Přejít na obsah

ESP - vypnutí u OII FL


Woodbine

Doporučené příspěvky

Zdravím vespolek,

jak známo, od 45. KT 2009 nelze u OII FL vypnout ESP. Po stisknutí tlačítka s těma dvouma "hadama" se vypne pouze ASR. Moje otázka zní - jde to nějak obejít, aby se vyplo i ESP jako u aut vyrobených před tímto datem?

Zkusil jsem trochu pohledat tady na fóru, ale nic kloudnýho jsem nenašel (i když je to možná jenom mojí nešikovností). Díky za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek,

jak známo, od 45. KT 2009 nelze u OII FL vypnout ESP. Po stisknutí tlačítka s těma dvouma "hadama" se vypne pouze ASR. Moje otázka zní - jde to nějak obejít, aby se vyplo i ESP jako u aut vyrobených před tímto datem?

Zkusil jsem trochu pohledat tady na fóru, ale nic kloudnýho jsem nenašel (i když je to možná jenom mojí nešikovností). Díky za každou radu.

podle toho co sem nekde cetl tak VW koncern to ma nastaveno tak ze se ti sice rozsviti ESP OFF ale stale ten system zustava aktivni jen je o dost mene citlivy...podobne to ma tusim taky BMW jen ted si nevzpomenu jak se to u nich oznacuje to tlacitko na pristrojovce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nevim jestli je to stejne u octavie jako u jinych znacek,ale kamarad co mel mazdu rx8,tak kdyz zmackl tlacitko eps a hned pustil,tak system byl jako vypnut,ale fungoval jen v mensi mire,ale kdyz tlacitko podrzel dele jak cca 5ekund,tak se esp vyplo uplne..

Editováno: , autor: davidek.c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no tak teď mě docela dost zajímá, jak zjistím, že má moje auto vypnutý ESP či nikoliv? podle mě u mýho auto je po zmáčnkutí tlačítka ESP ... ESP vypnutý... chová se to úplně jinak než při zapnutém tl. ESP...

mam sice rok 04 a kdyz mam zaple ESP a v jedu rychle do prudke zatacky tak me to autamaticky ubere vykon ikdyz mam plyn na podlaze a nektere kola se automaticky pribrzdi a kdyz vypnu tak auto pretocim do smyku....jde to urcite vypnout uplne...audi A5 rok 09 a vypnout to jde,tak to pujde i octavie

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

DavidSK: Ne, je to jak píšu. Vypne se pouze ASR, ESP zůstává i nadále funkční, i když asi zasahuje pozdějš.

vorlajz: No, po shlédnutí tvého snow drift videa bych řekl, že máš na 100 % vypínací ESP. :)

Ono dřív na tom tlačítku bylo ESP OFF, ne? Teď už je tam jenom symbol smyku a OFF. Moje laická domněnka je, že by to mohlo být nastaveno někde v elektronice, tzn. že by to šlo změnit kódováním? Nebo je to jinak?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vorlajz: No jo, viděl jsem kdysi všechny tvoje sněžný videa a jsou gut. :palec2:

A k tomu ESP - ví teda někdo, jestli je to jenom SW záležitost nebo i HW? Osobně doufám, že pouze nějaký ing. z vývoje nebo tam odněkud překódoval funkci toho tlačítka a nějaký druhý ing. nechal změnit ikonku na něm. :) Tzn. až místní mistři na kódování toto rozluští, půjde to "spravit". ;)

Samozřejmě nejsem zastáncem toho, aby se v běžným provozu jezdilo s vypnutým ESP, pokud už ho auto má. Ale když si pak člověk zajede na nějakej opuštěnej plácek, tak tahle vychytávka mu začne lehce kecat do snahy o efektní smyk, nedej bože jízdu bokem. :help: Asi jako kdyby vám manželka tahala za volant a šlapala pedály, že se bojí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo je to tak jak píšete.

Na tlačítku mám ESP OFF a při jeho zmačknutí se systém ESP vypne a tlačítko svítí.

Rovněž mi svítí smyk na palubce.

Jak píšeš o tom plácku tak před týdnem jsem řádil....

Není nad to ESP vypnout a hrabat a hrabat :smich:

Proč nechali zaplé senzory příčného zrychlení ví Bůh.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím vespolek,

jak známo, od 45. KT 2009 nelze u OII FL vypnout ESP. Po stisknutí tlačítka s těma dvouma "hadama" se vypne pouze ASR. Moje otázka zní - jde to nějak obejít, aby se vyplo i ESP jako u aut vyrobených před tímto datem?

