Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Zákulisná informácia - na riešenie tohto problému Škoda vydala Pracovný postup a vykonáva sa flash RJ motora. Vraj je problém spôsobený chybou v systéme spätného vedenia výfukových plynov, kedy kvôli hrozbe prekročenia limitov emisií RJ uberie výkon v danom momente. Úprava RJ tento problém rieši.

Info mám priamo od garančného technika v jednom z autorizovaných servisov.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc odesla? protoze je udajne dimenzovana na 300Nm. vzhledem k tomu, ze jsem si taky myslel, ze spojka nejvic trpi na rozjezd, tak chvile, kdy mi behem tech cca 25tis kvikly kola bych na prstech jedny ruky spocital. na jednicku vzdy opatrne. jenze, pak mi neslo moc na rozum, jaktoze, kdyz ta spojka udajne nejvic trpi pri rozjezdech, zacla klouzat nejdriv na ctyrku, pak na petku a na konci i na trojku? mozna proto, ze ten nejvetsi zahul nedostava na jednicku, kdy je ten odpor na ni kladenej zdaleka nejmensi, ale naopak ho dostava pri vyssich rychlostnich stupnich a vyuzivani kroutaku, kdy je odpor maximalni. a fakt je, ze na ctyrku a petku jsem ho vyuzival hodne casto... prijel jsme do servisu, ze mam nejspis v hajzlu spojku a co udelal servisak aby to poznal? nastartoval, zatah rucku, zaradil petku a pustil spojku...auto zdechlo, takze jeste uplne v loji nebyla.

takze to, ze uz mam jinou jsem si zavinil sam svym jizdnim stylem

A nebo odešla, protože byla ze serie špatných spojek které v O2 jsou a na které je vydáno sdělení že ? Ale o tom jsem tady už psal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

konzultoval jsem někde ty vstřiky a bylo mi řečeno, že jejich náchylnost k zapeční je u PD víc než vysoká a proto jsou taky dost rozmazlený na kvalitu nafty. Když si to tak promítnu zpátky, tak mě napadá, kolikrát jsem asi za zimu natankoval nějakou sračku v podobě rostlinných olejů a jiných bioproduktů, kterými se to u pump nejspíš "vylepšuje". Ostatně, vzpomente si na ty aférky, kdy se dělaly kontroly jakosti a jak to dopadalo. Takže jsem nakonec došel k závěru, že nejlevnější je asi jezdit tankovat k Schellu, Aralu nebo OMW, protože tam pak nemusím přidávat drahý aditivace a proplachovadla, abych ten bordel z těch vstřiků dostal. Přísloví "laciný - dvakrát placený" tady opravdu platí do puntíku. Naštěstí se zdá, že mi ty aditiva pomohly, protože už to zase nejen dobře startuje, ale přestalo to i kouřit a motor běží klidně. Doufám teda, že to není nějakej přechodnej stav. Dejte si na to bacha a kdyby se to někomu taky stalo, tak údajně nejlepší aditivace na vyčištění je Castrol TDA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

proc odesla? protoze je udajne dimenzovana na 300Nm. vzhledem k tomu, ze jsem si taky myslel, ze spojka nejvic trpi na rozjezd, tak chvile, kdy mi behem tech cca 25tis kvikly kola bych na prstech jedny ruky spocital. na jednicku vzdy opatrne. jenze, pak mi neslo moc na rozum, jaktoze, kdyz ta spojka udajne nejvic trpi pri rozjezdech, zacla klouzat nejdriv na ctyrku, pak na petku a na konci i na trojku? mozna proto, ze  ten nejvetsi zahul nedostava na jednicku, kdy je ten odpor na ni kladenej zdaleka nejmensi, ale naopak ho dostava pri vyssich rychlostnich stupnich a vyuzivani kroutaku, kdy je odpor maximalni. a fakt je, ze na ctyrku a petku jsem ho vyuzival hodne casto... prijel jsme do servisu, ze mam nejspis v hajzlu spojku a co udelal servisak aby to poznal? nastartoval, zatah rucku, zaradil petku a pustil spojku...auto zdechlo, takze jeste uplne v loji nebyla.

takze to, ze uz mam jinou jsem si zavinil sam svym jizdnim stylem

A nebo odešla, protože byla ze serie špatných spojek které v O2 jsou a na které je vydáno sdělení že ? Ale o tom jsem tady už psal.

jiste, ale ta zprava je interni a verejne pokud vim vydana neni. proto, kdyz jsem prijel a jako malej skolak se priznal, ze mam chipnuto, mel jsem smulu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...