Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

kunikosita - senzory z originalneho prislusenstva nie su pripojene cez CANBUS, nechapem ale preco. ani senzory v naraznikoch nevyzeraju rovnako ako tie z fabriky. to co je v prislusenstve je uplne iny system. keby som natrafil na tento web skorej a zistil, ze niekto doraba tie fabrikove cez CAN zak by som sa potrhal aby som tam mal tie a nie tie co mam teraz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

praveze nezobrazuje - to ma na tom rozculuje najviac a pipanie nejde z reproduktorov z radia ale z maleho repraka nad zadnym sklom, co otravuje tych, co sedia vzadu... uz aj katalogu prislusenstva Skoda je napisane, ze to nepodporuje zobrazenie na displeji radia...proste NIE JE pripojeny cez CANBUS

pozri octavia2.blogspot.com, tam to je odfotene

na to, ze je to origo prislusenstvo som cakal viac...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

praveze nezobrazuje - to ma na tom rozculuje najviac a pipanie nejde z reproduktorov z radia ale z maleho repraka nad zadnym sklom, co otravuje tych, co sedia vzadu... uz aj katalogu prislusenstva Skoda je napisane, ze to nepodporuje zobrazenie na displeji radia...proste NIE JE pripojeny cez CANBUS

pozri octavia2.blogspot.com, tam to je odfotene

na to, ze je to origo prislusenstvo som cakal viac...

ty brdo a za kolik to bylo? to bych taky cekal vic.... jinak ja jsem v uz pohode - vsem dekuji za trpelivost se mnou :D-_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak tak pipa to jinde nez z repro auta a nyni jedna SZ pro kunikositu - (kdyby si byl reglej tak je to v poho ale bez regnuti to musim vyresit takto) nevis nahodou jak je slozity vymenit ten nizky stredovy panel mezi pred. sedadly za loketku JUMBOBOX - jedna se mi jestli bych mohl vyskubnout ten nizkej panel (celej az k radiu) a prohodit to za JUMBOBOX (foto) myslim ze by melo byt vse kompatibilni co myslis? nebude tam neco jinak?

post-37-1141801237.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se již domluvil se BZUKem (tady z konference), a příští týden mě bude instalovat ten originál zadní ParkPilot pro O2 (se zobrazením a zvukovou indikací na Audienci) s napojením na CanBUS, takže se tady potě svěřím s osobní zkušeností s instalací a vlastním provozem.

Třeba to bude pro BZUKa nakonec i dobrá dobrá reklama. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se již domluvil se BZUKem (tady z konference), a příští týden mě bude instalovat ten originál zadní ParkPilot pro O2 (se zobrazením a zvukovou indikací na Audienci) s napojením na CanBUS, takže se tady potě svěřím s osobní zkušeností s instalací a vlastním provozem.

Třeba to bude pro BZUKa nakonec i dobrá dobrá reklama. :)

No vidis - dej potom vedet - myslůim ze vse bude OK

P.S. jeste pro kunikosita-nevis jeste jak to bude s tou zadní ventilací na jumboboxu? to asi nebude jentak ze?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

uz sme to tu riesili, pozri temu Parkovaci asistent. ja mam asistent z Originalneho prislusenstva Skoda a ako to vyzera mozes pozriet na octavia2.blogspot.com

ale myslim ze niekto tu spominal aj moznost montaze toho originalneho z fabriky s pripojenim cez CAN Bus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se již domluvil se BZUKem (tady z konference), a příští týden mě bude instalovat ten originál zadní ParkPilot pro O2 (se zobrazením a zvukovou indikací na Audienci) s napojením na CanBUS, takže se tady potě svěřím s osobní zkušeností s instalací a vlastním provozem.

Třeba to bude pro BZUKa nakonec i dobrá dobrá reklama. :)

Ahoj, uz mas nainstalovano? premyslim o tom taky.

diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem se již domluvil se BZUKem (tady z konference), a příští týden mě bude instalovat ten originál zadní ParkPilot pro O2 (se zobrazením a zvukovou indikací na Audienci) s napojením na CanBUS, takže se tady potě svěřím s osobní zkušeností s instalací a vlastním provozem.

