ a VAG-COM 311 ENG. Při instalaci kabelu se na PC s W8 a výš ovladače stáhnou z netu a instalují automaticky ( u mě W10 ),samo si to nastavilo/přiřadilo COM-port.

Odpoledne vyzkouším.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 1. 2017 na 20:12, Malta napsal:

účel? Diagnostika, nebo kódování? D ano, K omezeně

 

V 18. 1. 2017 na 13:27, feriooo napsal:

Zatial len na diagnostiku na kodovani si zatial netrufam :) ..ak by som len predsa chcel na kodovanie potom je potrebny uz ten HEX  alebo je este aj nejaka ina alternativa?

Dik

Mám r.v. 2005 a když se ke KKL kabelu použije starší VAG řady 3, tak funguje i kódování. VAG řady 4 už to nedovolí. Ono tam toho stejně není moc co nakódovat. Já jsem udělal jen jednu změnu, vadilo mi dodatečné setření okna po ostřikování, to jsem vypnul.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 16. 2. 2017 na 6:17, Tycoon napsal:

 

Mám r.v. 2005 a když se ke KKL kabelu použije starší VAG řady 3, tak funguje i kódování. VAG řady 4 už to nedovolí. Ono tam toho stejně není moc co nakódovat. Já jsem udělal jen jednu změnu, vadilo mi dodatečné setření okna po ostřikování, to jsem vypnul.

Vdaka za info, to dodatocne stieranie mi tiez vadi takze to skusim :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...