Přejít na obsah

Studeny start 1.8 20V


no-problema

Doporučené příspěvky

Tak chlapi jak jste na tom? Já mám spraveno. Závada co by mě fakt nenapadla. Celou dobu mi přišlo, že je divný, že pokaždé nastartuju, hned to chcípne a pak už točím a nic. Navíc mi přišlo, že při tom dalším startování se motor točí nějak zlehka, jakoby bez komprese. No a jistě. Příčina byla ta, že byl povyšroubovanej jakejsi regulační ventil, regulující tlak oleje, co jde k hydroštelům. Stalo se pak to, že tam šel plnej tlak okruhu mazání, vytlačilo to hydroštely, otevřely se ventily (překonalo to kompresi motoru) a bez komprese to jaksi nejede. Super závada, škoda že se na to přišlo až po výměně hydroštelů za 10 tisíc. Nevím, jestli je možný, že se to stalo ještě někomu jinýmu. Známýho to napadlo, protože se mu to stalo na závodní Octavii. Prý se tam natlačilo 11 atmosfér, což věřím, že ventily vytlačí. Tak hodně zdaru všem, třeba to někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahojte, včera se mi na to byl dívat jeden kluk, napíchl to na VAG a vyskočilo mu závady na váze vzduchu a čidlu teploty.... (asi proto, že den předtím to borec co mi měnil olej odpojoval aby vyzkoušel co tomu je), mno auto bylo hezky studené tak to nakopnul, přidal plyn a jako by se auto při přidání dusilo než se chytlo a vyletělo do otáček... závadu diagnostikoval na vadné čidlo teploty, jelikož ani ukazatel na palubce se nehnul a to měl motor už 60°C, říkal, že začnem u toho, vyměníme a uvidíme... každopádně teda se chci zeptat jestli je nrmální aby to čidlo stálo 1000 Kč? já hledal a našel toto, ale nevím přesně jestli je to ono, každopádně cena jaksi ouplně řádově jinde... http://www.cc-autodily.cz/cidlo-teploty-dvojite-6_6?brand=SEAT&model=LEON

ještě mi říkal, že podle motoru mu vyskočilo, že tam patří čidlo zelené a v autě mám ten konektor modrý, což je čidlo do jiného auta! takže čidlo může být v pořádku, ale u mě v autě prostě dělá paseku... každopádně dám pak vědět jak to dopadlo, opět mi bylo sděleno, už po 3, že toto je problémový motor se kterým bylo a bude vždycky něco... já nevím, risknul jsem to a uvidím... nájezd prý podle počítače reálných 130 tisíc z D. Ale prý existují už způsobý jak to vymazat tak, že to ani na počítači nepozná, ale co tak kukal, říkal, že to těch 130 i podle vzhledu interiéru mít bude... Tím si myslím, že by to auto nemuselo být až tak dohuntované.

každopádně co říkáte na cenu 1000Kč za to teplotní čidlo? Mě se to zdá moc.

EDIT: tak jsem vyměnil čidlo, stálo mě na slovensku 17 euro v auto kelly což už jsem akceptoval, problém vyřešilo jen částečně, začala ukazovat teplota, ale problém s přidáním plynu nadále pokračuje...když šlapu na plyn, tak bez reakce a najednou jak kdyby do motoru nasálo a motor chytne ale až ve vyšších otáčkách, prostě v těch nízkých ani prd... už jsem docela zoufalý a nikdo si neví rady co s tím může být... :-(

Editováno: , autor: matyytam
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím dalšího 1,8-mičkáře. Tak na začátek si pořiď VAG, kabel a notebook (nebo aspoň PC - do garáže :-).

Předpokládám, že ti to další závady nepíše (váha, lambda....)?

Když je to teplý, startuje to? , jede to bez problémů?

Když vymažeš závady, je další studený start OK?

Jak to startuje s odpojenou váhou vzduchu?

Otestuj a dej vědět.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapi jak jste na tom? Já mám spraveno. Závada co by mě fakt nenapadla. Celou dobu mi přišlo, že je divný, že pokaždé nastartuju, hned to chcípne a pak už točím a nic. Navíc mi přišlo, že při tom dalším startování se motor točí nějak zlehka, jakoby bez komprese. No a jistě. Příčina byla ta, že byl povyšroubovanej jakejsi regulační ventil, regulující tlak oleje, co jde k hydroštelům. Stalo se pak to, že tam šel plnej tlak okruhu mazání, vytlačilo to hydroštely, otevřely se ventily (překonalo to kompresi motoru) a bez komprese to jaksi nejede. Super závada, škoda že se na to přišlo až po výměně hydroštelů za 10 tisíc. Nevím, jestli je možný, že se to stalo ještě někomu jinýmu. Známýho to napadlo, protože se mu to stalo na závodní Octavii. Prý se tam natlačilo 11 atmosfér, což věřím, že ventily vytlačí. Tak hodně zdaru všem, třeba to někomu pomůže.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapi jak jste na tom? Já mám spraveno. Závada co by mě fakt nenapadla. Celou dobu mi přišlo, že je divný, že pokaždé nastartuju, hned to chcípne a pak už točím a nic. Navíc mi přišlo, že při tom dalším startování se motor točí nějak zlehka, jakoby bez komprese. No a jistě. Příčina byla ta, že byl povyšroubovanej jakejsi regulační ventil, regulující tlak oleje, co jde k hydroštelům. Stalo se pak to, že tam šel plnej tlak okruhu mazání, vytlačilo to hydroštely, otevřely se ventily (překonalo to kompresi motoru) a bez komprese to jaksi nejede. Super závada, škoda že se na to přišlo až po výměně hydroštelů za 10 tisíc. Nevím, jestli je možný, že se to stalo ještě někomu jinýmu. Známýho to napadlo, protože se mu to stalo na závodní Octavii. Prý se tam natlačilo 11 atmosfér, což věřím, že ventily vytlačí. Tak hodně zdaru všem, třeba to někomu pomůže.

zajímalo by mně,jaký regulační ventil.pošli nějaký foto ,nebo to upřesni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim Vas, ja sa pridam, motor 1.8t RS 2001.