Třeba to bude pro BZUKa nakonec i dobrá dobrá reklama. :)

Ahoj, uz mas nainstalovano? premyslim o tom taky.

diky

Nemam, domluvil jsem se s tim clovekem, a kdyz jsem jel na instalaci, tak me jeho kolega poslal SMSku, ze ten pan to zrusil, protoze mel neco jineho ... <_<

Domluvil jsem se pote na druhy termin, ten jsem ale nakonec zrusil ja sam z casovych duvodu...Takze zatim nic.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

v januari som si v servise dal namontovat parkovaci senzor z originalneho prislusenstva, po pol roku cidla vyzeraju ako na fotke... mam to reklamovat? neratat to ze opukava z nich lak, neustale vpadavaju dovnutra. ten okraj cidla je okrem toho dost makky, ako gumeny takze neviem ci by opatovne prelakovanie pomohlo... rozmyslal som dat tam originalne cidla aj s manzetkou, lebo ani za pol roka si neviem zvyknut ako to vyzera, najma ta medzera okolo cidla a to vypadavanie. myslite ze sa to bude dat k tomu sucasnemu parkasistentovi pripojit?

post-58-1155659080.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoznačne reklamovať. Ale očakávam, že ich rovnako ledabolo prelakujú (asi pozabudli nastriekať základ na plast). A upevnenie bude treba asi vymyslieť inak, keďže dieru v nárazníku už nezmenšíš. Takže napokon si to budeš musieť aj tak sám prerobiť :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ved to. ja nemam problem to reklamovat len to bude ako hovorite - prestriekaju to a zacne to opukavat znova. uz som reklamoval to vypadavanie a jedine co spravili ze to dali namiesto a vypadava to znova :angry: otazka len je ci to ten asistent z prislusenstva ma mat tu manzetku okolo cidla ako ju ma ten origo alebo je len takto riesene...kazdopadne to budem asi musiet prerobit sam, lebo na to uz nemozem pozerat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je teda neskutocne, divim sa ze mas na to trpezlivost. Ja byt tebou, spravim tam neskutocny bordel a budem tvrdo ziadat vymenu naraznika za novy (predpokladam ze tie diery resp. uchytenie cidiel ho nenevratne poskodili) a nalakovat cidla bez montaze (poriadne). Ak to robil Skoda servis a nejako by sa vzpierali, treba im pohrozit staznostou u importera.

Potom by som si to urobil sam. Ako Diamant spravne poznamenal, co si nespravis sam nemas :disgust:

Minimalne by som osobne dozrel na demontaz naraznika a opravu tych cidiel, specialne na ich uchytenie - oni predsa nemozu vypadavat!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak som dnes na to pozeral v ETOSE a ten asistent z prislusenstva je uplne inak rieseny ako original z vyroby. tento moj je v podstate namontovany dobre, len odflakli lakovanie :angry: je to v podstate prilepene na narazniku a tie zapadky na ktorych to drzi sa asi vpylvom tepla alebo neviem coho vzdy nejako uvolnia a cidla vpadavaju tak pol centimetra dovnutra...snad to na tej fotke je vidiet ten sposob uchytenia...skoda ze ked som to daval dorabat este bol problem zohnat ten origo, teraz by som to riesil tak. na to ze je to originalne prislusenstvo je to riesene dost o nicom...

post-58-1155710495.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj všem. Mám dodatečně namontovaný originál parkovací senzory, ale bez napojení na rádio. U zadního okna je taková malá kulatá pískací "věc" s diodou, která mě informuje o vzdálenosti. Otázka zní: Jde tenhle systém napojit na sběrnici a do rádia? Pokud ano tak jak a kolik za to asi dám? Navíc jsou senzory přidělaný bez těch obrouček kolem. Dají se sehnat dodatečně, abych si je tam mohl dát, aby to vypadalo jako originál? Díky všem. Bohužel jsem šetřil na nesprávným místě:-(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...