Přejít na obsah

GSM III / Bluetooth


Doporučené příspěvky

Ja mám Nokiu E51, Columbus a GSM II v OIIFL. Funfuje: - tel. zoznam cez Maxi-DOT, aj cez display Radia, všetko sa dá ovládať cez MF volant, alebo cez dotykový display rádia, - vidíš meno a číslo prichádzajúceho aj odchádzajúceho hovoru (aj na Maxi-Dote aj na rádii.) SMS nefunguje, asi ani nebude so žiadnym mobilom, táto položka v aute nie je. Nefunguje: zmeškané hovory. Keď otvorím túto položku, vždy je prázdna. Funguje hlasové vytáčanie, ako vytočiť číslo, zmazať číslo, vybrať zo zoznamu. Čo musím pochváliť, je kvalita posluchu cez HF. Mal som v piatich rôznych autách dorábanú HF sadu od Nokie, ale toto v Octávii od výroby je najlepšie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám Nokiu E51, Columbus a GSM II v OIIFL. Funfuje: - tel. zoznam cez Maxi-DOT, aj cez display Radia, všetko sa dá ovládať cez MF volant, alebo cez dotykový display rádia, - vidíš meno a číslo prichádzajúceho aj odchádzajúceho hovoru (aj na Maxi-Dote aj na rádii.) SMS nefunguje, asi ani nebude so žiadnym mobilom, táto položka v aute nie je. Nefunguje: zmeškané hovory. Keď otvorím túto položku, vždy je prázdna. Funguje hlasové vytáčanie, ako vytočiť číslo, zmazať číslo, vybrať zo zoznamu. Čo musím pochváliť, je kvalita posluchu cez HF. Mal som v piatich rôznych autách dorábanú HF sadu od Nokie, ale toto v Octávii od výroby je najlepšie.

Nekde ve specifikacich Skody jsem cetl, ze na vybranych mobilech chodi i SMSky, je mozne, ze jsem se zmylil...

Ztracene hovory Ti nejdou, jdou nejak vyvolat volana a prijata cisla (hovory) ?

To mazani cisel se tyka seznamu natvrdo ulozeneho v mobilu, nebo se jen smaze polozka seznamu nacteneho do GSM II/III ?

Jaky je tedy rozdil mezi GSMII a GSMIII ? Mam objednanou L&K, kde je uveden "Bluetooth Premium GSM III (UHV + rSAP)", zna nekdo funkce teto vrcholne sady ?

Dekuji.

Doplneno 1 - v navodu pro FL se pise o GSMIII mj. : "...Zobrazení textu SMS na informačním displeji...."

Doplneno 2 - takze jsem si prostudoval navod pro O2 FL a GSMIII umi takrka vse (i neco navic - je to hodne komfortni), na co jsem se viz vyse ptal :-)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám L&K, ale objednané auto bolo ešte v dec. 2008, a vtedy bola ešte iná výbava. Rozdiel v praxi medzi GSM II a III mi nedokázal nik vysvetliť, akurát prečítať popis od výrobcu, preto som volil GSM II. Hlasové vytáčanie funguje aj tak, že nahlas diktuješ hocijaké číslo, a auto sada ho vie vytočiť, upraviť, vymazať,.. Ja to v praxi nepoužívam. SMS tiež nepovažujem za potrebné, pretože čítať na rádii, alebo Maxi-Dote SMS, to hrozí havária. Čo je trochu blbé, je to, že zoznam z mobilu je prístupný, len keď je mobil spojený s autom. Keď odídeš z auta, zoznam je preč. Pri každom spojený s mobilom sa sada inicializuje, čo nejaký čas trvá. Ja mám okolo 800 záznamov v mobile, takže aj 10 -20 minút. Telefón je funkčný aj počas inicializovania, akutát ak ti v tom čase niekto zavolá, vidíš len číslo, lebo zoznam sa nestihol z mobilu preniesť do sady v aute. ale nejak zásadne mi to nevadí. Aby ti ale auto prevzalo zoznam z mobilu, potrebuješ do mobilu aplikáciu ,,Načítať kontakty,,.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tiež mám L&K... SMS tiež nepovažujem za potrebné, pretože čítať na rádii, alebo Maxi-Dote SMS, to hrozí havária. Čo je trochu blbé, je to, že zoznam z mobilu je prístupný, len keď je mobil spojený s autom. Keď odídeš z auta, zoznam je preč. Pri každom spojený s mobilom sa sada inicializuje, čo nejaký čas trvá. Ja mám okolo 800 záznamov v mobile, takže aj 10 -20 minút. Telefón je funkčný aj počas inicializovania, akutát ak ti v tom čase niekto zavolá, vidíš len číslo, lebo zoznam sa nestihol z mobilu preniesť do sady v aute. ale nejak zásadne mi to nevadí. Aby ti ale auto prevzalo zoznam z mobilu, potrebuješ do mobilu aplikáciu ,,Načítať kontakty,,.

