Přejít na obsah

17ti palcová (litá) kola


sathack

Doporučené příspěvky

U disků je třeba koukat i na šířku v palcích. Škoda dává 17" kola se šířkou 7" ET 54 a 18" se 8" ET 45. Což je rozdíl asi 2 cm ven a 0,5 cm dovnitř.

Na www.e-pneu.cz/tech_podpora.php je výpočet alternativníchrozměrů.

Ale také by mě zajímalo kolik je skutečný limit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Videl jsem u Jaka na Octavii combi elektrony ze Superba - model Metan. Rozmer 16" sirka 7J s ET 37. Kola byla pekne s autem. Ani utopena ani nevykukovala. ;)

Jinak na svem aute mam:

- Skoda, Apollon 6,5J x 16" ET 50 na leto

- Skoda, Sirius 6,5J x 16" ET 50 na zimu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OK, tak se zeptám jinak jaká ALU kola (značka, rozměr, ET) máte na vaší OII ? 

Pneumatiky na aute boli 15" a nechcel som vyhazovat peniaze za nove pneu(vačšie),tak som kupil aj elektrony 15".Konkretne od Stillauto SR 700 6,5J s ET 44.

Mali v ponuke aj s ET 37,ale chlapik ktory to objednaval si nebol isty ci to nebude uz chytat blatnik.Inac tie AEZ ULTRA vyzeraju super.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale jo, jasně. Jenom říkám, že bych to nejdřív na tvým místě vyzkoušel. Mně taky někdo přesvědčoval, že to musí sedět a nebyla to tak docela pravda. No a pak je to taky trochu o životnosti ložisek (teoreticky). S tím ale myslím mají nejlepší zkušenosti lidi, co si tam dávaj podložky. Ale jinak do toho jdi, protože auto dělaj kola. Na tom se určitě shodnem. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
Tak jsem dal na vsechny kola AEZ ULTRA 7,5 x 17" s ET35, na zadku je to OK, ale na predku lezou mimo blatnik cca 5-7 mm, na druhou stranu to vypada docela dobre Skoda Allroad 4x4 :)

ET35 je na me moc, tak budu predni menit za ET40.

to sathack:Prihod foto (ak mozes),kym mas este tie s ET35

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdarec, mam elegance na pegasoch so "sportovym" podvozkom. Na okruhu sa to sprava prijatelne aj na dialnici ale zacal som auto mucit v terene a potrebujem vyssiu svetlu vysku. Zakladna otazka znie ako to zvysit?

Celkom by som povedal ze by tam pasovali pruziny z 4x4?? Vie niekto zodpovedne povedat ci staci vymenit za dane pruziny (s doladenim geometrie samozrejme) a aka je ich cena? Resp. nechce niekto moje pruziny :)) na vymenu za vyssie? Mam 2.0 DSG eleg. kombi, ale to asi nema na to vplyv.

--

PS; je tu niekto z Brna a okolia kto ma rad vylety aj nespevnenou cestou a rad skusa extremy v terene? potrebujem niekoho do partie na experimenty.

post-61-1168380504.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

stacily by sehnat tlumice s perama z verze bez sportovniho podvozku. jedny mam navic, ale jednak maj najeto skoro 80tis km a druha vec je, ze si je pro sichr radsi necham...

jinak teda chudak kokta, myslim, ze sis na muceni v terenu vybral blbou verzi auta

Editováno: , autor: Luke288
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak necakal som ze zacnem chodit aj pracovne mimo asfalt cestu a tak som sa zacal zaujimat o SUV a skusat veci atd a celkom sa mi to pozdava. Predtym som mal zopar znizenych aut a frcal okruhy a jazdy na tratiach kde sa jazdia auta dovrchu, tak preto som sa rozhodol pre sport. podvozek. :ph34r:

co teda, pojdu tam tie pruziny z 4x4?? na povodne tlmice? co stoji sada pruzin na verziu 4x4?

;)B)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...