Přejít na obsah

Motor 1.9 TDI PD 77 kW


milano205

Doporučené příspěvky

to si děláš prdel že od 06 jsou turba z rumunska to nam tam mohli dat rovnou motor z dacie.

Optimalizace nakladu, usetris = vydelas.

Osobne se vyhybam vecem o kterych vim, ze je delaji v Cine a pak je tady prodavaji za evropske ceny. Kravataci jako ja vi o cem mluvim :D. Mnohem radsi si zaplatim evropskou cenu za evropskou vec :).

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to si děláš prdel že od 06 jsou turba z rumunska to nam tam mohli dat rovnou motor z dacie.

Optimalizace nakladu, usetris = vydelas.

Osobne se vyhybam vecem o kterych vim, ze je delaji v Cine a pak je tady prodavaji za evropske ceny. Kravataci jako ja vi o cem mluvim :D. Mnohem radsi si zaplatim evropskou cenu za evropskou vec :).

H.

Nechcem Ta sklamat ale co je v dnesnej dobe europske?.......vsetci setria a zachvilu bude vsetko cinske a aj ich kvalita pojde hore ked sa to naucia robit.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechcem Ta sklamat ale co je v dnesnej dobe europske?.......vsetci setria a zachvilu bude vsetko cinske a aj ich kvalita pojde hore ked sa to naucia robit.....

Kdyz vidim ten Makov, tak treba Makyta :D:D:D

Editováno: , autor: Hany
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

občas mi připadá jako když motor přepne do jiného režimu,někdy je krásně pružný,pěkně tahá a je tichý,jindy mi připadá jakoby otupěl,je hlučný a při zátahu rezonuje a je to znát i při rozjezdu,jindy tichoučce vyrazí že ani neni znát že je pod kapotou ropák,a jindy zas při rozjezdu řve,rezonuje a moc se mu nechce do zátahu.( tankuji pouze u Shellu ).

Už jsem toto registroval kdysi u OI TDI 66kw,to mi potvrdil i kamarád který měl tehdy Toledo TDI 66kw a pozoroval to samé,ten s tím byl tenkrát u nějakého borce co dělá jen chipy a diagnostiku a ten mu řekl že to dělají nějaké výkyvy origo.softwaru že to je normální.

Já jsem s tím tenkrát byl ve škoda-servisu a tam mi jen řekly že systém je bez závad a žádné vysvětlení nebylo.

Po té jsem měl OI 81kw a tam jsem nic takového nepozoroval a nebo to bylo tak slabé že jsem to ani nepostřehl až zas nyní u OII 77kw.

Každopádně to není nic hrozného,ale prostě jisté změny v chodu motoru tam prostě cítim a i slyšim.

Vím že co se auta týče jsem puntičkář tak možná někomu přijdu jako blázen nebo magor,ale zajímalo by mě jestli tyto změny v chodu motoru taky někdo pozorujete.

díky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

obecně k PD motorům.

mně už turbo píská asi měsíc (najeto cca 50 - 55 tis, nevím přesně) neřeším to, stačí víc otočit volume doprava. je to slyšet stejně jen v nízkých otáčkách a pří rozjíždění... má to zvuk jak siréna od policajtů, takže ze začátku jsem pořád koukal do zpětňáků, jestli mám začít ujíždět :-)

Dokud to tahá, tak nemá smysl to řešit. Dávejte si bacha na dálnici, kde valíte a najednou si řeknete, že zajedete k pumpě... motor vypneš bez přemýšlení... jinak při jiném běžném provozu, než zaparkuješ má turbo vždy čas na dochlazení... takže jediné, co můžeš hlídat je olej., když se rozsvítí kontrolka, doliješ půl litru a hotovo... když nemáš zrovna olej u sebe, cca 1000 km to bez dolití vydrží. to mám vyzkoušeno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

klimatický změny, jako je teplota a hlavně vlhkost vzduchu mají na chod dieselovýho motoru vliv. Pokud se k tomu přidá ještě kvalita paliva, může dojít k poměrně výrazným výkyvům. Není to nic neobvyklýho.

Jojo takovy studeny a vlhky vzduch :scooter: To ma turbo rado.

Editováno: , autor: marcos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po půl ročních reklamacích vyměno:

- klapka sání

- motorky stěračů

- řídí jednotka

stále dochází při cca 15tém vypnutí motoru k hlasitému zvuku z motorového prostoru. Tento zvuk je doprovázen pohybem ramínek stěračů (zvuk však nepochází od ramínek stěračů). Pravděpodobně se jedná o načítání řídící jednotky při vypnutí zapalování. Nedochází ke klasickému "sametovému" doběhu motoru. Hlasitý zvuk vycházející z prostoru motoru normální doběh přeruší... Při načtení dignostiky není žádná závada zjištěna. Vše se řeší formou reklamací v záruční době v autorizovaném servisu.

Po výměně řídící jednotky a klapky sání se tato závada po 14 dnech opět projevila...

Už jsem z toho zoufalý a prosím o jakýkoliv nápad čím to může být zapříčiněno a jak závadu odstranit. Sice se jedná o VW ale snad máte někdo s tímto zkušenosti... !?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OMV vozej z Rakouska,maj rafinerii kousíček za hranicema,jezdíval jsem kolem.

Shell vozej z německa.

Nedavno jsem zrovna četl v motorist.časáku článek o testu kvality pohon.hmot u nás a byl tam žebříček : 1.místo = Shell,2.místo = Benzina a 3.místo = OMV+Avanti .

Zrovna s tou Benzinou nevim,nevim,je to pár let měl známej 3x problém,špatné starty,výkon atd. a pokaždé mu servisu řekly že to je naftou.

Na co ale nedám dopustit jsou pohon.hmoty ARAL,to bylo fakt znát i oproti Shellu V-power diesel,výkonově to je naprosto stejné,ale vždy to velmi znatelně ztichlo.

Bohužel ted už je jediná šance natankovat Aral tak u zapad.sousedů.ŠKODA!!!

Dnes jsem si louskal stránky z Ženevského autosalonu,tak jsem tam narazil na článek co škoda chystá,bylo tam kromě toho modelu Yeti i změny v modelových rocích,tak u OII model.2008 končí motor 2.0TDI a u 1.9TDI 77kw zvedaj výkon na 85kw,prostě jako u Superba a to bude jedinný čtyřválec TDI co bude W vyrábět až do náběhu common-railů,ty by měli nastoupit z jara příšt.roku,zatím zezačátku by měli vyjet 1.6 TDI-CR ve třech výkon.verzích 68-92kw a pak nastoupí 2.0TDI-CR a Superb by měl navíc dostat motorizaci 2.2TDI-CR a 2.7TDI-CR ten už vlastně maká v A6.

Jsem na ty common-raily docelka zvědavej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedavno jsem zrovna četl v motorist.časáku článek o testu kvality pohon.hmot u nás a byl tam žebříček : 1.místo = Shell,2.místo = Benzina a 3.místo = OMV+Avanti .

Zrovna s tou Benzinou nevim,nevim,je to pár let měl známej 3x problém,špatné starty,výkon atd. a pokaždé mu servisu řekly že to je naftou.

S tou Benzinou se mi to taky nějak nezdá....

Jinak na ty Common Raily jsem taky moc zvědavej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...