Zkusil jsem trochu pohledat tady na fóru, ale nic kloudnýho jsem nenašel (i když je to možná jenom mojí nešikovností). Díky za každou radu.

Niekde som sa dočítal, že ESP sa síce vypne, ale zostáva naďalej aktívny, to znamená, že by mal aj naďalej vyhodnocovať všetky údaje to všetkých senzorov ako pri zapnutom ESP s tým, že sa ESP znova aktivuje až pri kritickej sitácií (čo je to kritická situácie však netuším). Osobne som to ešte nekúšal, ale predpokladám, že pri tejto situácií sa znova aktivuje aj funkcia DSR, takže na pohyboch volantu by sa to malo dať ihneď spoznať ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je asi nesmysl.... když je něco vypnuté, tak to nemůže být aktivní ... ;)

Úplne to tak nie je, lebo aj keď je ESP vypnuté, tak riadiaca jednotka (RJ) ESP, ktorá je prepojená s čidlami ABS, ASR, MSR, DSR, atď, a tieto údaje vyhodnocuje. Je pravda že O2, resp. O II facelift má až 9 RJ, takže niektoré RJ môžu byť vypnuté, ale ESP je nadradená všetkým asistenčným bezpečnostným programom a podľa toho sa asi nevypne nikdy, aspoň mne to tak logicky vychádza ... :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Úplne to tak nie je, lebo aj keď je ESP vypnuté, tak riadiaca jednotka (RJ) ESP, ktorá je prepojená s čidlami ABS, ASR, MSR, DSR, atď, a tieto údaje vyhodnocuje. Je pravda že O2, resp. O II facelift má až 9 RJ, takže niektoré RJ môžu byť vypnuté, ale ESP je nadradená všetkým asistenčným bezpečnostným programom a podľa toho sa asi nevypne nikdy, aspoň mne to tak logicky vychádza ... :feve:

trošku to opravím, RJ ABS osahuje - ESP, ASR, HHC, TMP, MSR atd a jde jen o jednu jednotku z těchto funkcí funguje do poslední chvíle jen ABS, pokud s emu nepoškodí čidla (ASR a ESP se vypíná při chybách motoru atd)

s tím ESP je to tak, že reaguje pomaleji, původně bylo zamýšleno něco jako u většiny AUDI s ESP, kde jde vypnout jen ASR

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám modelový rok 2009, na tlačítku ESP OFF a vypnout to jde jenom když jedu krokem. Nevím, jestli se vypíná jen ASR nebo všechno. Možná tak do rychlosti 20 km/h to jde vypnout, když jedu rychlejc, nemám šanci abych to vypnul.

Ještě se chci zeptat: je normální, když mám ESP zapnutý, aby se mi při rozjezdu na ledu kola točily jak blbý a kontrolka neblikala? Když při jízdě zrychluju třeba na trojku na sněhu na plný plyn, tak to bliká a cítím, že to pracuje. Ale právě při těch rozjezdech to nefafčí.

Editováno: , autor: Václav Š.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak s prokluzem kol nemá ESP zas tak moc společnýho, ne? Resp. tak trochu má, protože spolu s ním funguje i ASR, což je funkce omezující prokluz kol, ale jsou to dva různé systémy s různou funkcí. Řekl bych, že určitý prokluz kol to povolí a zasáhne až následně. Jednak asi proto, že potřebuje nějaký čas na vyhodnocení situace (což ale nejspíš bude minimum), a pak možná i kvůli tomu, aby omezením výkonu hned při rozjezdu motor nechcípl třeba? A nebo je to tak nastavený schválně, no. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri rozjazde to asi bude trocha problém s tým obmedzením preklzu, ale pravdepodobne len pri manuáloch a to preto, lebo ASR reaguje len pri zapnutej spojke a keďze pri rozbiehaní s manuálnou prevodovkou je spojka zozpojená (stlačená) a systém by len ťazko predvídal akým spôsobom vodič spojku uvolní, no a v tomto prípade RJ nevie posúdiť prenos krútiaceho momentu na kolesá pri rozopnutej, resp. čiastočne spojenej spojke. Iné to bude asi pri automatoch, tam RJ dokáže podľa všetkeho správne vyčítať údaje z automatu a joho RJ a keďže ten dokáže veľmi citlivo prenášať točivý moment na kolesá tak aj preto vie ASR veľmi korektne zasiahnuť a reaguje ihneď po uvolnení brzdy, že áno ..., ak sa mýlim, tak ma prosím opravte :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...