Přejít na obsah

POI pro RNS 510


Doporučené příspěvky

Potřebujete dva programy:

RNS 510 - POI inspector - ke stažení ZDE

POIedit 2007 - ke stažení ZDE - vyberte si pouze jazykovou verzi jaká vám vyhovuje

Poté si nakopírujte vaši stávající ( samozřejmě legálně zakoupenou ) mapu na HDD v počítači

Na stránce ZDE si stáhněte body zájmu jaké vás zajímají, budete se muset možná zaregistrovat a poté vždy kliknout na ikonu diskety s červenýma rukama, která vám nabídne stažení souboru v .ov2 formátu a poté si k dané kategorii stáhněte ještě barevnou ikonku ve formátu .jpeg, stačí kliknout na tu danou ikonu a stahování začne.

Editováno: , autor: Harley1006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako další krok si budete muset upravit ty postahované soubory na formát podporující RNS 510, to znamená soubory .ov2 převedeme pomocí programu POIedit 2007 ( při instalaci se program ptá jaké podpory formátů chcete nainstalovat, dal jsem všechny ) na formát .asc, stačí spustit program dát otevřít, zvolit daný .ov2 soubor a pak dát uložit jako a zvolit jako cílový formát .asc a někam si to uložte ať to později najdete.

Ikony si otevřete v programu malování a dejte uložit jako a cílový formát bude PNG - při uložení dejte pozor ať v názvu ikony nejsou prázdná políčka háčky a ani čárky, jinak se vám ikona nezobrazí později na display navigace a celá práce je tak nějak odvedená na 50%

Pokud budete mít všechny body zájmu takto upravené můžete začít mixovat ten váč coctail dohromady a to pomocí programu rns510poi, který si taktéž nainstalujte.

Tady jsem vám dal některé už poupravené .asc + .PNG soubory, možná si z nich vyberete a ušetří vám to čas. Datum stažení z www.poi.cz byl 1.8.2008 to jen aby mi pak někdo v listopadu nepsal, že nejsou aktuální. Je nutné si je sem tam stáhnout znovu a aktualizovat....

Soubory .asc + .PNG

Editováno: , autor: Harley1006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pustíte rns510poi nahoře vlevo si vyberete složku kde je uložena kopie map, poté stisknete load a dáte si češtinu, najede vám schéma jak je to uloženo v origo mapach a natřídíte si vaše POI jak vy budete chtít, já to přidával do seznamu označeném VW a zobrazuje se mi vše,

např přidání benzínek Shell, rozkliknu VW a potom auto a cestování, pak kliknu pravým tlačítkem na ikonu auto a cestování a kliknu na- Add POI/group category - a poté zvolit - as 1 st child of selected group - ( viz obrázek 1 )

změníte číslo v tom červeném okínku na nějaké které bude bílé, napíšete si jak se Bod zájmu bude jmenovat, vyberete ze složky kam jste si dali ty ikony tu která patří k bodu zájmu, napíšete k ní krátký název bez mezer, háčků a čárek, pak zvolíte .asc soubor s bodem zájmu ze složky kde jste si uložili a naposledy kliknete na - OK -

tímto způsobem si načtete všechny body zájmu jaké jste si vybrali a roztřídíte si je do podkategorijí jak se vám zalíbí.

POZOR, POKUD se spletete tak se to nedá vrátit a budete muset vše smazat a začít s tím vkládáním znovu, pokud někdo přijde na to jak eventuelně umístěný bod zájmu odstranit ze seznamu tak klidně napište......

post-269-1217863636_thumb.jpg

Editováno: , autor: Harley1006
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud je vše hotovo, program klidně zavřete a přejděte do složky kde ho máte nainstalovaný, tam bude soubor - localsave - a v něm jednotlivé podsložky a z těchto podsložek vždy zkopírujete obsah a dáte vložit do patřičných souborů se schodným jménem ve složce kde máte uložené origo soubory s mapou, souhlasí i názvy těch složek a najdete je pod - tpd - ntc-Weu_eu - atd. ,tak jen správně roztřídit a při shodě souborů odkliknout - zkopírovat a nahradit - tím dostanete vaše POI do obsahu origo mapového DVD.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V případě , že použijete mapy , které již máte v navi nainstalované, musíte ještě pozměnit název DVD tím, že mu posunete číslo verze a to tak že si otevřete v poznámkovém bloku soubor - cdrom.toc - a zde v položce Volume: změnit číslo na vyšší třeba CD_6170 na CD_6180 atd. poté dát zavřít a uložit .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No a nakonec to celé vypálit v NERU na nové DVD ( doporučuji - DVD-R značky Verbatim , pokoušel jsem se to vypálit i na neznačková DVD, ale při následné instalaci do Navigace byl problém se čtením média a házelo to chyby, popř. pokud vám to bude zlobit zkuste i jiné PC s jinou vypalovačkou, některé to prostě nezvládnou ) ,

