Přejít na obsah

Máte problémy s řízením? Nefunguje servo?


Martin 3500

Doporučené příspěvky

ahoj take mě postihla z ničeho nic porucha serva. diagnostika se na 44 nepřipoji v 09 to hlási chybu 01309. dnes jsem proměřil kabely u čerpadla a vše ok. kabelovy svazek je rozmotaný čerpadlo je trw, takže bude asi výměna.je lepši koupit repas nebo starší z vraku

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Opět jsem tady.Svazek vypadá dobře,pojistka na baterií i v pojistkové skříňce též.Nepodařilo se mi sundat ten konektor od silové části.Po zapnutí klíče je na přívodních káblících ze svazku napětí je.asi 2,6 volt(oranžové),a na tom třetím napětí aku. Ikdyž jsem měl odpojené čidlo,servo jde na tvrdo.Žádný nouzový režim nenastane.Opět jsem odpojil aku,proměřil i přechod.odpory na kostrách oproti - pólu,i na pojistce.Vše se zdá být v poho.Zapojil jsem aku,volantík zhasl, a opět svítí erbeg. ujel asi 5km a opět naskočil i volantík a řízení tuhé.Objednám se asi do Origo servisu na vyčtení závad.Ten můj mechanik má dovolenou. Po vyčtení dám zprávu. Tak-že, dík všem,co mi pomáhají řešit tento problém. Franta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak mi taky servo zdechlo definitivně, respektive tátovi, kterému jsem fabku věnoval. Servo blblo už několik let. Zpravidla se na pár dní odmlčelo (kontrolka a tuhý volant, VAG žádná chyba) a pak zase půl roku fachalo. No proč to opravovat, když to na 99 % pracuje, že :D.

Jenže dneska ráno otec volá, že palubka svítí jak vánoční stromeček: kontrolka volantu bliká (!), airbag svítí, kontrolka dobíjení občas problikne. Při puštění blinkrů kontrolka i pípák fungují nepravidelně. Zdánlivě jasná diagnóza - kabelový svazek. Avšak, jak už asi tušíte, nebyl to svazek, ale servo. Přes VAG se nebylo možné spojit s budíky a ŘJ airbagů, ostatní jednotky hlásili sporadickou chybu v CAN busu. A právě to odpálený servo způsobovalo bordel v CANu. Po odpojení je klid. 

Po rozebrání čerpadla jsem zjistitl, že je vypálený jeden z tranzistorů (BUK 9508 - neví někdo čím ho nahradit?). No a teď je otázka, jestli shořel sám, nebo i něco jiného na desce.

Editováno: , autor: Wittmann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro Wittmana: podívej se na stbservis.cz ,možná Ti poradí.Na jejich stránkách uvádějí opravy elektroniky servo KOYO.Je to člen škoda klubu.

Jinak jsem byl dnes na diagnostice: 4 chyby

18097 datová sběrnice pohonu-nesmyslná odezva elektronického centrálního rozvodu (nahodilá závada)

18045 datová sběrnice pohonu-chybí odezva elektronického - "-- -"- ( -"- )

18058 ---"--- -"- --"---- od sdružených přístrojů ( --"--)

18056 ---"--- -"- - vadný (nahodilá závada)

Údajně centrální řídící jednotka a nebo káblíky kolem ní.Sem tam se to řízení chytne,volantík zhasne,jak se rožne,hned řízení stuhne,nebliká- svítí trvale,erbeg svítí pořád,též nejde tempomat, a blinkry též mění interval. Pokud by se měnila centrální řídící jednotka, je třeba ji nějak sladit s kódováním nebo čipem? Měl bych jednotku z auta s tím samým motorem BME jako mám já,ale r.v. je 2006 a já mám 2005.Též je to Fabia krátká.Chce za ni 1000kč. Ještě, jak se demontuje?Psal jsi odpojení,co jsi odpojil? A nebo to bude to servo jak píšeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no to jseš na tom podobně jako já. Ale vhledem k tomu, že se to umí "uzdravovat", bych nejdříve prověřil tu "sběrnici pohomu" nebo-li CAN. Nejjednodušší je vypojit tu čtyřpinovou svorkovnici ze serva a chvíli s tím takto jezdi - bude svítit volant (a asi půjde i velmi ztuha), ale ostatní - pokud je chyba v servu - by mělo fungovat. Pro zhasnutí kontrolky airbagu bude možná nutné smazat nejdříve paměť závad. Pokud to nepomůže, hledej chybu v drátech. Stáhni si schéma zapojení (uloz.to a spol.) a proměř vedení CANu (oranžovo/hnědá a oranžovo/černá kroucená dvojlinka). Musíš odpojit všechny jednotky na ní napojené (ŘJ motoru, servo, BSG, budíky, ABS, airbag. Naopak komfort, klimu a dveřní jednotky můžeš nachat - jsou na jiném okruhu) a pak klasickým šlusmetrem proměřit dráty. Novou BSG bych nechal až nakonec. Je přístupná po sundání plastu pod volantem. Pak jí musíš nakódovat podle výbavy vozu.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem volal do zlina a z 3000 kc co uvadi v inzeratu je 5000 kc na ruku

