Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

Abych pravdu řekl spotřebu nějak neřešim,ale že by mi někdy PP nějak kecal to se mi nezdá.Ted mám TDi 77kw(28000km) a dlouhodobou mi maxi-dot ukazuje 5,2l.Když natankuju plnou tak mi dojezd ukáže kolem 1000-1090km a vždy si i po natankování nuluju denní počítadlo km a když pak mám na denním počítadle třeba 900km tak dojezd na PP ukazuje 150km ,tak mi nepřipadá že by to nějak kecalo.To samé jsem měl i obou OI jak 66 tak i 81kw.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja skúsenosť je tiež taká, že PP klame. Pokusy s excelom sa mi neosvedčili, nedá sa totiž deterministicky nič určiť, sú to všetko len stochastické závery pozorovaní.

Kto si robíte tabuľky v exceli, skúste napísať metodiku.

Môj postup:

* tankujem vždy, keď mám dojazd cca. 50km

* tankujem vždy do prvého vypnutia pištole, výslednú sumu zaokrúhlim na desiatky.

Spotreba PP voči excelu sem-tam sedí, niekedy sú rozdiely -0.2-0.3, najväčší zaznamenaný rozdiel mám -2.5 litra na jednej nádrži. Trochu veľký rozptyl hodnôt, nie?

Potrvdzujem ale Diamantove slová, že v meste PP klame pozitívne, mimo mesta negatívne. Resp. zrozumiteľnejšie - v meste ukazuje PP menej, než je reálna spotreba; mimo mesta ukazuje PP viac, než je reálna spotreba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nejsem si jist, ale myslím že to je tak, že se informace o spotřebě snímkuje v určitých časových intervalech. To, co se děje mezi jednotlivými snímky, není tedy zaznamenáno. Proto taky asi spotřeba ve městě je nepřesnější, díky režimu jízdy. Naopak při plynulý jízdě na tempomat by to mohlo ukazovat téměř úplně přesně. Nevím, jestli je tahle teorie správná, ale nějak mi to logicky vyšlo. Tak kde jsou sakra ty odborníci, co většinou do všeho kecaj, aby řekli, jak to je doopravdy ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mam nastavene vselico. Podla situacie. Ak mam naladu, tak okamzitu spotrebu, ak sa ponahlam, tak priemernu rychlost, ak som blizko rezervy, tak dojazd a podobne.

jirkaK - len zobrazenie prebieha v nejakych intervaloch. Ale spotrebovane palivo a ubehnuta vzdialenost sa stale pekne spocitava.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Igor - ja tankujem vzdy podla potreby, ak idem niekam dalej, tak kludne aj pri polovice nadrze. Ak sa len flakam po meste, tak v blizkosti rezervy. Na tom, kolko natankujes nezalezi. Ja tankujem obvykle tak, ze tankujem do vypnutia pistole a potom dotlacim na najblizsiu 50 resp. 100-vku. Pri jednotlivych tankovaniach to samozrejme vzdy spravi nejaky rozdiel. Prave z tohoto dovodu mam v exceli vypocet klzaveho priemeru za poslednych 6 tankovani, aby sa eliminovali nepresnosti pri jednotlivych tankovaniach. Ale z dlhodobeho hladiska je vypocet velmi presny. Aj keby sa tankovalo vzdy len 10 litrov. To je fuk. Spocita sa celkovo natankovane palivo a ubehnuta vzdialenost a je to jasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tankujem vzdy do plnej nadrze tak ze vidim hladinu paliva kt. neklesa. Vzdy pri tom resetnem PP (2) a trip a zaznamenam vsetky udaje z blocku.

Cize robim 2 porovnania - mam udaj z PP (2), pocet km od poslednej plnej nadrze a ucet z pumpy. Velmi lahke porovnat. Samozrejme ze taketo porovnanie nemusi byt presne, nakolko moze v nazdrzi zostat vzduchova bublina rozneho objemu, ale ja to este pocitam aj dlhodobo na mesacnej baze (celkovy pocet km a celkove mnozstvo paliva) a potom este obr total - od nuly. A nech robim co robim v reale som prakticky stale nad 7.2 /100, cize viac ako je norma pre mesto.

toto iste som robil na starej OI 81kW TDI (mal som ju 3 roky) a tam to bolo v uuuuplne pohode v norme (aj ked opat o nieco viac ako na PP).

Igor - takovanie do prveho vypnutia je podla mna skreslujuce - zavisi kde tankujes, kolko peni nafta, aka nafta....

Jedine do nepusti je excel... :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

koukam, ze jsem snad jedinej, kdo jen tankuje a jezdi...

Nie niesi sam a napokon,preco si kazit radost z toho ze to auto zerie viac o 0,5lit.Natankujem doplna a ked kontrolka rezervy zahlasi,ze treba opät navstivit benzinku,tak opät natankujem,skontrolujem PP a tesim sa ze ako lacno sa vozim lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jirkaK - len zobrazenie prebieha v nejakych intervaloch. Ale spotrebovane palivo a ubehnuta vzdialenost sa stale pekne spocitava.

a já měl takovou radost, že jsem na to konečně přišel. Takže zase nic. :D

Ale nedalo mi to a vzal jsem si sešit, kam si duplicitně s knihou jízd píšu jen tankování (to je úřad, co). A zjistil jsem kupodivu, že za celou dobu od počátku mám průměr 6,4. PP mi při tom trvale ukazuje tak 6,2 - 6,3. Takže to vlastně zase tak moc nekecá a to je dobrá zpráva. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...