A l e s

Denní svícení Roomster

15 příspěvků k tomuto tématu

Zdravím všechny, :)

potřeboval bych poradit se svým problémem. Mám na Roomstru namontováno LED denní svícení. Na vozidle jsou namontovány projektorové halogenové světlomety s natáčením. Při jízdě se světly denního svícení mi nefunguje tzv. světelná houkačka. Při přitažení páčky pod volantem dojde k rozsvícení kontrolky dálk. světla a cvaknutí clonky v hlavním světle, ale nedojde k rozsvícení vlákna v žárovce. Zřejmě výrodce auta nepočítal s tím, že by někdo jezdil s vypnutými světly. Umí mi někdo poradit, jak zpojízdnit světelnou houkačku (dost mi chybí). Musí mít vozidlo funkční světelnou houkačku??? Uvidím kdy budu odhalen na STK.

Zájemci o denní LED svícení berte tento příspěvek jako informaci o možném problému. :aggressive:

post-38866-1252870394_thumb.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

No, jde vidět, že nestandardní úpravy jsou bohužel velmi často dobrodružství. Líbí se ti to a nebo to má i nějaký výhody? Svícení v mlhovkách se dočkal už i SII a něco mně říká, že se tomu v březnu nevyhne ani FII/R. Takže cca za půl roku bys mohl mít k dispozici origo řešení.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

To je ale dost divny, protoze treba foromen i dalsi to denni sviceni maj a nic nerikali. Bud na to jeste neprisli, nebo to mas jinak zapojeny. Myslim, ze na STK na to neprijdou.

BTW: jestli bude nejaky FL pro mlhovky do FII/R s denim svicenim, tak to beru. :palec2:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

A jak to máš zapojený??

Já bych to zapojil na vypínači světel na pin 3 a je to, ne? Mělo by to fungovat tak jak má.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

já bych to zapojil přímo na pojistku od baterky s odpojovacím relé na parkovačky.Nedovedu si, ale představit pořád zapínat světla aby ty ledky zhasínaly při každým mraku atd. :feve:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

řekl bych že těm ledkám je nějaký zhasínání úplně fuk. Vím, že protahování drátů do mot. prostoru je trochu svízel, ale ve finále to bude vypadat líp (ta instalace)

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

tak jsem to nemyslel, že bude ledkám vadit přepínání, já mám na mysli, že to řidiče nebude bavit pořád tym vypínačem zapínat hlavní světla např v tunelu, západ/východ slunce, déšt atd :palec2:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to máš pravdu,ale pokud jezdí celej den po městě tak to není špatný.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Třeba mají H4 žárovky, tam nebude problém

To je ale dost divny, protoze treba foromen i dalsi to denni sviceni maj a nic nerikali. Bud na to jeste neprisli, nebo to mas jinak zapojeny. Myslim, ze na STK na to neprijdou.

BTW: jestli bude nejaky FL pro mlhovky do FII/R s denim svicenim, tak to beru. :palec2:

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Tak moje vyjádření je následující: Mám stejný denní svícení jako Ales, ale mě světelná houkačka funguje normálně. Světla mám taky projektorová na H7, momentálně osazený xenonama. Zapojení Ledek je na vypínači světel,( protažení kabelu byl fakt opruz) a origo denní svícení mám vypnutý. Jednoduše řečeno, po otočení klíčku se Ledky rozsvítí, při přepnutí na parkovací světla světelným vypínačem zhasnou. Takže podle mě to máš Aleši blbě zapojený.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mám stejný pocit jako foromen, chyba bude v zapojení. Jestli máš vypínač automatického svícení vypnutý, musí ti světelná houkačka fungovat. Podle fotky bych to tipoval na sj-287, pokud máš k tomu i automatiku, tak je to zapojení jenom na +, kostru a obrysovky, když ne, tak to musíš napájet spínaným +, ostatní jako výše uvedené.

Jinak FII facelift bude mít denní světla podobně jako OII FL a nebo SII combi resp. později i limuzína, všechno žárovkové provedení. Výjimkou je pouze RS (LED), bohužel u FII RS pouze variantně - buď mlhovka nebo denní.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
já bych to zapojil přímo na pojistku od baterky s odpojovacím relé na parkovačky.Nedovedu si, ale představit pořád zapínat světla aby ty ledky zhasínaly při každým mraku atd. :feve:

Posílám schéma zapojení, byl jsem u autoelektrikáře a potvrdil mi, že je to zapojeno přesně podle schématu.

sch_ma_sv_tla.bmp

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
A jak to máš zapojený??

Já bych to zapojil na vypínači světel na pin 3 a je to, ne? Mělo by to fungovat tak jak má.

Mám to zapojený podle schámatu. Byl jsem u autoelektrikáře na výzvědách a potvrdil, že to tak zapojil. Údajně jich už tak dělal desítky. Když jsem vyndal tu pojistku (viz schéma), tak světelná houkačka stejně nejde. Jestli nešla i před montáží denního svícení nevím, vždy jsem svítil a pak samozřejmě jde. :(:(

post-38866-1253626103_thumb.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

to zapojení nemá vůbec vliv na světelnou houkačku. Není nějaký relé blbě zasunutý?Jak se protahovaly dráty, tak se mohlo zavadit o cokoliv.

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
to zapojení nemá vůbec vliv na světelnou houkačku. Není nějaký relé blbě zasunutý?Jak se protahovaly dráty, tak se mohlo zavadit o cokoliv.

Problém je vyřešen, asi tam ve výrobě zapomněli dát relé v reléovém boxu (č.10.2). Věe bylo jinak zapojeno.

Děkuji všem za příspěvky

post-38866-1256367604_thumb.jpg

0

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se