Přejít na obsah

vyměna předniho skla


Maxx

Doporučené příspěvky

Nahlásit škodu pojišťovně, nechat to nafotit (lze i v servisu) a nechat vyměnit ;)

Máš-li auti na leasing, měl by jsi zavolat na leasingovku a nechat si poslat tzv.devinkulaci, tedy potvrzení leasingovky pro pojišťovnu, že výplatu pojistného plnění může pojišťovna vyplatit přímo Tobě a ne majiteli vozu, tedy leasingovce. Nevím jak v jiných servisech, ale v mém značkovém škoda servisu jsem za výměnu nemusel platit ani korunu, protože servis měl s pojišťovnou smlouvu, že výměnu čelního skla jim pojišťovna proplatí (jinak by byl potřeba krycí dopis a to by trvalo) a já tak jen podepsal prohlášení, že pojišťovna má peníze poslat rovnou servisu a ne mě. Takže pohodlné, no problem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Najdi si nejakej servis kde to menej,normalne tam prijed a pokud mas pripojisteny predni sklo nebo tak,tak Ti to vymeni,normalne jim jen podepises plnou moc a oni vse vyridi za Tebe...ten for je v tom ze oni si napisou za praci ranec,za sklo taky ranec a pojistovna jim to zaplati...Ale to Ti muze byt jedno,pac sklo mas takze cajk...nebo to res svepomoci..nech si to nekde udelat,nech si udelat fakturu a pak ji zasli na pojistovnu na proplaceni..Samozrejme musis mit pojistku..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Najdi si nejakej servis kde to menej,normalne tam prijed a pokud mas pripojisteny predni sklo nebo tak,tak Ti to vymeni,normalne jim jen podepises plnou moc a oni vse vyridi za Tebe...ten for je v tom ze oni si napisou za praci ranec,za sklo taky ranec a pojistovna jim to zaplati...Ale to Ti muze byt jedno,pac sklo mas takze cajk...nebo to res svepomoci..nech si to nekde udelat,nech si udelat fakturu a pak ji zasli na pojistovnu na proplaceni..Samozrejme musis mit pojistku..

Presne tak, je to naprosto jednoduchy. Staci kdyz servis ma smlouvu s tvoji pojistovnou a ty se nemusis vubec o nic starat. Navic nektery servisy ti za to ze jim udelas kseft, daji oficialni provizi nebo dalnicni znamku. Ja jsem ted menil celni sklo, o nic jsem se nestaral, vsechno vyridil servis a jeste jsem dostal provizi 600,- (10%)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

presne tak jak pise MrFormat, zrovna vcera jsem to vyrizoval, zavolal jsem na infolinku Ceske Pojistovny 841 114 114 operatorka se ptala, co, kdo, kdy a jak, cislo ridicaku, cislo smlouvy leasingu, rok vyroby auta, pocet kilometru atd. poslou Ti cislo pojistne udalosti s tim zajdes do servisu a je to. volal jsem na SkoFIN a pry je to mala skoda tak se to ani na leasingovku nemusi hlasit. jeste chteji kopii velkeho technicaku a ridicskeho prukazu. servis si uz to sam dovyrizuje. dokonce mam domluveny se servisem, ze si za doplatek 129Kc necham namontovat sklo s sedym pruhem, na vymenu jdu v utery tak jsem zvedavej.

EDIT(10.6.2006): vymena v autorizovanem servisu Skoda - Automedia Brno stala 5976,- sklo bylo SAINT-GOBAIN s sedym pruhem. pojistovna zaplatila vse krome prelepeni dalnicni znamky (103Kc) na to se pojisteni nevztahuje. fakturu jsem donesl osobne na pobocku pojistovny, penize prisly cca do 10dnu na ucet, zadne kopie dokladu po me nakonec nikdo nechtel.

Editováno: , autor: soviska
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdo ma neco se sklem a chce ho vymenit tak je nejlepis si ho pripojistit a po par mesicich nechat opravit z pojistky.Ale minimalne na 6000 kč u fabie, protože servisy natahujou kuli pojistce ceny!!Ale vyřizeni je v poho, alespon u kooperativy staci jet do servisu a podepsat plnou moc na vyřízení a je to

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdo ma neco se sklem a chce ho vymenit tak je nejlepis si ho pripojistit a po par mesicich nechat opravit z pojistky.Ale minimalne na 6000 kč u fabie, protože servisy natahujou kuli pojistce ceny!!Ale vyřizeni je v poho, alespon u kooperativy staci jet do servisu a podepsat plnou moc na vyřízení a je to

Poskozeny sklo ti ale nepojisti, to by tak delal kazdej...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kdo ma neco se sklem a chce ho vymenit tak je nejlepis si ho pripojistit a po par mesicich nechat opravit z pojistky.Ale minimalne na 6000 kč u fabie, protože servisy natahujou kuli pojistce ceny!!Ale vyřizeni je v poho, alespon u kooperativy staci jet do servisu a podepsat plnou moc na vyřízení a je to

Poskozeny sklo ti ale nepojisti, to by tak delal kazdej...

