Přejít na obsah

Boucháni přední nápravy


honzik

Doporučené příspěvky

můžou, ale levnější metoda jak to zjistit, bude ty tyčky vyměnit. Pokud nepomůže, pak zjišťovat dál, furt levnější varianta (300-500 Kč za jednu), jak tlumič, horní uložení ... . Ono stačí ty tyčky demontovat a jet to projet, ovšem, jsou-li původní, budou se tam už těžko dávat zpět, proto by bylo dobré mít nachystané nové a rovnou je tam prdnout. Já na své jedničkové také slyšel strašné chrastění ke konci, stačilo přejet někde po kostkách, ale když jsem s nimi hýbal, nic jsem necítil (žádnou vůli). Po výměně bohovský klid. Na Roomovi (moc už s ním nejezdím), ale onehdá jsem jel a slyším klepání od levého kola. Říkám si asi kost a pak když jsem sundal kolo, vidím, že spodní uložení (ten kloub), že je úplně obnažen, takže absolutně nepochybuji o tom, že by klepalo něco jiného.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za rady. Vzhledem k tomu, že se ty rány ozývají jen při větším zatížení při ostrém zatočení, tak s tím budu zatím jezdit šetrněji. Až budu v létě v ČR, tak to vezmu na test tlumičů a nechám zkontrolovat podvozek. Snad to těch cca 2000km ještě vydrží...

Jinak tyčky původní nevypadají, tipuji tak max 2-3 roky staré. Na nerovnostech nic od přední nápravy slyšet není. Jenom při tom zatočení/náklonu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...

 

Ahoj,
v únoru jsem měl auto v autorizáku, Fabia 1.4mpi rv. 03.
Test tlumičů na 83%, geometrie ok +- 1-3% spraveno, spodek prý kontrolovali *smich*. 
Říkal jsem jim, že mi to klepe a sám nevím, je to moje první auto a už popravdě nevím jestli to dělalo na začátku, ale asi to nebylo úplně ok.  AUto nemá korozi. 


Rád bych vám popsal co to dělá. Nejlépe se to pozná když přejedu oběma koly příčný práh, spoj silnice tak mi to silně vrazí do palubovky , pak jsou zase diry u kterých se to vůbec neozve a to by člověk řekl, že tam to právě bude. Mám pocit, že to dělá hlavně když najedu oběma koly stejně. To je vždy jak v nákým rozbytým vlaku nebo kdyby vlak něco přejel co nejde rozdrtit :D. 
Chápu, že když to neslyšíte,necítíte a hlavně nevidíte tak nemůžete extra radit no. Na nápravě se nikdy nic neměnilo. 
Chápu, že to není nový auto, ale myslím si, že by to tlumit mělo.

Už se mi i ozívá něco když zatáčím aspoň na 50%rejdu jakoby něco luplo na levé straně nebo 2x kleplo kovový zvuk. 

V autorizaku mi akorát vyměnili jeden silentblok ramene, přestalo to akorát dělat zvuk odcucnutí. 

Ještě mám jednu věc že občas když přeřadím a pustím spojku do záběru tak se jakoby pohne kastle a  pak teprve kola nebi jak bych go řekl, předtím to nedělalo. Zavrže u toho poloosa nebo něco. 

 

Díky za rady 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To zavrzání po puštění spojky bych viděl možná na spodní silentblok motoru. Protože ramena už servis dělal. Bouchání přes příčnou nerovnost na gumy stabilizátoru. A to lupání při rejdu jestli je to při stojícím autě, tak horní ložiska tlumičů a jestli při jedoucím autě, tak klidně vnější kloub poloosy.  Ale protože toho může být spousta a takhle na dálku se to stejně nedá  určit, nezbyde ti, než najít nějakej  jinej servis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky to bude asi ono ty gumy stabiku. 

Ono to zavrže hlavně proto protože se dá auto do pohybu, je to fakt jen půl sekunda. 

Při jedoucím autě při 10-20km v h to lupání, ale hodí to jen tak tři loupnuti a konec. 

Najeto mám 90tis km. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahojte. Ja mam podobný problém. Klepanie alebo buchanie sa mi začne ozývať vždy až po zahriatí motora a prejdení pár kilometrov. Keď s autom pohupem s nastartovanym motorom, je to počuť tiež, s vypnutým nie. Bol som s tým v servise, kde som sa so servisakom previezol, konštatoval, že nič nepočuje a že to môže byť čokoľvek. Niekto nejaké tipy okrem zmeny servisu? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On 6/12/2021 at 4:35 AM, haabb said:

Ahojte. Ja mam podobný problém. Klepanie alebo buchanie sa mi začne ozývať vždy až po zahriatí motora a prejdení pár kilometrov. Keď s autom pohupem s nastartovanym motorom, je to počuť tiež, s vypnutým nie. Bol som s tým v servise, kde som sa so servisakom previezol, konštatoval, že nič nepočuje a že to môže byť čokoľvek. Niekto nejaké tipy okrem zmeny servisu? 

 

Prikladam aj odkaz na video, kde zvuk počuť: https://youtu.be/Sfm7X0SZI1g

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...