Přejít na obsah

Nakodování denního svícení


rudolfv

Doporučené příspěvky

Dle uživatelského manuálu:

"U vozidel vybavených žárovkami pro denní svícení v mlhových světlometech nesvítí při aktivované funkci denního svícení obrysová světla." (toto mám)

"Při zapnutém denním svícení je vypnuto podsvícení panelu přístrojů, ale v pozici AUTO se za tmy zapne podsvícení panelu přístrojů a potkávací světla se rozsvítí s plným jasem (na 100 % výkonu)." (toto nemám)

Tak nevím, jestli svícení koncových světel při denním svícení je normálně nebo co s tím. Na jiných octaviich jsem viděl, že koncové nesvítí při SDS v mlhovkách.

Zdravím.

Editováno: , autor: Jamil
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zkrátka škodovka to má ošetřeno v pohodě, rozhodně je lepší kódování, než bastlení čehokoliv neoriginálního. Jde o kódování světla kvůli ježdění přes den, tak tam snad nikdo svítící palubku nepotřebuje.

S tim se dá souhlasit, jen tomu k dokonalosti chybí maličkost...spínání světel až po nastartování (třeba po 5 s), takhle se mi lepší žárovky cca za 600 vočí odporoučej dřív než je zdrávo, když se rozsvěcej už jen při zapnutym zapalování :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chcem si ku pit dake lepsie ziarovky philips, osram atd takze si dam denne svietenie asi vypnut kedze pri startovani svetla nezhasnu iba tak malicko zhasinaju v dosledku odberu prudu. nechcem dat 5 kil za ziarovky aby mi zachvilu odisli

taky o tom vypnutí uvažuji...jen se bojím...zvykl jsem si na to a asi bych jezdil permanentně s vypnutejma :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neboj, většina normálních řidičů na Tebe blikne a Tobě to hned docvakne :palec2:

Já to určitě nechám odkódovat.

Koupil jsem tyto žárovky:

http://www.zkracovatko.cz/m0v

http://www.zkracovatko.cz/m0w

Stáli litr a tak nestojím o prasknutí ;)

EDIT:

Docela dobrá aplikace:

http://www.zkracovatko.cz/m0x

Editováno: , autor: Dodo-Kolín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

r.v. 2005, ano cez vag...praveze aj jemu bolo dvine ze tam bola iba moznost aktivacia ale deaktivacia nie...poskusali sme vsetko ale nic to nerobilo

To tedy nějak nechápu, jaká možnost aktivace - deaktivace ?? Vždyť se jen zaškrtávaj bity a kopíruje kód .... a zálohovat vždy původní nastavení, to je tak nějak základ !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

mam octaviu 2 RS. v predu mam dve okruhle hmlovky. cez kodovanie sa daju nastavit ako denne svietenie. da sa aj znizit ich percentualna svietivost. tym padom pri nastartovani nebudu svietit xenony ale iba hmlovky samozrejme slabsie. pri zapnuti stretavacich svetiel sa hmlovky vypnu. setria sa tym hlavne xenony a spotreba. ake mate s tym skusenosti? co na to policajti? uvazujem o tom

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam octaviu 2 RS. v predu mam dve okruhle hmlovky. cez kodovanie sa daju nastavit ako denne svietenie. da sa aj znizit ich percentualna svietivost. tym padom pri nastartovani nebudu svietit xenony ale iba hmlovky samozrejme slabsie. pri zapnuti stretavacich svetiel sa hmlovky vypnu. setria sa tym hlavne xenony a spotreba. ake mate s tym skusenosti? co na to policajti? uvazujem o tom

Ahoj,ja to tak mam uz pul roku.Kdyz zapnu klicek a odbrzdim rucni brzdu,tak se mi rosviti mlhovky na 50%,rosviti se i kontrolka na palubce,ze mi sviti svetla.Pri rosviceni potkavacek zhasnou a muzu je pouzivat jako mlhove na 100%.Byl jsem na technicky,bavil jsem se o tom s technikem a rikal,ze by s tim zadny problem byt nemel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak ja to tak mam uz 4 mesice, mam u mlhovek tedy svitivost 80% protoze vnoci jezdim po meste a kdyz jedu kratky kousek tak nerozsvicim xeny...

jinak technicka by s tim nememla mit problem, protoze jim vzdy muzes rict ze to je origo skoda wink.gif

policajti me staveli jednou prave takhle navecer ze svitim mlhovkama, ale kdyz jsem mu rikal jako ze to je denni sviceni koukl dovnitr do auta ze mam fakt svetla na vypnuto a pustili me. takze podle me zadnej problem... post-23-1156182784.gif

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, taky jsem si pořídil OII a už tam mám denní svícení, ale přijde mi to taky jaho velký nesmysl. Proto hledám nějaký dobrý typ na přeprogramování v Jižních Čechách. Poradí mi někdo? Díky moc. V autorizovaném servisu mi to nechtějí udělat. Díky za rady a typy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Taky sem uvažoval o nakódování DS přes mlhovky ale nakonec sem si nakódoval jen Ameriku a parkovačky svítí jen když mám zataženou ručku, v poloze klíčku 0 svítí parkovačky normálně, proto sem se ptal.

btw citace posledního příspěvku má jen jediný význam - plevel ve vlákně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, taky jsem si pořídil OII a už tam mám denní svícení, ale přijde mi to taky jaho velký nesmysl. Proto hledám nějaký dobrý typ na přeprogramování v Jižních Čechách. Poradí mi někdo? Díky moc. V autorizovaném servisu mi to nechtějí udělat. Díky za rady a typy.

Dá se na to zvyknout, člověk postupem času tak nějak zleniví, když se automaticky po zapnutí zapalování rozsvítí světla. :) Ani se mi nezdá, že by to nějak moc zabíjelo baterku (ale podotýkám, že mám tu variantu, kde se rozsvítí je přední světlomety a kontrolka na palubce.. zbytek světel je zhasnutý).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby jste někdo chtěl něco nakodovat a pokud to nemáte daleko do Děčína ozvětě se ( druhou mlhovku, mlhovky aby svítily jako brzdovky, zavírání oken při dešti, denní svícení (USA, Scandinávie, i přes mlhovky - prostě s čím mají ve škodovce "problém") prostě co je možné přes VAG a výbava to dovolí... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Mám octII 2007, dešťový/světelný senzor a ovladač na světla s funkcí "auto" - denní svícení mám aktivní

prosím můžete mi někdo potvrdit že jde nakodovat a popřípadě jak následující režim ovladače světel:

0 - denní svícení (svítí obrysová světla, potkávací světla, nesvítí vnitřní osvětlení ovladačů ve voze)

Auto - denní svícení (svítí obrysová světla, potkávací světla, nesvítí vnitřní osvětlení ovladačů ve voze a pokud vjedu do tunelu nebo se sníží viditelnost tak se mi rozsvítí "vnitřek"

Parkovačky - svítí obrysová světla, svítí vnitřní osvětlení ovladačů

1 - Furt svítí vše

Zachování režimu zapnutého com/lea home při poloze Auto a 1 (u parkovaček si nejsem jist jak to má fungovat....)

díky nikde jsem to nenašel tak snad mi to někdo může potvrdit, že to jde, popřípadě jak....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prosím ty kdo mají zpětné zrcátko se senzorem deště/světla zda mi mohou potvrdit, že stmívání zrcátka nefunguje, když je aktivováno denní svícení. To mi totiž řekli v servisu.

Dokonce mi ani na zrcátku nesvítí zelená dioda a čudlík zespodu na zrcátku nic nedělá.

díky za pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...