Hmm a copak pojišťovna chce auto vidět, když jej pojišťuje? Pokud už máš auto pojištěné a chceš si jen dodělat připojištění čelního skla, tak si myslím, že tam s autem rozhodně nebudeš muset jet... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm a copak pojišťovna chce auto vidět, když jej pojišťuje? Pokud už máš auto pojištěné a chceš si jen dodělat připojištění čelního skla, tak si myslím, že tam s autem rozhodně nebudeš muset jet... ;)

No já jsem s ním sice nikam jet nemusel, ale jeden pojišťovák přijel za mnou na parkoviště a sklo fotil. Stejně ale pršelo, takže by tam ani prasklina přes celý sklo nebyla vidět :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hmm a copak pojišťovna chce auto vidět, když jej pojišťuje? Pokud už máš auto pojištěné a chceš si jen dodělat připojištění čelního skla, tak si myslím, že tam s autem rozhodně nebudeš muset jet...  ;)

No já jsem s ním sice nikam jet nemusel, ale jeden pojišťovák přijel za mnou na parkoviště a sklo fotil. Stejně ale pršelo, takže by tam ani prasklina přes celý sklo nebyla vidět :smich:

Tak to je pro mě novinka, když já pojišťoval staré auti, tak před 5 lety, tak jsem pouze pojišťovákovi v kanclu čestně prohlásil, že auto je v naprosto super stavu a nepoškozené a tím bylo vše OK. I kdyby auto bylo ve skutečnosti totální vrak, tak by věděli prd :D

Vidět tehdy pojišťováci chtěli jen nově pojišťované ojetiny tak od hodnoty 500t Kč výš. Ale asi se doba změnila a chtějí trošku zamezit podfukům, no není jich asi málo, tak se není čemu divit ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám Fábii čelní sklo mám také pojištěné. ČP Sklo jsme měl prasklé od malého kamínku v loni červenci malinká dirka do rána to lechce rozlezlo.Zavolal jsme na ČP zdělily mě kdy je nejbliší partnet kdo má s nima smlouvu po telefonu se mnou napsala závadu po hodině mě zavolal servis kde mahjjí smlovu a domlivily termín to bylo za další den a další den ránu jsem ,ěl auto zpravenu sklo vyměněno. žádný problém jen sjem podepsal papír . Takže velice uzpokojen !!! Servis Auto Domin Humpolec!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 let později...

Určitě, je to na reklamaci opravy - výměny, příčinou je nedodržení technologie, buď okraj kastle nedostatečně odmastili nebo málo/špatně očistili od starého lepidla, nebo nanesli málo nového lepicího tmelu, případně nové sklo nedostatečně přitlačili při montáži. Postup je přesně popsaný v DP, jestli něco ojebali, klidně může podtékat. Sebral bych se a jel to reklamovat - jako na každou opravu je i na tuto minimálně 6 měsíců záruka ze zákona (pokud nedává výrobce skla nebo servis na práci delší).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli jsi to myslel preventivně, tak se připrav na dlouhý čekání... Stávalo se to hlavně dřív, když ještě lepené sklo nebyla běžná věc a servisy ho nedělaly tak často. Na tohle už si dávají bacha, setkal jsem se s tím jen 1x u služební koktavice, kdy si šéf musel nechat vyměnit sklo po "služebce" (víkend na chatě s milenkou). Auto hned v pondělí jelo do značkáče na výměnu, v úterý ho kolega přivezl z5 a odstavil na dvůr fabriky. Ve středu ráno šéf řval jak prokopnutá kráva, protože na podlaze byl bazén - v noci byla bouřka s lijavcem a kolega to schytal za nezavřené okno. Jenže auto namokalo dál, i když už s ním zase jezdil hlavně pan šéf a ten si okýnka důsledně hlídal. Takže jelo asi po 2 týdnech z5 do servisu, že někudy teče. Přivezli ho po dalším týdnu, prý nic nezjistili - a auto bylo najednou zázračně suché. Až asi po půl roce jsme si uvědomili při prohlížení fotek z firemních akcí, že protisluneční pruh na skle auta dřív nebyl šedý, ale zelený - a byli jsme doma, servis něco dodrbal a tak aby se na to nepřišlo, honem honem vyměnili čelní sklo podruhé - tentokrát kvalitně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...