to se pozná solidní firma.... Na "neoficiální" repas je to ale podle mě docela drahý. Takzvaně nové TRW se dá sehnat kolem 6000,-. Je to dělané přímo ve fabrice TRW. Vnitřek je údajně celý nový, "recyklovaný" je pouze hliníkový kyblík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes se mi opět rozsvítila kontrolka volantu a řízení šlo v nouzáku. V dubnu sem koupil novej servomotor a snímač. Asi za měsíc se rozsvítila kontrolka, vypojil sem snímač z řízení a vytekla z něj voda. Pořádně sem snímač vysušil (jak blázen na 40 stupňů na 2 hodiny v troubě :D), vrátil zpátky a dle rad jsem ho utěsnil silikonem. Až do dneška to fungovalo v pohodě. Dneska jsem znovu vymontoval snímač a ikdyž byl utěsněnej silikonem tak z řízení začla téct voda. Je nějaká možnost, že by se tam dostávala voda odjinud něž přes snímač ? Popř. co s tím ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mi dnes mechanik vyměnil to repasované čerpadlo(Předevčírem objednané, a v čera v poledne už jsem ho měl doma).Vše tak jak má být a přibližovadlo zase jede. Ještě jsem k mým příspěvkům o nefunkčnosti servo.čerpadla zapoměl napsat,že nešel ani tempomat.Ještě jednou dík Všem,co mi pomáhali řešit tuto závadu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky si myslím, že se nic nestane, když naleješ rovnou čistou náplň. Ty moderní oleje jak motorový, tak převodový (hydraulika je něco tak mezi) mají daleko lepší vlastnosti než kdysi - výplach jsem dělal jen 1x v životě, na motoru starý oktávie ze 60. let, kde byl předtím než jsem ji dostal do ruky olej nevím jakej a já tam chtěl nalejt paramáckej M6AD Supermogul - tudíž abych tím detergentovaným olejem náhodou neuvolnil něco, co tam zbylo od doby Jeho Veličenstva krále Klacka I. , tak jsem koupil proplachovací olej, vypustil starej, našrouboval zpátky jen deklík filtru bez filcový vložky, nastartoval a nechal 10 minut proběhat - a opravdu, to co jsem vypustil, to STÁLO ZA TO - to nebyl olej, to bylo BAHNO, takže jsem to nechal hodinu odstát, slil to co se usadilo, dolil dalším litrem proplachu a nalil ho tam znovu... To už po novým proběhání vyteklo podstatně čistší, tak jsem to nechal vykapat, nasadil filtr a nalil novej Supermogul... Tenkrát se běžně ještě prodávaly oleje s označením M5A a M6A = bez "déčka" neboli bez čisticí schopnosti, tam zůstávala vrstva karbonovejch úsad, který ten detergentovanej olej byl schopnej uvolnit - a pak se tím bordelem zacpal nejdřív NEPLNOPRŮTOKOVEJ filtr - a otevřel se přetlakovej ventil, takže olej tekl bez čištění dál do mazacího traktu...

 

To byla jiná doba, dneska už jsou i převodový oleje s takovou aditivací, že úsady jsou buď tvrdý a pevně ulpívající na stěny, anebo jsou plně uvolněný a chytí se v plnoprůtokovým filtru - nebo jsou rozpuštěný na tak drobný částečky, že nevadí ničemu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...