Doporučené nastavení NERA:

Pokud to vypálíte jinak, nezaručuji úspěch, je lepší si parametry přenastavit a hlavně pálit na co nejpomaluji, optimální je 2x nebo 2.4x

post-269-1218018971_thumb.jpg

post-269-1218018977_thumb.jpg

post-269-1218018982_thumb.jpg

post-269-1218018987_thumb.jpg

post-269-1218018991_thumb.jpg

post-269-1218018997_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nakonec, pokud vše proběhne OK tak toto nové DVD vložit do již spuštěné navigace, po chvilce vám oznámí, že je vloženo nové DVD zvolíte dále a poté kopírovat a počkáte než se vše překopíruje, proces můžete sledovat, pokud po stisknutí počkáte tak 30sec a poté stisknete tlačítko pro vysunutí DVD, otevře se okno na kterém je vidět kolik je již nakopírováno a kolik ještě chybí. Jakmile se nakopíruje, vyndáte DVD a jedete a koukáte a ono se to tam zobrazuje, teda pokud jste si to přednastavili a jedete a koukáte a hledáte a jedete a hele hrad a hele MC Donalds a blik radar, sakra, jsem nekoukal ..........................

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

takže k tomu když chci založit nový adresář/např:radary/:

stálo ně to tejden času a pár dvd

ediuju to např. v WV

pak si otevřu upravenou verzi a koukam na ty soubory a adresáře /hlavně/ musí být i vsekci seat a Škoda

ty které tam nejsou se tam musí překopírovat

/oni se tam soubory kopírují automaticky ,ale adresáře ne/

důležité jak psal Harley1006,kterému děkuji za krásnou práci:Ikony si otevřete v programu malování a dejte uložit jako a cílový formát bude PNG - při uložení dejte pozor ať v názvu ikony nejsou prázdná políčka háčky a ani čárky, jinak se vám ikona nezobrazí později na display navigace a celá práce je tak nějak odvedená na 50%

pálil sem to 4X a OK míň mě to nejde

lollollol

Editováno: , autor: kvaki
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
takže k tomu když chci založit nový adresář/např:radary/:

stálo ně to tejden času a pár dvd

ediuju to např. v WV

pak si otevřu upravenou verzi a koukam na ty soubory a adresáře /hlavně/ musí být i vsekci seat a Škoda

ty které tam nejsou se tam musí překopírovat

/oni se tam soubory kopírují automaticky ,ale adresáře ne/

důležité jak psal Harley1006,kterému děkuji za krásnou práci:Ikony si otevřete v programu malování a dejte uložit jako a cílový formát bude PNG - při uložení dejte pozor ať v názvu ikony nejsou prázdná políčka háčky a ani čárky, jinak se vám ikona nezobrazí později na display navigace a celá práce je tak nějak odvedená na 50%

pálil sem to 4X a OK míň mě to nejde

lollollol

Tak nějak...

Jen mě zaráží,že mě DVD Eropa West (V4) vyšla u Škodárny na nemalé peníze a je třeba pořád obnovovat,"třeba ty ikony"

To si myslí,že jim rok co rok dá někdo 9tis.za mapy?

Mno,nemluvě o tom,že mi ve třech Škoda servisech nedokázali poradit,při otázce"prosím Vás,dá se u Vás obědnat na nakodování ŘJ BT a kamery z DVB-T"?

Odpověd Škoda servisu:"pane je to novinka a to my ještě neumíme"

No ono to až tak new není a proč to umí třeba obyč frajer elektroniky v OV a autorizovaný servis kroutí hlavou?

Vím,že jsem odbočil,mj.už mám DVB-T + Kameru zpátečky píchnutou na ní (DVB-T 2600kč/Kamera 1400kč/BT vyřešili u Nokie za 2400kč "důvod symbian")

:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak nějak...