Ty SMSky samozrejme za jizdy take nejak nehodlam cist, ale kdyz stojim a chci si je precist, nechci kvuli tomu foun odpojovat.

A ta nedostupnost tlf. seznamu kdyz se odpojim ? To je snad jasne, ze nikdo dalsi (napr. manzelka) nemusi zkoumat muj telef. seznam...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 reprom: To co popisujes je presne rozdil mezi GSM II a III.

GSM III je v podstate primo mobil v aute - z meho pohledu funkcni tak, ze si pri spusteni nacte z mobilu informace o simce a vuci siti se pak tvari tak, jako kdyby byla simka vlozena primo do auta. S mobilem jako takovym uz pak "nekomunikuje" - aspon ne v tom smyslu, ze by volani atd prochazelo pres mobil.

Ma vlastni interni seznam, ktery staci jednou za cas zaktualizovat (treba kdyz neco v telefonu zmenis), jinak je k dispozici hned po spusteni. Zavisi jen od modelu mobilu, zda lze zkopirovat jen SIM nebo i telefonni seznam (to neumi treba Windows Mobile). Takze pokud neco smazes v internim seznamu v aute, v mobilu to zustane, a pri dalsi aktualizaci seznamu se to do auta zase doplni.

Chodi tam SMS (samozrejme nemuzes odepisovat). Pokud danou SMS v aute nesmazes, zustane ulozena na SIM, nikoliv v mobilu.

Seznam prichozich a odchozich hovoru je k dispozici, i kdyz mam pocit ze se to tyka jen hovoru uskutecnenych ve vozidle, tj neumi to nacist seznamy z mobilu.

Hlasove ovladani funguje, nicmene opet to nespolupracuje s mobilem - hlasove nahravky pro kontakty je nutne ulozit do interniho seznamu v aute. Pokud treba potom prejmenujes nejaky kontakt v mobilu, aktualizujes seznam v aute, hlasovy zaznam zmizi a musi se nahrat znovu.

GSM II naproti tomu (myslim) funguje jako klasicke nahlavni BT HF nebo Parrot a spol, tzn funguje jen jako vzdalene sluchatko a mikrofon. Jen navic dokaze pracovat se seznamem v mobilu. Proto umi pouzit hlasove zaznamy ulozene v mobilu atd.

Poznamka na konec - rozhodne nejsem odbornik, informace o GSM III cerpam z vlastnich zkusenosti s mobilem HTC Touch HD, tj Windows mobile. S jinymi operacnimi systemy to muze fungovat mirne odlisne, treba seznamy hovoru, ukladani SMS apod. Informace o GSM II ted pisu vylozene z hlavy, co si o tom myslim (nikde jsem si o tom nic necetl..).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty SMSky samozrejme za jizdy take nejak nehodlam cist, ale kdyz stojim a chci si je precist, nechci kvuli tomu foun odpojovat.

A ta nedostupnost tlf. seznamu kdyz se odpojim ? To je snad jasne, ze nikdo dalsi (napr. manzelka) nemusi zkoumat muj telef. seznam...

Tak ja si treba SMSky za jizdy prectu ;) Vetsinou kdyz zastavim nekde na cervene :D

Co se tyka nedostupnosti seznamu - u reproma to dela to, ze kdyz odpoji mobil, seznam nezustane ulozeny v aute, tudiz pri pristim pripojeni mobilu se musi znovu cely nacist. U GSM III seznam v aute zustane i po odpojeni, ale protoze lze ulozit celkem myslim 5 uzivatelu, kdyz vleze do auta manzelka, do meho seznamu se nedostane. A to ani kdyz by nemela mobil (v tu chvili se samozrejme telefon ani nezapne), ani kdyz by mela vlastni mobil (nacetl by se ji jeji vlastni ulozeny seznam).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne tak, stahl jsem si ze Skoda webu manual k FL, a je to tam pekne a vystizne popsano. Aby to vsechno dobre chodilo, je potreba mit nejaky novejsi mobil (jedno zda-li Symbian, Windows mobile ci jiny) s podporou rSAP - Remote SIM access profile (Režim vzdálené SIM), ktery presne jak popsal predrecnik umozni plně využívat přednosti běžného autotelefonu - je to skutecne samostatny GSM telefon, pevne vestaveny v aute, ktery jen vyuziva pres specialni bluetooth profil rSAP SIMky a telefonni seznam ve Vasem mobilu.

