Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Tak olej mám doma! Jsem až trošku nervózní z docela dobré ceny... Snad to bude opravdu castrol a ne lukana. :smich: Za chvíli jedu pro filtr a v sobotu provedu výměnu! Pokud mám být přesný, tak dneska jsem překročil hranici 10tis. km a do víkendu počítám, že najedu 100km, tak snad to nebude problém. :)

Luke.Kraut: Až do toho půjdeš, tak mi písni - porovnáme ceny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono s tim olejem to neni az tak zhave, jestli ho vymenis pri 10tis nebo treba 11tis. Uz jen to, ze ho menis drive nez vecina uzivatelu, tak mas porad nejakou tu rezervu do plusu. Ale rozhodne bych neprejizdel tech 15tis. jak to nekteri lidi s oblibou delaji.

Ja predevcirem menil taky olej, dal jsem tam Mogul 10w40 Extreme a 1,9 TDI si jen pekne chrochta :rolleyes:

Pri vymene oleje, strikackou vycucnu olej pod olej filtrem, ktery tam vzdy zustane. Kdyz uz menim olej, tak ho chci dostat ven co nejvic a nejak by me to vnitrne zralo, ze tam zustal ten kousek stareho hnusu. Pak jsem to jeste prolil 2-3deci a pockal az to protece motorem dolu. Zasrouboval filtr a vypoustak a nalil olej.

Pri te chvilce jsem si jeste prehodil klinovy remen, ktery uz byl znacne unaveny a kdyz nahodou praskne, tak si ho bohuzel na tomhle aute na ceste nevimenim. Takze doufam ze autko se mi hezky odveci :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Měl bych dotaz.Čeká mě výměna oleje u 1,9Tdi 66kw a automechanik mi říká 10w40,ale našel jsem kanistr z minulý výměny a tam je 5w40. :feve: A teď babo raď.

Od výměny do výměny doleju max půl litru :) motor šlape super,tak ho nechci podrazit.Jen bych chtěl vědět jak je to s tim když se změní viskozita z 5w na 10w,nebo naopak

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pospa3 : Ja bych se zase vubec nebal tam dat kvalitni 10w40 ;) Znami mechos ma octu 4x4 66kw a rikal, ze pro tyhle motory byla predepsana 10w40 kvuli tomu, ze ten olej je hustejsi a udajne setri turbo a cerpadlo si s nim lepe poradi.

Dost se taky doporucuje prejit z 5w40 na 10w40 do motoru, ktere uz maji neco nalitane a maji uz nejake ty vule atd.

Nebo ty motory, ktere si vic vezmou oleje.

Kolik ma tvoje najeto kilometru ?

Jinak, ja pouzivam Mogul 10w40 Extreme do moji 1,9 TDI 81kw a naprosto v pohode ;) Hlavni je, aby splnoval normu VW 505.00

Hlavne v cas olej menit a neni co resit. To ze si nekdo mysli ze nejaky 5w40 lepe maze nez 10w40, je totalni blbost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

neviem prečo si myslite ze motor ktory ma najazdene 200 000km musí mat olej 10w40 je to nezmysel a myslim to vazne... cislo pred W cize 0W 5W 10W 15W určuje čerpatelnost oleja a mazacie schopnosti pri mínusových teplotach cize v zime ked pri studených startoch potrebujeme aby nam motor cim skor premazalo takze cim nizsie cislo pred W tym je lepsia cerpatelnost oleja za studena...

to druhe cislo je letne oznacenie napr 30 40 50 pri ktorom obecne plati cim vyssie cislo tým vyssia moze byt oklolna teplota a budu zachovane mazacie vlastnosti oleja pri prevadzkovej teplote motora...

cize ci tam bude 10W4O alebo 5W40 je to uplne jedno len pri studených startoch v zime vam 10W40 neskor premaze motor a napr turbo ak ho mate ak chcete dat hustejsi olej dajte tam 5W50 ktorý bude za tepla mat vyssiu viskozitu ako 5W40 aj ako 10W40!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rsrsrs : Samozrejme neco na tom bude, ovsem kdyz vezmes v potaz, ze 10w40 je beze zmeny jeste cerpatelna nekde kolem -27C. Tak neni duvod se stresovat, ze auto v zime nebude dobre mazat pri startu. Znam auta, ktere jezdi na 10w40 od novoty a jezdi bez problemu ;)

Urcite nechci zpochybnovat to, ze 5w40 neni idealnejsi kdyz clovek jezdi velice kratke trasy. Ale do nasich klimatickych podminek je idealni 10w40 :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pospa3 : Narazis asi na problem, protoze treba Mogul 10w40 Extreme se da sehnat v pohode kolem 100kc za litr+-. ALe 5w40 od Mogulu se drzi hooodne nahore.

Mrkni treba na olej Total Quartz 9000 5w40. Ten se da sehnat 5litrovy kanistr kolem 650kc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mel bych dotaz na pouziti prosleho oleje. Kdysi jsem cetl nejake clanky tykajici se oleje Paramo, tak tam udavali, ze olej bylo mozne beze zmeny pouzit i po 10letech projiti doporuceneho pouziti, pokud byl dobre skladovany a nebyl kanistr otevreny tak prej vydrzi mnohem dele nez je na etikete.

Je to pravda a nebo to byl nejaky blabol ?

Ted se me prave kamos na tohle ptal, ze nasel po vyklizeni garaze nerozbaleny 5l kanistr Mobil 10w40. Bohuzel na stitku je napsane pouziti do roku 2003. Takze ted vaha co s tim olejem udelat, zda to rysknout a nalit to pak do auta a nebo kdo vi ?

Jako ja si myslim, ze kdyz je to zabalene a lezelo to v garazi v chladnu, tak by to melo byt OK.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Sejkyy

1. Najlepsi olej pre tvoju octaviu je ten ktory splna normu VW 505 00 /napr... Total,Elf,Castrol,Shell,Mobil1,Aral,Bp,Valvoline.../

2. Olejový filter /napr... Bosch,Fram,Mann,Champion.../

hocico z toho pouzijes pre tvoj motor urobis len dobre hlavne dodrz normu a servisný interval! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...