Přejít na obsah

LED osvětlení RZtky


superfatty

Doporučené příspěvky

Přesně tak.Je potřeba tam dát zátěž.

Ked sa da k LED odporova zataz, tak to mam potom rovnaky odber, ako ziarovka, ze?

Som pocul, ze niekto si dava ako denne svietenie LED ziarovky - ked sa k tomu da zatazovy odpor, tak je spotrebou tam, kde bol, nie?

Chapem, ze na O1 je to v pohode - LED ma niekolkonasobne mensi odber, ale napr. na O2 ked dam k tomu odpor, tak tam asi musim dat taku zataz, aby to simulovalo odber original ziarovky.

Co sa okrem dlhsej zivotnosti a vyssej ceny ziska?

Peter

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Psal jsem to ted i do jiného vlákna...zkoušel jsem to a mě se to rozvíti jen na tři sekundy a pak to zhasne.Proč? Odpor tam je 220 ohm 2W.Nevíte co dělám špatně??? :help:

Zkus tam dát těch 270 ohm / 2W. Možná že těch 220 je málo - nasimulovaný odběr proudu v okruhu je pod nějakým stanoveným vnitřním limitem ŘJ, která to pak vyhodnotí jako špatnou žárovku. Navíc myslím (ale do schémat jsem se nedíval, takže nevím 100%) že obě ty světýlka osvitu RZ jsou v jednom okruhu, takže ten rozdíl by se pak násobil 2x...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Zkus tam dát těch 270 ohm / 2W. Možná že těch 220 je málo - nasimulovaný odběr proudu v okruhu je pod nějakým stanoveným vnitřním limitem ŘJ, která to pak vyhodnotí jako špatnou žárovku. Navíc myslím (ale do schémat jsem se nedíval, takže nevím 100%) že obě ty světýlka osvitu RZ jsou v jednom okruhu, takže ten rozdíl by se pak násobil 2x...

Nie je to málo.. musí to fungovať aj s 220 ohm odporom... ;)

Práveže v predných parkovačkách to bolo veľa, tam som nakoniec použil 100ohm / 5W a svieti aj to bez problémov... :)kol5

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
spousta lidí ode mě chtěla vyřešit osvětlení RZtky LEDkama a já nevěděl JAK.. tak to za mě udělal Lubinob, děkuju :skoda:

je to fakt easy, zvládne každej :palec2:

za třistašedesát vočí, kdyby se někdo ptal..

Jak je možný, že mi svítí osvětlení SPZ bez těch odporů v octavii II?může se tím něco pokazit nebo ne??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...

Ahoj...koupil jsem si v Elfaxu sufitky na 12V do osvětlení SPZ,ale nesvítí mi to :(

Původně jsem si myslel,že je to vadný kus a už jsem se chystal vrátit do prodejny,ale pak jsem tam vrátil původní žárovku a nesvítí ani ta! Samozřejmě,že sufitka i žárovka jsou funkční a na trafu mi svítí ;)

Sundal jsem tedy ten velký plastový kryt a změřil jsem v tom žlutém konektoru napětí před konektorem a tam je cca 12V,ale za ním už je jen cca 0,7V... :o

Nejde mi do hlavy,že se to napětí ztratilo přímo v tom konektoru...co by stím mohlo být?

Tak už to svítí na jednu žárovku a jednu sufitku...ta mrcha to nechce pustit,když nemá odběr .... :(

Musím si tam dát odpor,aych to nasimuloval ;)

Tak jsem tam přidal odpor 22Ohm 10W a pálí to jako blázen :o

Jaké mají teda být hodnoty toho odporu ?

Editováno: , autor: Jiří Zubek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...
  • o 8 měsíců později...

Zdravim vás, vyskytnul se mi takovej problém. Nedávno jsem pořídil do své OII diody se systémem CAN BUS (s integrovaným rezistorem). Dal jsem je všude a do včerejška bylo vše bez problémů. Najednou mi přestala svítit levá přední, tak jsem si myslel, že je špatná, ale radši jsem ji zkusil dát do zrcátka do osvětlení nástupního prostoru a tam svítila. Tak jsem všechny proházel a vyzkoušel a výsledek byl takový, že všechny všude svítí, ale ani jedna v tý levý parkovačce nesvítí. Tak jsem tam zkusil dát obyčejnou žlutou žárovku a ta taky svítila. Jak je to možné, že to do teď svítilo a teď už ne, když ta dioda je v pořádku a obyčejná žárovka tam svítí. Už si s tim nevim rady. Budu rád za každej nápad.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Pokud máš předface tak stačí koupit tady ty co máš v tom odkazu a vyměnit kus za kus, já to tak mám a vše funguje OK, akorát musíš trošku přihnout k sobě tu svorkovnici, co drží tu ledku, aby ti to pak nějak neblikalo. Pokud máš facelift, tak ti to myslím bude hlásit prasklou žárovku.

Editováno: , autor: lojzahlina
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja toto ted taky nedavno resil, mam predFL, musi tam byt aspon jedna s odporem (CAN BUS) jinak to nebude ani svitit, takze predpokladam ze jedna CAN BUS a jedna obyc bude hlasit zavady..

a velikost 36mm-39mm ... ja koupil tech 39mm a musel sem to trochu roztahovat...a zkusil bych se podivat na aukro, maji je tam celkem levnejc lidi (70kc za kus sem videl za 36mm)

a co se tyce svitivosti, mam tridiodove a sviti to dost

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...