Citace manual :

- v seznamu je k dispozici 1000 volných míst (seznam kontaktů stažený z paměti a/nebo SIM Vašeho mobilního telefonu - volitelně přes MaxiDOT)

- mobil. telefon se odhlásí z GSM sítě, komunikaci se sítí již zabezpečuje pouze řídicí jednotka. V telefonu zůstane aktivní pouze rozhraní Bluetooth®. V tomto případě lze zvolit odpojení od jednotky, vypnutí Bluetooth® spojení nebo volání na tísňovou linku 112.

- v paměti řídicí jednotky mohou být uloženi až tři uživatelé, přičemž s handsfree může komunikovat právě jen jeden. V případě vzájemného připojení čtvrtého mobilního telefonu musíte jednoho uživatele smazat

- sofistikované hlasové ovládání telefonu (s nastavením dvou módů režimu „krátký a dlouhý dialog“ podle znalosti struktury ovládání uživatelem)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne :)

Jinak jen mala poznamka - mobil uplne vypnuty neni, resp zavisi samozrejme na tom, co to je za mobil :) Treba Windows Mobile se nevypnou, jen se odpoji telefonni cast a zbytek je normalne pristupny :) Typicky fotak, MP3 prehravac, poznamky, ulozene e-maily, telefonni seznam atd... Nejsem si jisty, ale asi by fungoval treba internet pres wifi (Ale kdo ma v aute wifi, ze? :D)

Jo a upozorneni pro majitele iPhone - ten rSAP profil nepodporuje, tudiz iPhone neni mozne s GSM III pouzit!

Editováno: , autor: P.T.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

SAP-fähige Mobiltelefone [bearbeiten]

Mobiltelefone, die das SIM-Access-Profile unterstützen sind z. B.:

Nokia 2600 Classic, 2630, 2660, 2760, 3109 Classic, 3110 Classic, 3250, 3250 Xpress Music, 3500 Classic, 5200, 5300, 5310 Xpress Music, 5500, 5610 Xpress Music, 5700 Xpress Music,5800 Xpress Music,6021, 6085, 6086, 6103, 6110 Navigator, 6111, 6112, 6120 Classic, 6121 Classic, 6125, 6131, 6151, 6210 Navigator, 6220 classic, 6124 classic, 6230, 6230i, 6233, 6234, 6267, 6270, 6280, 6288, 6290, 6300, 6300i, 6301, 6500 Classic, 6500 Slide, 6555, 6810, 6820, 6822, 7280, 7330, 7370, 7373, 7390, 7500 Prism, 7610 Supernova (mit Nokia 616 gestestet), 7900 Prism, 8600 Luna, 8800, 8800 Arte, 8800 Sapphire Arte, 8800 Sirocco, Communicator 9300, Communicator 9300i, Communicator 9500 (ab Software 5.22), E50, E51, E60, E61, E61i, E63, E65, E66, E70, E71, E90, N71, N72, N73, N76, N77, N78, N80, N800, N81, N82, N83, N85, N810, N91, N92, N93, N93i, N95,N95 8GB, N96 (Gesamtliste nach Anfrage beim Hersteller vom 18.Mar.2008),

Přeložím...mobilní telefony, které podporují režim vzdálené SIM karty(rsap).........

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě bych doplnil, že pro PLNOU funkčnost, tzn. i úvodní přetažení seznamů volání z mobilního telefonu) je potřeba i podpora BT protokolu PBAP, tzn. nejen rSAP. Bez něho nebudou dostupné seznamy volání (uskutečněných, přijatých, ztracených) ujednotky GSMIII.

Nicméne to ale jednotka ani s tímto protokolem neumí zpětně předat do mobilu, takže po odpojení od jednotky GSMIII nejsou v mobilu vidět aktualizované seznamy volání.