Jen mě zaráží,že mě DVD Eropa West (V4) vyšla u Škodárny na nemalé peníze a je třeba pořád obnovovat,"třeba ty ikony"

To si myslí,že jim rok co rok dá někdo 9tis.za mapy?

Mno,nemluvě o tom,že mi ve třech Škoda servisech nedokázali poradit,při otázce"prosím Vás,dá se u Vás obědnat na nakodování ŘJ BT a kamery z DVB-T"?

Odpověd Škoda servisu:"pane je to novinka a to my ještě neumíme"

No ono to až tak new není a proč to umí třeba obyč frajer elektroniky v OV a autorizovaný servis kroutí hlavou?

Vím,že jsem odbočil,mj.už mám DVB-T + Kameru zpátečky píchnutou na ní (DVB-T 2600kč/Kamera 1400kč/BT vyřešili u Nokie za 2400kč "důvod symbian")

:)

Chci se před nastoupenou jednotkou omluvit >>>>> Harley1006 <<<<< za nedůvěře při jeho popisu,"jak doplnit mapy RNS 510 ikonkama"

Má 100% pravdu,jen my si nevšimli,že v sw,který tady Harley dal (rns510_1_.poi.inspector.v2.5) je po přidání ikonek o složku navíc a to "localsave",kde už podle názvu složky se ukláda vše co si tam přidáme.

Tuto složku je třeba před vypálením otevřít a nahradit tyto podsložky CZE/ICONS/TABLES a soubor LSC za stávající.

Nedalo mi to spát a musel to dokopat do zdárného ende.

Ještě jednou se omlouvám a díky Tobě Harley mám v navi radary :palec2:

post-6727-1228351917_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chci se před nastoupenou jednotkou omluvit >>>>> Harley1006 <<<<< za nedůvěře při jeho popisu,"jak doplnit mapy RNS 510 ikonkama"

Má 100% pravdu,jen my si nevšimli,že v sw,který tady Harley dal (rns510_1_.poi.inspector.v2.5) je po přidání ikonek o složku navíc a to "localsave",kde už podle názvu složky se ukláda vše co si tam přidáme.

Tuto složku je třeba před vypálením otevřít a nahradit tyto podsložky CZE/ICONS/TABLES a soubor LSC za stávající.

Nedalo mi to spát a musel to dokopat do zdárného ende.

Ještě jednou se omlouvám a díky Tobě Harley mám v navi radary :palec2:

Čau.

Už se s tím trápím také skoro týden. V postupu dělám asi chybu, jak to tu čtu. Sice jsem pochopil, že musím nahrát z localsave do příslušních adresářů, ale ty původní jsem tam nechal a ty nové k tomu jen přidal. V navigaci mám možnost si i z těch nových vybrat, ale na mapě se mně nezobrazují, jen ty původní POI.

Další věc je, že v POI editoru jsou na výběr dvě možnosti uložení souboru .acs. Zatím jsem převáděl jen tím prvním.

Prosím tě Tico, help.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau.

Už se s tím trápím také skoro týden. V postupu dělám asi chybu, jak to tu čtu. Sice jsem pochopil, že musím nahrát z localsave do příslušních adresářů, ale ty původní jsem tam nechal a ty nové k tomu jen přidal. V navigaci mám možnost si i z těch nových vybrat, ale na mapě se mně nezobrazují, jen ty původní POI.

Další věc je, že v POI editoru jsou na výběr dvě možnosti uložení souboru .acs. Zatím jsem převáděl jen tím prvním.

Prosím tě Tico, help.

Jak s velikostí ikon? Měli jste originál 22x22 nebo 34x39?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pořád nic. Změnlil jsem velikost ikon, předělal na png, vložil přes inspektora s acs do Auto a cestovani ve W. Localsave nakopiroval do příslušných adresařů CZ, IKon, Tables a ten soubůrek přes UltraISO do isa mapy, změnil cdrom.TOC a jmenovku disku na stejne číslo, smahnul z isa v Neru 4x. Dám do navi, určím nekopírovat na disk, použít jen z DVD a nic. V seznamu POi přidné vidím, zvolím, ale na mapě nejsou. Ty originál ano. Už fakt nevím, kde dělám chybu.

Napadá mně toto. Postup vytvořit v inspektoru asi je dobře, možná je problém ve vkládaní do originál mapy přes ISO. Jak to děláte vy? Máte mapu rozbalenou, nakopírujete Commanderem a vypálíte v Neru ne z image?

