Přejít na obsah

ESP - vypnutí u OII FL


Woodbine

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...

Ja viem ako to vypnut, poradili mi chlapci zo seat fora, a funguje to, ale ma to jeden hacik :) Dlho staci podrzat tlacitko na vypnutie asr, a ikonka na palubovke sa rozblika, palubny pocitac sice napise ze asr vypnuto, ale je vypnute aj esp, mam to vyskusane. Problem je len teda v tom, ze sa to neda naspat aktivovat, treba znovu nakodovat esp. Ale ked stlacite tlacitko naspat, kontrolka zhasne, esp je samozrejme aktivne. Po opatovnom stlaceni sa vypne aj asr aj esp. Ja som to na svojom aute tak urobil, mam octaviu 1,8tsi, rv 2010. Inak neviem ci to vie kazdy nakodovat, napriklad v skodovke to nevedia, treba na to odbornika :) Ako sa to koduje, vam povedat neviem, tiez som nevedel, spytal som sa, povedali mi. Ale za pripadne komplikacie nie som zodpovedny, u mna to funguje, ak to chcete skusit, tak len na vlastnu zodpovednost. Ahojte

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nerozumět řeči tvého kmene... :) Jak dlouho se musí podržet to tlačítko, aby se vyplo i ESP? Jsem to v zimě zkoušel, držel docela dlouho a i potom ESP od určitý rychlosti zasáhlo. A co by se teda mělo znova kódovat, když píšeš, že po dalším zmáčknutí už to zase funguje??? Nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak este raz a po slovensky :) nastartujes auto, stlacis tlacitko a drzis, drzis, drzis, az pokym sa ti nerozblika kontrolka esp na palubovke, v tom momente sa vypne aj esp aj asr. Co ja viem kolko to je sekund, 10, mozno viac. Mozes sa smykat. Stlacis tlacitko kratko, kontrolka zhasne, esp funguje normalne. Ide tu len o to, ze ked to takto uz raz vypnes, tak sa to neda vratit spat, = tak uz mas esp vypinatelne, neda sa vypnut len asr, ako to jenaprogramovane. Proste ty tym podrzanim deaktivujes, aj asr, aj esp.Akurat ked to vypnes, nebude to svietit na palubke, ale blikat. Vyskusaj a daj vediet.

Editováno: , autor: octavianr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyzkouším to na svém autě, nicméně si myslím, že i když jsem zkoušel tlačítko držet hooodně dlouho a pak kontrolka blikala, tak ESP zasahovalo, ale až od určité rychlosti. Už aby byl sníh, ať se to dá testnout... :)

EDIT: Tak jsem na to kouknul a po zmáčknutí tlačítka mi skutečně kontrolka bliká, takže bych měl mít vypnuté ASR i ESP. Zatím ale nejsou podmínky na to, abych to vyzkoušel. Jakmile napadne sníh, dám vědět.

Editováno: , autor: Woodbine
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

No, dnes som to teda skusal, a mal si pravdu. V lete sa to vyskusat nedalo dokonale, myslel som si ze to funguje ako som napisal. Kontrolka mi blika pri vypnutom asr, a to auto nejde fakt ani nahodou otocit ani na rucnej, kope zasahuje abs esp stale. Na druhej strane je to premakane :) Takze beriem vsetko napisane spat,len teda netusim preco mi to blika. Hold, smola no :) Ale hlavne ze mame tu zimu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Moja skusenost je taka, ze ESC (ESP) je mozne vypnut aj na O2 FL, ale je nutne vhodne nakodovat riadiacu jednotku ABS.

 

Mam Octaviu Scout (vyrobena cca v druhej polovici 2011) a tiez ma dlho mrzelo, ze sa na zasnezenom parkovisku nemozem vyblbnut bez rusivych zasahov elektroniky, tak som dlhsi cas hladal na roznych forach. Nasiel som a nasledne som vyskusal postup uvedeny na nizsie a bez problemov zafungoval:

 

http://www.goapr.com/support/esp-defeat.html
http://carsareweapons.com/golfR.html

Funguje to rovnako ako na uvedenom videu, t. j. kratke podrzanie tlacidla vypne ASR, dlhe podrzanie vypne ESC, naslednovne stlacenie zapne systemy nazad:

 

Prikladam aj fotku s palubneho pocitaca mojho auta.

post-82916-0-50570100-1363901954_thumb.j

Editováno: , autor: vozo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Prosim o pomoc nejde :/ ani kodovanim :( kdo mi prosím pomůže octavia 2 fl 2011 6mes. 4x4 kódování nefunguje mam myslím 16 bitovou jednotku a pouze poslední 2 kody lzou upravit a tam obsahuje jen asistent do kopce a xds a další blbosti jako tlak v pneu atd.. nic vic nelze už mi to i psalo esp off ale kontrolka esp abs je na jiné straně než asr :/ při dlouhým stisknutí napíše chyba tlačítka

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Mám také z 90% lze nakodovat že to lze při podrzeni 3s vypnout ale u 10% vozu jak to bylo u mě to nejde proto jsem musel koupit diagnostiku na obd s funkcí kódování a vždy když potřebuji dám špatný kód a mam to otázka 15s vypnutí i zapnutí bohužel diagnodtika obdevlen s pro verzi vyjde na cca 2tis

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mé jednotky nefunkční a všechno ma společné všechny systémy máš v esp ja mam asistenta do kopce i xds el uzávěrka už ho umim vypínat i jinak když to teď nepotřebuji jinak řešil jsem mé esp u nas tak na sk.rus.uk a všude byla odpověď že u některých systémů nelze vypnout dočasně pouze omezit ale pokud se nemýlím tak mam mk70 jednotku

Odesláno z mého SM-G935F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Takze info.

Vypnut ESP sa da prekodovanim.

Ide to na jednotkach:

1K0 907 379 AH
1K0 907 379 AS
1K0 907 379 BB
1K0 907 379 BD
1K0 907 379 BF
to 1K0 907 379 BH (SW: 0120)

a

1K0 907 379 AJ
1K0 907 379 AT
1K0 907 379 BC
1K0 907 379 BE
1K0 907 379 BG
to 1K0 907 379 BJ (SW: 0121)

 

Ak mate niektoru z tychto jednotiek pojde to, ale potrebujete aj prislusny SW.

Ja mam jednotku sice OK ale stary SW.

Co ale islo je XDS a TPM.

Snad niekomu pomoze.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...