Cele leto aj minulu zimu - startovanie bez najmensich problemov - na prvy raz, vsetko OK.

Dnes po dlhej dobe (v noci uz okolo nuly, von husta hmla) a nechcelo sa mu, teda pretocilo naskocilo, otacky vyleteli na cca 1300 a hned dole, motor triaslo a chciplo. Druhy krat skuska, podobne, ale to som sa snazil nenechat ho uz chcipnut a drzal som ho pod plynom - odozva na plyn bola bez problemov, reagovalo to uplne v pohode (takto som sa s plynom pohral asi 20-30s, potom ho nechal, isiel nakladat do kufra a uz bolo vsetko uplne v pohode). Za tepla - startovanie bez najmensieho problemu.

Co to moze byt? Moze mat na to vplyv, ze uz mam mierne prdnute tesnenie pod hlavou, ale nie je to zatial tak zle. Straca sa mi chladiaca, ale zatial uplne minimalne a kedze som pod autom nenasiel ziadnu mlacku (pozorujem to uz dlhsie), tak mi bolo povedane, ze to uz bude asi tesnenie pod hlavou (vravim nie je to tak zle a peniaze momentalne na vymenu nie su). Mam ist menit olej a mozno nakoniec najdem LOVE aj na to tesnenie, ale auto bolo minuly tyzden v servise, lebo sa mi odisla zadna LAMBDA sonda a robili aj diagnostiku a po vymene lambdy vsetko bolo OK. Inak s autom ziadne dalsie problemy pri jazde nemam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Caute,

Mam 1.8 20V Turbo, rok v. 2002 a presne ten isty problem o akom sa tu pise. Navyse uz som preto spravil aj dost veci (sviecky nove, bateria nova, palivovy filter novy, cidlo teploty nove...) a stale nic. ma niekto zaruceny nazor na to, co by to mohlo byt? pretoze ak s tym pride dnes clovek do servisu, motor je zahriaty a naskakuje na prvy krat, nehlasi to ani ziadne chyby... k tomu sa nikto nevie vyjadrit..

vdaka za hocico..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Nemá to vliv, zásadně startuju s Climatronicem v poloze off, pro rychlejší ohřátí motoru.

Mám další poznatek - zkuste to někdo vyzkoušet. Odpojil jsem váhu vzduchu, start jako víno (samozřejmě, že VAG vysypal stádo chyb). Vypnul jsem motor (za jízdy jsem neměl odvahu tu váhu zapojit) a váhu zapojil.

A hle, čtyři dny to startuje bez závad. Ale moc tomu nevěřím - váha je objednaná.

Pane Nosál, MOC Ti děkuji za tento příspěvek. Taky jsem se v posledních dnech nemohl ráno normálně nastartovat a řešil jsem většinou dva válce... Po vypojení, zapojení vymazání chyb VAGu vypadá, že mám klid. Ráno byly -2° a já nastartoval napoprvné bez jediného škytnutí. Akorát pořád uvažuju co to mělo za smysl, nebo kde byla nebo je závada... Co?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když bude pod nulou, tak ti to nikdy neudělá. Má to totiž spojitost se sekundárním vzduchem a ten jede až od +5'C . Počkej až bude nad nulou a moc se neraduj.

Musels mi skazit radost, žeeee? :) Takže máš naprostou pravdu... Dneska přes poledne nad nulou, frajersky se jen nahnu k zapalování, nastartuju a jdu škrábat zbytky ledu ze skel a po chvíli 3 válce, 2 válce, 1 válec, 2 válce, 1 válec a chcip. Ale po druhém natočení jely po chvíli jen 3 válce asi 10 vteřin a potom už neomylně všechny 4. Tak co s tím mám dělat??? Já to takhle nechci!!!

Editováno: , autor: jirina5
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 1 rok později...
  • o 3 roky později...

Ahoj,mám také motor AGN - plastové sání a problém se studenými starty. První start vůbec nechytne,druhý - chytne a chcípne,třetí chytne a střílí do sání.Po zahřátí se stav zlepší,ale v plynu je cítit do 1/4 díra jako že netáhne,ale když se plyn sešlápne skoro naplno,tak se chytne,ale stejně je to líné. VAG nic nehlásí ani když jsem se snažil jet v režimu střílení do sání,jinak klapka vyčištěna,překontrolován tlak paliva,nové svíčky,sonda reguluje,nové rozvody,tlaky 14bar na všech válcích,už mě napadá snímač na klice,ale kdyby byl vadný,tak to nahlásí nesmyslný signál třeba,nebo nemůže to dělat přestavování vačky? Díky za případné rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...