Nejhorší je, že mně jedno DVD RW už šlo, debil jsem si tu image smazal a teď nemůžu porovnat změny v postupu :huh:

Můžete to smáznout pls? Vložil jsem blbě téma. Díky.

Editováno: , autor: Klfree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak s velikostí ikon? Měli jste originál 22x22 nebo 34x39?

Tak pořád nic. Změnlil jsem velikost ikon, předělal na png, vložil přes inspektora s acs do Auto a cestovani ve W. Localsave nakopiroval do příslušných adresařů CZ, IKon, Tables a ten soubůrek přes UltraISO do isa mapy, změnil cdrom.TOC a jmenovku disku na stejne číslo, smahnul z isa v Neru 4x. Dám do navi, určím nekopírovat na disk, použít jen z DVD a nic. V seznamu POi přidné vidím, zvolím, ale na mapě nejsou. Ty originál ano. Už fakt nevím, kde dělám chybu.

Napadá mně toto. Postup vytvořit v inspektoru asi je dobře, možná je problém ve vkládaní do originál mapy přes ISO. Jak to děláte vy? Máte mapu rozbalenou, nakopírujete Commanderem a vypálíte v Neru ne z image?

Nejhorší je, že mně jedno DVD RW už šlo, debil jsem si tu image smazal a teď nemůžu porovnat změny v postupu :huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pořád nic. Změnlil jsem velikost ikon, předělal na png, vložil přes inspektora s acs do Auto a cestovani ve W. Localsave nakopiroval do příslušných adresařů CZ, IKon, Tables a ten soubůrek přes UltraISO do isa mapy, změnil cdrom.TOC a jmenovku disku na stejne číslo, smahnul z isa v Neru 4x. Dám do navi, určím nekopírovat na disk, použít jen z DVD a nic. V seznamu POi přidné vidím, zvolím, ale na mapě nejsou. Ty originál ano. Už fakt nevím, kde dělám chybu.

Napadá mně toto. Postup vytvořit v inspektoru asi je dobře, možná je problém ve vkládaní do originál mapy přes ISO. Jak to děláte vy? Máte mapu rozbalenou, nakopírujete Commanderem a vypálíte v Neru ne z image?

Nejhorší je, že mně jedno DVD RW už šlo, debil jsem si tu image smazal a teď nemůžu porovnat změny v postupu :huh:

Mé PoI z localsave: A nemůžu vložit rar :aggressive:

Editováno: , autor: Klfree
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Tak pořád nic. Změnlil jsem velikost ikon, předělal na png, vložil přes inspektora s acs do Auto a cestovani ve W. Localsave nakopiroval do příslušných adresařů CZ, IKon, Tables a ten soubůrek přes UltraISO do isa mapy, změnil cdrom.TOC a jmenovku disku na stejne číslo, smahnul z isa v Neru 4x. Dám do navi, určím nekopírovat na disk, použít jen z DVD a nic. V seznamu POi přidné vidím, zvolím, ale na mapě nejsou. Ty originál ano. Už fakt nevím, kde dělám chybu.

Napadá mně toto. Postup vytvořit v inspektoru asi je dobře, možná je problém ve vkládaní do originál mapy přes ISO. Jak to děláte vy? Máte mapu rozbalenou, nakopírujete Commanderem a vypálíte v Neru ne z image?

Nejhorší je, že mně jedno DVD RW už šlo, debil jsem si tu image smazal a teď nemůžu porovnat změny v postupu :huh:

Ja to cele nakopcim cez UltraISO, priamo v PRG dam pridat mnou upravene file s localsave a ikonky upravujem na

velkost / 34X39x24BPP a vsetko vypalujem v tomto istom PRG rychlostou 1x / 1385 KB/s. Vsetko maka ako ma.

SKUS TO TAKTO !

post-27784-1230044011_thumb.png

Editováno: , autor: bajuz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Zdravím,

jak je to s těmi medii - teď jsem to zkoušel na DVD+R a navigace ho vůbec nenačetla - hodila chybu CD/DVD :-(

předem díky.

