Přejít na obsah

Sněhové řetězy


hudra

Doporučené příspěvky

Jsou certifikované v ČR, na Slovensku ale nemají normu ÖNORM kterou Rakousko vyžaduje. Kamarád tam za ně dostal pokutu, Rakušané je vůbec neuznávají jako řetězy. Pokud máš klasické i když nesplňují normu tak to většinou neřeší a nechají to být, ale textilní a tekuté vůbec neuznávají.

Třeba tady:

http://www.e-snehoveretezy.cz/snehove-retezy-autosock-c1264/

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak koukám že i když mají ÖNorm tak v Rakousku nejsou plnohodnotnou náhradou klasických řetězů. Takže u mě stále k ničemu :-)

 

http://www.e-stresninosice.cz/snehove-retezy-c7/textilni-snehove-retezy-autosock-velikost-645-i20945/

 

Nehledě na životnost 300-400km...Řetězy co jsem měl teď máme od roku 99 a do loňska do koupě superba byly stále v provozu...

 

Editováno: , autor: CentriFUGA
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rakúšania sú v únii, tak musia rešpektovať naše normy, výbavu a akceptovať aj to, čo je u nich nedostatkom.
...podľa medzinárodných dohôd.

Nikomu ich nevnucujem, len som chcel rozšíriť možnosti.
Ja osobne si kôli nejakým 5km stúpania v snehu neponičím disky za stovky eur.
Trakciu to má výbornú, niesú hlučné, a je ľahká aj montáž, aj demontáž.

Editováno: , autor: Albion
Doplnenie...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už vidím jak jim to vysvětluješ :-D

Podle mě to je třeba jako s hasicakem, tam kde je povinný nikoho nezajímá že u nás to tak není...Nebo když u nás je mimo obec 90 a v Rakousku 100 taky u nás Rakušan nemůže říct že u nich je 100 tak pro něj platí i u nás...Protože je v unii...To přeci nedává smysl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ono to není tak jednoduché - podle verdiktu Evropského soudu by měla být akceptována taková výbava vozu, jaká je požadována v zemi jeho registrace. No a státy se to snaží všelijak obejít, takže ve Francii alkohol tester už není součástí výbavy vozu, ale součástí výbavy řidiče. Jak jsou nyní nadefinované řetězy netuším, ale předpokládám, že si to již dávno nějak pořešili. V každém případě na dohadování se s policisty je v Rakousku (stejně jako v Německu) nahlíženo jako na přestupek a je to pokutováno. Policisté jsou povinni nepřipustit diskusi. Verdikt pouze oznamují, pokud se někomu nelíbí, má si stěžovat o patro výš, prostě jako u soudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Wittmann Ano, takže prostě nedohadovat se a mít řetězy ... hotovo. A jak říkáš se stěžováním - je to o lidech. Mě loni chytli v obci 81km/h protože jsem přehlídl značku a začal brzdit, až když mi bylo divné že tam je tolik domů ... no vysvětlil jsem to policajtovi s tím, že jsem čekal že to bude hned 100€ a on mi říká jestli jedeme lyžovat, tak říkám že jo a povídal že máme SPECIAL PREIS 35€, tak jsem mu je dal, poděkoval a jel pryč ... ale byl jsem slušnej, nediskutoval, sklopil uši ... ale nemá cenu se dohadovat, stejně tak kolega s řetězy, zaplatil pokutu a jel na benzínku kam ho poslali koupit řetězy, nandal je a pak jel v klidu dál kam měl ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chlapci, uklidním tu všechny vášnivé diskuse ohledně řetězů na pneumatiky 7,5Jx18" 225/40 R18.

Dneska přišly, tak jsem je hodil na auto a vyzkoušel kousek (2km) po okolí.

Vše funguje naprosto bezchybně, i při plném rejdu a přidání je vše v pořádku, schválně jsem vypnul rádio, klimu, vše co by rušilo a stáhnul okna, abych slyšel všechen hluk i z venku.

VŠE JE V NAPROSTÉM POŘÁDKU A MŮŽETE SI JE TAM DÁT, nic nemlátí, neškrtá ani o tlumič, poloosu, podběhy, o nic ... 

A teď to nejlepší na závěr - jsou to ty nejobyčejnější řetězy za 519,-Kč i s poštou ...!  

 

Třeba to tu někomu pomůže, alespoň doufám :-)

 

CAM04568.jpg  CAM04572.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

řetezy pěkný, ale....proč dávat na auto něco, co není schválené? Jasně to je každého věc.....ale řetezy "mega univerzál" od kol 14palcu do 18 mi přijdou jako úlet.....navíc upozornění, že se jedná o řetězy pro auta do 2000kg....už jen z toho mi přijde že to je celé špatně, ale ať slouží :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...