Přejít na obsah

Dranie pneu


tako

Doporučené příspěvky

když přijedeš na geometrii, tak ti vytisknou udaje před a po seřízení.Myslím, že tam máš rozbíhavost.Odklon(záklon) kola zamítám, nebot jak by to zvedali, tak třeba na vadný spodní čep by přišli, nebo ty bys to slyšel při zatočení.Vezmi provaz, natáhnis jedné strany a sdruhé, vyrovnej kola a změř to. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tu je kópia tlačiva z geometrie:

post-10524-1259179549_thumb.jpg

Vyjadrenie k reklamácii/Škoda/:

Závada nebola spôsobená chybou vozidla. Po kontrole zistený nízky tlak v pneumatikách.Ľavá 1,5 bar pravá 1,6 bar.

Opotrebovanie mohlo byť spôsobené nizkym tlakom v pneumatikách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jestli tě potěším, ale mám podobný problém. Po geometrii vše v pořádku, přesto se mi pneu více ojely zevnitř. Stalo se mi to na letnich pneumatikách DUNLOP 205/16 !!! Na zimních DUNLOP 195/15 vše OK. Technik viděl problém ve špatné skladbě pneumatiky (koupeny přes net - made in Romania) a ve špatné technice jízdy. Po třech letech používání mají naježděno okolo 50 tis.km. Zevnitř naměřím max. 1,5mm vprostřed 5mm a zvenku 4mm. Připomínám že jsou plněny plynem při trvalém dodržení tlaku v pneu 2,2. Dám na nich ještě půl letní sezóny a pújdou do věčných lovišť. Tím chci jen naznačit, že tlak v pneu i geometrii můžeš mít v pořádku, přesto se ti budou nepravidelně ojíždět. Rada na závěr!! Kopovat osvědčené pneumatiky a ne náhražky z balkánu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nuz ked ti mam povedat pravdu tuto chybu som mal aj ja. Prave predne koleso letne DUNLOP 195/55 R15 pri vymene na zimne mi povedali ze ho dere z vnutra tak ze som navstivil servis Skoda a reklamoval som auto najprv sa vyhovarali ze som musel capnut do jamy alebo ze parkujem na chodnikoch a tym sa rozladila geometria a ked ze ma auto uz po 15000km tak ze to musim platit (auto malo okolo 17000km). Po presviedcani ze to je od vyrobi a do ziadnej jamy som nenabehol a na chodnikoch neparkujem mi povedali ze to zistia na geometrii. tam servisak zistil ze malinko pola uhnuta geometria na pravom kolese ked prisiel hlavny majster a pozeral papier tak povedal ze to fakt nebola jama a dali mi to gratis :palec2:

Treba za nimi chodit nech sa ti na to pozru a byt dotieravi kym ti to nespravia ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

No snad oživím téma. Pneu zimní 185/55/15 Barum polaris 3 levá přední sjetá hlavně zevnitř za dvě sezony, pravá ještě 5 mm více rovnoměrně (správně nafoukané, geometrie taky OK). Teď při sundání letních (195/55/15 Origo Turanza) levá přední zevnitř sjetá úplně, zvenku ještě 4 mm, pravé kolo opět méně sjeté a více rovnoměrně. Chystám koupi nových pneu, tak bych tento problém rád nějak eliminoval. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 2 měsíce později...

Ahoj nebudu zakládat nové téma a tak se ptám zde.. Je nějaká možnost jak opravit odklon/záklon kol? Byl jsem na geometrii před zimou a vím že tyto 2 hodnoty jsem měl někde mimo toleranci. Bohužel už protokol nemám :( A přitom auto jezdí vpořádku. Nikde nic nehučí, neklepe, auto jede rovně bez stáčení .. Jediný problém bych viděl ve sjetých letních pneu které jsou sjeté do stran .. Bohužel jsem na nich auto už koupil a nevím jestli je bývalý majitel měl od novoty nebo je někde vyhrabal.. Já teď plánuju po 2 sezónách že pneu které mají 3,5-2 mm vzorek od strany ke straně vyhodím a 2ks pneu které jsou sjeté od 5 do 3,5 mm nechám na zadní nápravu a na přední koupím nové.. Myslíte že udělám dobře? Děkuji za rady..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

... tak vidím, že nejsem sám se svým problémem ... toto jsem měl po nějakých 20t km od jara teď do min.víkendu

20161014_164329.jpg

geoška dělaná v únoru, ještě na zimákách a teď v září a aniž by něco seřizovali, tak se stejným výsledkem, prý v normě. Ten podzimní protokol jsem si zapomněl vzít, ale mohu sem nahrát ten únorový. Obojí, jak zimáky tak letňáky jsou 14", zima 175 plech, léto 185 na hlínách co jsou origo na jedničkovou Fábii, je tam malinko jiné ET než mám v techničáku pro Rooma ... tak nevím, zda to může mít vliv ... nicméně jak tu už zaznělo, letní jsou Brilantisky Made in Romania, takže další možný faktor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, Malta napsal:

... tak vidím, že nejsem sám se svým problémem ... toto jsem měl po nějakých 20t km od jara teď do min.víkendu

20161014_164329.jpg

geoška dělaná v únoru, ještě na zimákách a teď v září a aniž by něco seřizovali, tak se stejným výsledkem, prý v normě. Ten podzimní protokol jsem si zapomněl vzít, ale mohu sem nahrát ten únorový. Obojí, jak zimáky tak letňáky jsou 14", zima 175 plech, léto 185 na hlínách co jsou origo na jedničkovou Fábii, je tam malinko jiné ET než mám v techničáku pro Rooma ... tak nevím, zda to může mít vliv ... nicméně jak tu už zaznělo, letní jsou Brilantisky Made in Romania, takže další možný faktor.

Malta: Rok dozadu rovnaký problém na fabii, a príčinou bola málinko zlá geometria. Aj keď som to nemal až v takomto rozsahu ako ty ale zjazdené pneu som mal rovnako len na prednej náprave a na oboch stranách cca rovnako. Po urobení geometrie všetko ok.

Editováno: , autor: marfan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no byl jsem na laserové geošce, vyjel mi protokol a dívali jsme se zpětně i na ten únorový a porovnávali vzájemně,  byly tam snad vteřiny rozdíl ... ale pokud večer vzpomenu oskenuji aspoň ten únorový protokol, abyste mohli posoudit. Vím že tam bylo něco červené, ale to mi mechoš řekl, že se nedá nastavit ... už si teď nevzpomenu co to bylo, ale na protokolu to bude ... možná asi nebude od věci, zajet jinam, třeba i do škodovky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, psurn napsal:

Asi takto se mi začaly sjíždět přední pneu u fábie po sezóně a po výměně zadních silentbloků ramen. Umělec je tam dal obráceně.

no je fakt že silentbloky jsem měnil ne současně s touto geo, ale nějakou dobu před tím ... mrknu do záznamů, tam budu vědět kdy to bylo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...