Přejít na obsah

Superb II alu kola.


David C3

Doporučené příspěvky

Ahoj - nemáte někdo na dvojkovým Supovi Supernovy? Vejdou se vůbec ? 8jx19 ET44. Co bude potřeba k zápisu do TP? Na jedničkovýho jsem řešil 18" s typovým listem - tyto jsou ale origo Škoda... Díky 

Editováno: , autor: Petik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Petik Ja osobne bych rekl, ze pri te sirce rafku a ET tak by to mělo byt v pohodě. Max co by bylo možna treba tak podlozky, aby kola nebyly moc utopeny a nebly problem se skrtanim o vnitrek podbehu, ale vlezt by se měly. Projed si net a zjistis ze nekteri davaji i 9" sirku a ET okolo 35-40. Nejlepsi je ty kola si primo vyzkouset pokud je moznost, i klidne bez gum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Nazdarek kluci. 

 

Letos som si kupil Superba II a hneď som na neho obul 19' Sirius zo Supa III ktore mi ostali z mojej RS 

 

Rozmer disku: 8J x 19 ET44 

Pneu: 225/35 r19 

 

Bol som maximalne spokojny, komfort oproti 18' povedal by som uplne ten istý.  Kolesa som uz predal lebo na druhy rok chcem nejake iné 19' popripade sa pohravam z myšlienkou kúpiť 20' ale pri 20' sa obavam že pridem uplne o komfort.. 

 

Tak tu foto pridavam na Sirius možno niekomu pre inšpiráciu

20160829_163141_HDR.jpg

20160828_131620_HDR.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Máte někdo zkušenost s oběma šířkama disku 7J x 7,5 J?  resp.7J X 17 - 7,5J X 17

Jak je to s pneumatikou na širším disku? Původně byla na 7J a teď ji chci dát na 7,5 J, je to v pohodě?

Je to tak, že disk bude víc lícovat s pneumatikou - nebude tak zapuštěný v pneu?

 

Kurec ty gumy a disky to je raketová věda....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano, disk je o půl palce sirší, takže stejně široká pneumatika bude na širším disku. Více roztažená, v reálu rozdíl neznatelný. Se změnou šířky disku se ovšem mění i význam zálisu disku. Ten se měří od středu disku, takže logicky při stejné hodnotě zálisu a šířce zvětšené o jeden palec bude celé kolo na každou stranu "vylézat" o půl palce víc, než v případě 7" disku...

Editováno: , autor: janmatejicek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdravím,

 

Moc se mi libí kola: zde

(jsou to 18'' a chtěl bych na to pneu 225/40 R18)

ale mají šířku 8 a ne 7,5 nebo 7 co jsem našel na jiných fórech, takže se ptám, jelikož podle konfigurátoru jsou jako povolené, ale podle TP jsi nejsem úplně jist tam jsem našel jenom 7,5 a 7 (jednalo se o  naftovou verzi 125 kw).

 

Takže moc děkuju za radu ;) 

Editováno: , autor: Nojmik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 3 týdny později...

Zdravím, tak už jsem to rozlousknul a nahodil na SUPA toto:

 

BORBET BS5 - 7,5J x 17 5/112 ET35  CH:72,5,  PNEU 225/45 R 17

 

Posun oproti originálním diskům 17" je 20 mm ven. Dost jsem nad tím přemýšlel, než jsem to koupil a když jsem to nasadil tak je to fakt na hraně. Myslím, že by to chtělo tak o 5 mm míň. Skoro přesně to lícuje s hranou blatníku.

 

No každopádně auto líp sedí. Pocit z jízdy je mnohem lepší. 

 

Dave

 

PS: Sorry auto není umyté :-(.

IMG_20170408_180544883.jpg

IMG_20170408_180557837.jpg

IMG_20170408_180527199.jpg

IMG_20170408_180629444.jpg

IMG_20170408_180632734.jpg

IMG_20170408_180646239.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
V 7. 10. 2016 na 16:11, stenly napsal:

Nazdarek kluci. 

 

Letos som si kupil Superba II a hneď som na neho obul 19' Sirius zo Supa III ktore mi ostali z mojej RS 

 

Rozmer disku: 8J x 19 ET44 

Pneu: 225/35 r19 

 

Bol som maximalne spokojny, komfort oproti 18' povedal by som uplne ten istý.  Kolesa som uz predal lebo na druhy rok chcem nejake iné 19' popripade sa pohravam z myšlienkou kúpiť 20' ale pri 20' sa obavam že pridem uplne o komfort.. 

 

Tak tu foto pridavam na Sirius možno niekomu pre inšpiráciu

20160829_163141_HDR.jpg

20160828_131620_HDR.jpg

Zdravím, chtěl bych se zeptat kola nepřesahují a při plném vytočení do strany  nedrhnou o podběh?  Děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, narazil jsem na tyto 18" kola z Kodiaqu - http://eshop.skoda-auto.com/cz/cs/b2c/kolo-z-lehke-slitiny-trinity-565071498d-8z8x

 

Měl bych k ním dotaz. Vypadají úplně stejně jako Phoenix ze Superbu III. Tím, že jsou 18" tak by byly super na Superb II a seděly by i podle techničáku.

 

ET 43 by mělo být v pohodě. Jen jsou o půl palce užší, mají 7J x 18“ místo 7,5J x 18“ které jsou zapsané v TP.

 

Nemáte někdo zkušenost jestli to bude v pohodě? To ET o 3 body nižší než je standard (46) by mělo vystrčit ty kola malinko ven, že?

 

Screen Shot 2017-05-16 at 11.15.22.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

18 hours ago, Plechus said:

V pohodě bych řekl, že to bude- já mám pod koly et 46 vzadu 2 cm podložky a žádnou neplechu to nedělá. 3 mm jsou tak málo, že to ani okem nepoznáš..

 

To ET chápu, že je zanedbatelné, ale co ta menší šířka toho disku?

 

Jak psal někdo výše, tak změnou šířky disku se mění i význam zálisu disku. Ten se měří od středu disku, takže při stejné hodnotě zálisu a šířce zmenšené o půl palce bude celé kolo na každou stranu "zapuštěné" více, že?

 

Nemá tu někdo prosím reálnou zkušenost s tou menší šířkou 7J místo 7.5J?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...