Přejít na obsah

17ti palcová (litá) kola


sathack

Doporučené příspěvky

Caute, tak jsem si predchvilkou dovezl domu funglovky 17" Zenith RS kola s pneu Bridgestone Potenza :prc: . Nakonec jsem od Pegasusu upustil a pockal si a vyplatilo se -_- Hned zejtra rano to hodim na auto, a udelam nejake fotecky, ktere dam do sekce Vase Octavie II lol

Editováno: , autor: Marios
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ja jsem jen tak orientacne zvazil vahu 17" RS kola i s pneu a je to zhruba 21kg jedno kolo, ale nevazil jsem to presne, proste jsem jen sebral vahu co mame doma na vazeni telesne hmotnosti a postavil jsem na ni kolo. Jinak na webu skodovky je napsana vaha jen disků a 15" Orion disk vazi myslim 7,74 kg a 17" RS disk 10,9 kg...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím...

Po těch okřídlenejch kobylách taky toužím... :) ale... :)))

K věci....

čím větší kola, tím větší neodpružená hmotnost... = nižší životnost podvozkového spotřebáku (ložiska, čepy)

čím nižší profil, tím větší rázy do podvozku... = nižší životnost podvozkového spotřebáku (ložiska, čepy)

ale nejspíš nijak výrazně, neb jsou ty podvozky na tento rozměr dimenzované...

prakticky se svýší spotřeba díky již zmíněnému většímu valivému odporu a díyk tomu že s nima bud emít posilovač víc práce, zlepší se dynamiké jízdní vlastnosti a i brzdit to bude lépe... ASR by mělo mít méně práce... :)

prakticky nic výrazného...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Tož dokud mám letní kola v garaži, tak se asi hecnu a půjdu jedno kolo přesně zvážit aji s gumovu abychom věděli kolik má 17" Zenith s Bridgestone Potenza gumou a potom až přezuju na jaře, tak zvážim přesně plecháč 15" s gumou a plastovým krytem...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ani nie,je to možné,záleží aj od pneumatík.Tie EC3,čo som mal,boli ako galusky.Na nich bola až rozprávková spotreba.Možno ak by som mal inú značku,by som spotrebu na diesli ani nepoznal.

Na tých 205 mám pri 100km/h cca 4,5l,na Contíkoch som mal cca 4l a zo zvyšujúcou rýchlosťou sa rozdiel medzi nimy zväčšuje

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj,nemáte někdo 17" kola s ET 38 pneu 225x45x17?Potřebuju radu jestli neškrtají o blatník?Dodavatel tvrdí,že by tento problém mohl nastat.Díky za odpovědi.Venca

Mělo by to být v pořádku, kola budou vystrčená o 12 mm oproti standartním škodováckým ráfků s ET 50.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím Rosťu opravit. Kola budou vystrčena o 16 mm protože standartní 17" kola mají ET 54. Někdo z fóra má 17" kola ze Superba a ten má ET 37. Mám dojem, že ty kola v předu přesahují. Vejdou se ale snad se dotýkají podběhu. Do ET 38 bych nešel.

Zapoměl jsem odkaz u prvního příspěvku:

http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

A tady píší že je nutná úprava:

http://www.elektrony.cz/?&volba=ElKonf...Octavia%20II%20[5/112]&velikost=17&typ=typ%201Z%20Liftback

Editováno: , autor: Zoro55
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím Rosťu opravit. Kola budou vystrčena o 16 mm protože standartní 17" kola mají ET 54. Někdo z fóra má 17" kola ze Superba a ten má ET 37. Mám dojem, že ty kola v předu přesahují. Vejdou se ale snad se dotýkají podběhu. Do ET 38 bych nešel.

Zapoměl jsem odkaz u prvního příspěvku:

http://www.e-pneu.cz/tech_podpora.php

A tady píší že je nutná úprava:

http://www.elektrony.cz/?&volba=ElKonf...Octavia%20II%20[5/112]&velikost=17&typ=typ%201Z%20Liftback

OK.Díky mrknu na odkazy.Venca

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...