Doplneno - ten PBAP profil (Phone Book Access Profile) je obecny profil pro vymenu informaci z telefonniho seznamu mezi dvema GSM telefony. Jeho podpora mj. znamena, ze autotelefon (GSMIII) zobrazi jmeno volajiciho, a autotelefon si stahne telefonni seznam z mobilu uzivatele, ktery inicioval volani z autotelefonu sparovaneho s PBAP mobilnim telefonem (tolik citace z Wikipedie).

Nicmene se domnivam, ze tyto funkce budou asi i podmnozinou toho novejsiho profilu rSAP (resp. SAP)... Skodovka ale ve svych info vyzaduje podporu obou techto profilu, podle informaci z Nokia webu to soucasne (rSAP + PBAP) dnes podporuje pouze 1 (!) jejich mobil, a to N75ka, cemuz se jste neda verit...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady, nejsem teda omicron, ale snad odkazem ode mě nepohrdneš :p

Podle tohoto seznamu je to jeden obrovsky pruser pro Nokia Symbian telefony (s malou vyjimkou N96, kdo si ji ale kvuli tomu poridi, ze ?), anebo to je zastarale a zasadne neaktualizovane, cemuz by nasvedcoval fakt, ze v tom napr. chybi pomerne oblibeny a vyborny manazersky foun Nokia E66 (nastupce E65).

Myslim, ze vyrobce auta, ktery by do tak spickoveho zarizeni jako je GSMIII neimplementoval podporu mezi manazery a geeky oblibenych Nokia Symbian telefonu by byl uplne padly na hlavu s podporou pouze jednoduchych "hloupych" telefonu.

Zadal jsem pres autosalon dotaz na aktualne podporovane telefony se Symbianem do Boleslavi, po tydnu ale stale nemam zadne info, nicmene to nic neznamena, nebot jsem zjistil, ze tam mnoho lidi na podpore ani nevi, co ve svych vlastnich autech maji (napr . skutecne netusili, ze O2 s elektr. sedackami a pameti umeji toto nastaveni automaticky nastavit pouzitim zparovaneho dalkoveho ovladace pro otevreni auta - koukali na me jak z jara pri dotazu na tuto funkci, a kdyz jsem jim to ukazal v jejich vlastnim manualu, doslova cumeli...)

Proto bych privital nejake prakticke zkusenosti lidi s telefony Nokia se Symbianem a GSMIII, tzn. vycet funkci, ktere jim skutecne spolehlive funguji.

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PBAP se aktivuje v kanále 12........5N0 035 730A, já ho měl vyplý a vše fungovalo. Tj. základní kompatibilta jak jí popisuje Omicron je v protokolu rsap.

Mám Nokii E66 a funguje.

Funguje vsechno ?

Tj. prenos tlf. seznamu z telefonu (ne SIMky), uvodni prenos registru volani, zobrazeni prijate SMSky tad... ?

Aktualizace - dostal jsem info od dealera o podpore GSMIII a Symbian Nokia telefonu , je tam udajne i E65ka (kterou nyni disponuji), E66 tam neni vubec uvedena, coz napovida opet zastaralosti aktualizace.

Na tu tabulku jsem se dival, a svete div se, je to odkaz na tu samou prazdnou tabulku, ktera tady jiz koluje. Podle nich jsou v ni ale uvedeny founy, ktere jsou kompatibilni bez problemu (!?). Takze kde je pravda ???

Jenom me prekvapuje, ze takovy kolos, jako je Skoda/VW si nedokaze otestovat nejznamejsi mobily na trhu, a prubezne ho aktualizovat. Dealeri nevi NIC (vetsinou ani netusi co je Symbian), a v Boleslavi to je obdobne...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přenese se kompletní telefonní seznam z paměti telefonu, nepřenesou se přijatá, nepřijatá, volaná čísla, SMSky se nepřenesou z telefonu, ale pouze ze SIMky, ale pak se nakopírují do telefonu OK, když ti přijde nová.

Jasně, takže to funguje pouze omezeně a částečně... A to i u E66ky s plnou podporou rSAP, ale evidentne nepodporou PBAP...

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to rozhodně lepší než, když musíš nahrávat soft do telefonu a hlídat jestli ti běží(1Z0 035 729 B + N 96, E55 atd.)...a vlastně, funkce sms je OK...ani bych nechtěl mít všechny smsky v autě. A to že se mi načtě komplet telefonní seznam je pro mě rozhodující...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...