No a nakonec to celé vypálit v NERU na nové DVD ( doporučuji - DVD-R značky Verbatim , pokoušel jsem se to vypálit i na neznačková DVD, ale při následné instalaci do Navigace byl problém se čtením média a házelo to chyby, popř. pokud vám to bude zlobit zkuste i jiné PC s jinou vypalovačkou, některé to prostě nezvládnou ) ,

Doporučené nastavení NERA:

Pokud to vypálíte jinak, nezaručuji úspěch, je lepší si parametry přenastavit a hlavně pálit na co nejpomaluji, optimální je 2x nebo 2.4x

:palec2::palec2: Hurááááá hotovo!!!! lollollollol:p:p:p:p

tak se mi to podařilo popíšu postup pro všechny:

začal jsem tak jak popisoval Harley 1006 s drobnýma odchylkama:

1) ikony z www.poi.cz jsem resiznul na 34x39x24

2) v Neru jsem použil formát UDF+ISO (ostatní parametry stejné) - pálil jsem 8x a naprosto v pohodě (asi záleží na mechanice - LITEON v pohodě)

mimochodem - UltraIso apod. není potřeba, systém nekontroluje absolutní umístění na mediu - stačí prostě kopírovat :-)

pak jsem udělal operaci zde nezmiňovanou (dalo mi to pár hodin Googlení) a to úpravu souboru INFO25.PSC (umístěn v \tpd\ntcWeu_eu_20070806) a to následovně:

#TPD-DEF <default language code>

TPD-DEF 20

původně bylo 2 (což je angličtina)

#Language specific content (LSC) files

#TPD-LSC <language code> <relative path><LSC filename>

TPD-LSC 1 /DUT/DUT.LSC

TPD-LSC 2 /ENG/ENG.LSC

TPD-LSC 3 /FRE/FRE.LSC

TPD-LSC 4 /GER/GER.LSC

TPD-LSC 5 /ITA/ITA.LSC

TPD-LSC 6 /SPA/SPA.LSC

TPD-LSC 15 /POR/POR.LSC

TPD-LSC 20 /CZE/CZE.LSC

pak už jen vložil, nechal nakopírovat a v nastavení navigace (nastavení mapy, detaily mapy) vybral požadované POI.

post-29714-1232914554_thumb.jpg

a v reálu to vypadá takto:

post-29714-1232914632_thumb.jpg

díky všem (i těm, kteří za to chtěli docela dost peněz - dostal jsem tak motivaci zvládnout to sám :) a protože bych asi neměl čas to dělat pro ostatní nenabízím to za úplatu (třeba nižší...), ale dávám k dispozici všem. třeba mi zase někdo pomůže s něčím jiným... (třeba zvukovým upozorněním (jako to umí můj TOMTOM).

Editováno: , autor: Sly
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové není...pokud někdo něco umí tak to umí a když to tady teď někdo zveřejnil tak je sám proti sobě...Jinak stačilo si přečíst pořádně návod a to jste nikdo neudělal a za blbost se platí... :p:p:p

Ps. V servise cálujete mnohem větší peníze za větší blbosti a jste spokojený...tak co???

Nemluvě o tom, že já umím udělat ikony s průhledným pozadím a složku radary + vše mají přidáno v kategori vše podle abecedy.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové není...pokud někdo něco umí tak to umí a když to tady teď někdo zveřejnil tak je sám proti sobě...Jinak stačilo si přečíst pořádně návod a to jste nikdo neudělal a za blbost se platí... :p:p:p

Ps. V servise cálujete mnohem větší peníze za větší blbosti a jste spokojený...tak co???

Nemluvě o tom, že já umím udělat ikony s průhledným pozadím a složku radary + vše mají přidáno v kategori vše podle abecedy.

no, peníze vydělávám jinak..... ;)

průhledné ikony nejsou problém, mi se naopak líbí tyto, alespoň je nepřehlédnu (když už tato navigace neumí zvukové upozornění a je mimo zorné pole).

Abecedu si tak trochu pamatuji a zadat to tam podle ní není problém, já jsem si to zadával v pořadí podle četnosti navigování - prostě jsem to dělal pro sebe a ne kšeft lol

Jinak proti tobě nic nemám - dokonce bych řekl, že jsi byl pro některé jedince spása a i nadále tě budou využívat - najdou se takoví, kterým ani tento návod stačit nebude. Zveřejnil jsem to pro lidi, kteří si rádi udělají něco sami a buď neměli čas nebo neumí pořádně hledat a zveřejněný návod byl sice dobrý, ale neúplný nebo alespoň umožňoval udělat chybu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...