Přejít na obsah

Klimatizace


TicTac

Doporučené příspěvky

Zdravim všechny.

Slyšel jsem o nutnosti čištění klimatizací, ale nevím čím, jak a jak často ji čistit.

Měl by na to být nějaký sprej, který se stříká do ventilace.

Jestli máte někdo nějaké zkušenosti, podělte se o ně.

Dik. TT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spray se dá sehnat od 150Kč přímo na dezinfekci klimatizace. Kupoval jsem jakýsi CLIM, ale dělá se jich spousta.

Postup je jednoduchý :

zapnout klima

nastříkat spray do běžícího větráku pod pylovým filtrem

nastříkat spray do výdechů klimatizace

nechat 20 minut působit

dle potřeby opakovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spray se dá sehnat od 150Kč přímo na dezinfekci klimatizace. Kupoval jsem jakýsi CLIM, ale dělá se jich spousta.

Postup je jednoduchý :

zapnout klima

nastříkat spray do běžícího větráku pod pylovým filtrem

nastříkat spray do výdechů klimatizace

nechat 20 minut působit

dle potřeby opakovat.

A je to k něčemu dobrý? Poznal jsi pak nějaký rozdíl? Budu o výkendu vyměnovat prach filtr tak že bych to tam rovnou cáknul. -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spray se dá sehnat od 150Kč přímo na dezinfekci klimatizace. Kupoval jsem jakýsi CLIM, ale dělá se jich spousta.

Postup je jednoduchý :

zapnout klima

nastříkat spray do běžícího větráku pod pylovým filtrem

nastříkat spray do výdechů klimatizace

nechat 20 minut působit

dle potřeby opakovat.

dělal jsem to přesně jak piše capo a pohoda,přestalo to "smrdět" ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na hloubkové čištění jak píše Capo se používá roztok jež se přes klapku vnitřního okruhu stříka při zapnuté klimě na full výkon, jedině tak se přípravek dostane do výparníku a zahubí bakterie jež způsobují zápach při zapnutí a vypnutí klimy. Do výdechů se ovšem musí použít ne rozto ale pěna, má hadičku ta se zasune do výdechu a stříkáme a stříkáme ... a přitom postupně povytahujeme hadičku aby se zaplnil celý tubus, pak nechat 20-30min působit, nejlépe přes noc. A máte voňavou káru jak z praku. Rozhodně ne tuto pěnu do okruhu přes klapku, ta se tam kde má vůbec nedostane, zůstane na stěnách či lopatkách ventilátoru a po pár dnech jste zase na začátku a se smradem. Tak hodně zdaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu desinfekci do oběhu klimatizace jsem nekupoval, nechal jsem to na odborníkovi a název si už nevzpomínám. No a tu pěnudo výdechů např. Olejservis.cz - Čistič klimatizace 400 ml Naše cena: 399,- Kč Bez dph: 335.29 Kč Ideální pěnový prostředek pro čištění a desinfekci klimatizace v automobilech, ale i běžných ventilačních systémů. Má antibakteriální účinek. Spolehlivě odstraní plísně, bakterie a infekční viry způsobující rýmu, kapání z očí a podráždění dýchacích cest. Eliminuje růst mikroorganismů a zamezuje tvorbě hub. Jinak tuto pěnu vyrábí firma Den Braven u které dělám, pokud by byl zájem mohu zajistit za VO cenu.

Tak asi tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spray se dá sehnat od 150Kč přímo na dezinfekci klimatizace. Kupoval jsem jakýsi CLIM, ale dělá se jich spousta.

Postup je jednoduchý :

zapnout klima

nastříkat spray do běžícího větráku pod pylovým filtrem

nastříkat spray do výdechů klimatizace

nechat 20 minut působit

dle potřeby opakovat.

použil jsem to same jak Capo a pohoda -_-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...
  • o 1 měsíc později...
Spray se dá sehnat od 150Kč přímo na dezinfekci klimatizace. Kupoval jsem jakýsi CLIM, ale dělá se jich spousta.

Postup je jednoduchý :

zapnout klima

nastříkat spray do běžícího větráku pod pylovým filtrem

nastříkat spray do výdechů klimatizace

nechat 20 minut působit

dle potřeby opakovat.

Robil som to pri zapnutej klime na plno a vtiahlo mi to aj hadicku zo spreja cez vetrak pod pelovym filtrom. Ako ju mam vybrat, kde by mohla vo ventilacii byt ???? :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...