Přejít na obsah

Budíky - výpadky, nefunkční


Dalik

Doporučené příspěvky

Vazeni,

treba budete vedet a poradite mi, diky predem.

Dnes jedu do prace a najednou mi spadly vsechny budiky na nulu. Myslel jsem ze mi zdechnul motor, ale ten bezel dal. Pokracoval jsem v ceste, kontrolky, pocitadla km, hodiny fungovaly bez problemu, jen rucicky lezely na nule. Rikal jsem si, ze az dojedu domu, kouknu Vagem do budiku, zda bude Vag ukazovat hodnoty (rychlost, teplotu, otacky...) ev. ze udelam test akcnich clenu zda se budiky pohnou. Jenze ted kdyz jsem jel neco vyridit, tak budiky uz funguji normalne, zkusil jsem nekolikrat po nich poklepat, chcipnout a nastartovat, vse v poradku. Netusite co se mohlo stat? Nestalo se to uz nekomu z vas? Diky za odpovedi.

PS: Tak jsem to projel VAGem, zavada v pameti zadna, test akcnich clenu (nekolikrat) ok, vse se hybe jak ma. I po ceste domu se budiky chovaly v poho...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takze to dela furt Vetsinu par sekund po nastartovani to padne a behem jizdy to obcas na par sekund nabehne. Zkousel jsem dnes jet do prace s notebookem na sedacce a se zapnutym Vagem, na Vagu udaje normalne ukazuji i behem jizdy, kdy budiky nejdou. Predpokladam ze to asi tedy bude nekjaky studenak, nicmene: Nemate nekdo na prodej za nejakou zajimavou cenu budiky, ktere by byly zamenne za ty moje? S pinem... je to Okta 1,6 kw rok99. Nejlepe i s palubnim pocitacem Jednu nabidku uz mam, ale treba bude nejaka jina zajimavejsi Diky

Zajimave zjisteni: Pokud budiky zrovna funguji, test akcnich clenu probehne normalne, pokud ale zrovna nefunguji, napise to "Chyba - funkce neni k dispozici" - tedy jako na konci testu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
:o Mám stejný problém taky mi padají sem tam všechny ručičky myslel jsem že to je nějaký studeňák ale jak to vidím tak asi né :( a dělá to čím dál víc častěji!!!!!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Ahoj ted kdyz jsou ty vedra tak po zapnuti klicku - zapalovani se otackomer rozklepe - na nule a asi to trva do 3 vterin a pak vsechny budiky vcetne teploty a benzinu se zapnou.Cim to je prosim.Nikdy to nedelalo. Ahoj

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojky,mám dotaz k padajícím budikům octavia 1,9TDi 66kw 5/2000. Jedná se o vadný procesor SIMOS CPU C167 CR na tištˇaku přístrojové desky? Jestli ano existuje i případna náhrada?A ještě se chci zeptat, má někdo zkušenosti ,jak provést demontáž a montáž v domácích podmínkách? Mám na mysli nějaký přípravek k mikropáječce atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauky, jsem tu znova ,nikdo se neozval ,tak jsem zkoušel přístrojovku celou rozebrat a

zjistil jsem ,že na tišťáku jsou některé tzv. cesty asi přerušené .Poznal jsem to tak,že na tišťáku jsou v cestě světlejší body,jako by se cesta postupně přepalovala.Našel jsem šest takových míst na straně bot i top /tzn. z obou stran desky/. Dokonce se mi podařilo tímto asi opravit zvukovou signalizaci zapomenutí vypnutí světel a blinkru,před tím to někdy fungovalo někdy ne. Ale to hlavní je ,že budíky fungují ,zatím je dnes ujeto okolo padesáti km.Uvidím další dny ,měsíce a roky a terazky jdu na fernet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čauky, jsem tu znova ,nikdo se neozval ,tak jsem zkoušel přístrojovku celou rozebrat a

zjistil jsem ,že na tišťáku jsou některé tzv. cesty asi přerušené .Poznal jsem to tak,že na tišťáku jsou v cestě světlejší body,jako by se cesta postupně přepalovala.Našel jsem šest takových míst na straně bot i top /tzn. z obou stran desky/. Dokonce se mi podařilo tímto asi opravit zvukovou signalizaci zapomenutí vypnutí světel a blinkru,před tím to někdy fungovalo někdy ne. Ale to hlavní je ,že budíky fungují ,zatím je dnes ujeto okolo padesáti km.Uvidím další dny ,měsíce a roky a terazky jdu na fernet.

čus,mužu se zaptat jak si ty spoje propojil?kamarád má ten samej problem.Náhodou nafocený to nemáš vid :-) kde je to přerušený....

Jo a máš nějakej fígl na sundání rafiček?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj,tak mám smůlu už to padá zase. Ty domělé přerušené cesty jsem procínoval mikropáječkou ,samozřejmě pod lupou.Možná je těch přerušení více. Bo sem slepy jak patrona,jdu to rozebrat znova. Kolega mi zjišťuje čím by se dal případně nahradit procesor, viděl tu mou rozebranou přístrojovku a

říkal,že tytišťaky v té době byly šunty ,že to byl papír a proto to odchází.Lepší desky se dávaly na plné palby a superby.No a ty rafiky zapáčim šroubovákem,jakmile se to trochu pohne pokračuji prsty,ale dávej pozor ať si neponičíš tu černou folii,ja to řeším ,tak že pod šroubovák vsunu ocelovou planžetu s výřezem.Pokud se ti podaří odtrhnout krytku rafiky stačí na opravu sekund. lepidlo.Gocek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o Mám stejný problém taky mi padají sem tam všechny ručičky myslel jsem že to je nějaký studeňák ale jak to vidím tak asi né :( a dělá to čím dál víc častěji!!!!!!!

Čau všichni co máte stejnou noční můru jako já :ph34r: už jsem ty budíky nechával opravovat dal za to prachy a stejně to bylo k ničemu ručičky padají furt :angry: tak už se snažím sehnad druhé na 1,9tdi 66kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,dnes jsem oholil celou desku a procínoval všechny SMD součastky.A na jednom místě ,ejhle? odjebal se rezistor. I moja roba povedala ,že byl uchyceny iba z jednej strany..Ona temu rozumi .Budíky jdou ,hlavně nedýchat až to spadne dam vědě

Zdar ,zkus to nafotit pls. kde to je

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:o Mám stejný problém taky mi padají sem tam všechny ručičky myslel jsem že to je nějaký studeňák ale jak to vidím tak asi né :( a dělá to čím dál víc častěji!!!!!!!

Čau všichni co máte stejnou noční můru jako já :ph34r: už jsem ty budíky nechával opravovat dal za to prachy a stejně to bylo k ničemu ručičky padají furt :angry: tak už se snažím sehnad druhé na 1,9tdi 66kw.

Ahoj všeci dnes byl byl pěkný den na rozebrání přístrojovky tak jsem to zkusil práca na ho... :angry: ale rozebral jsem to mam vyměněný ten tyristor a nepomohlo to tak že se podívu na ten plošňák na ty cesty nenašel jsem pod lupou přerušené nic , ale když jsem tu desku zapojil na konektory tak to nefungovalo a když jsem ju trochu pokroutil nebo ji trochu prohnul tak to fugovalo tak tam bude nějaká krpa nějaký kontakt. Až zas naberu nové nervy tak sa do toho pustím zasej. :disgust:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Budíky - výpadky, nefunkční

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...