Přejít na obsah

Sněhové řetězy


hudra

Doporučené příspěvky

Netušíte, jestli je možné dát řetězy na pneu 225/40 R18 (kola 7,5J x 18“, ET 46), podvozek mám standardní, případně jestli máte tip na nějaké konkrétní řetězy.

Dík

P.S.: tak po troše hledání jsem našel, že výrobce pro tento typ pneu řetězy zakazuje: http://www.e-pneumatiky.cz/Snehove-retezy/...perb-ii-od-2009

ALE prodejce na vlastní riziko na tento typ pneu řetězy prodává (http://www.e-pneumatiky.cz/pewag-snox-snehovy-retez-par-SX550SNOX.html)???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

takže pojedu na hory bez řetězů :feve: , odpovědi:

Škoda Auto:

"Vážený pane,

děkujeme za Váš email a k Vašemu dotazu sdělujeme, že všechny povolené rozměry kol vč. možnosti užití sněhových řetězů máte uvedené v Technickém průkazu vozidla.

Pokud máte rozměr pneumatik a disků 225/40 R18 , 7,5J x 18, ET 46 , tak u těchto kol není z technikých důvodů užití sněhových řezězů homologováno.

S pozdravem a přáním hezkého dne

Irena Kohoutová

info@skoda-info.cz

Škoda Info-Line 800 600 000

"

Prodejce řetězů:

"Dobrý den,

řetězy které se v dalším kroku nabízejí jsou vybrány pouze dle rozměru pneumatiky ale ne k typu vašeho vozu.

Zde nedokážeme plně ručit za bezproblémové použití, neposkytujeme nárok na reklamaci. Další věcí je, že není jisté,

že tam ten řetěz dostanete s ohledem na tlumič. Rizika jsou taková, že můžete řetěz roztrhat o podvozkové díly a tím je

poničit. Také při plném rejdu můžete poničit podběh a díly karoserie. Dále elektronické systémy, můžete si utrhnout

např. čidla apod. Doporučuji toto velmi dobře zvážit, takové opravy by asi nebyly zrovna levné.

S pozdravem a přáním hezkého dne

"

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,ti do toho soukromého vlákna vlezu :-) kamarád v Itálii toto používá,páč je to blázen a jezdí žehličkou i v zimě a dává jí dost nálož (myšleno nějaký placatý auto od Mercedesu ) no,tak to asi i funguje :-) jen já osobně si nějak nedovedu představit jak to cpu do pračky :specool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ty jsou fakt super, dík za tip :palec2: škoda, že jsi mi to nenapsal než jsem koupil ty pseudořetězy. Až je oddělám (nebude to trvat dlouho), jdu určitě do Thule, cena je sice 3x vyšší než mám nyní, ale vezmu-li životnost, tak se to určitě vyplatí

Editováno: , autor: hudra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kenvelo - ty thule mne dost zaujaly. Je to vážně tak jednoduché nasazování jako ukazujou na tom reklamním videu? fakt se ten pruh sám srovná do středu pneumatiky? a na jak velkých kolech to máš? já jen že jsem nikde neviděl různé rozměry těch řetězů, tak jestli půjdou i na mé malé 16" zimáky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kenvelo - ty thule mne dost zaujaly. Je to vážně tak jednoduché nasazování jako ukazujou na tom reklamním videu? fakt se ten pruh sám srovná do středu pneumatiky? a na jak velkých kolech to máš? já jen že jsem nikde neviděl různé rozměry těch řetězů, tak jestli půjdou i na mé malé 16" zimáky :-)

je několik typů... každý typ je pro určité rozpetí řetezů, v návodu najdeš, zda je potřebná drobná uprava na tvůj rozměr nebo ne:) ... samotná uprava je velice jdnoduchá pomocí dodaného nařadí. Nasazování je opravdu jednoduché. Zatím jsem to zkoušel jen na holém asfaltu (zvědavost jak to funguje), takže se ten pruh sronvával trochu hůř. Myslím že na sněhu to tam půjde líp. Jinak je možnost metr popojet a dotlačit to rukou, což je otázka pár sekund :) můj rozměr kol je 195/65 15" (mám oktu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkusil jsem jednoduchý obrázek, jak probíhá uprava na konkr. rozměr... mezi dvěma řadami řetezů je hrazdička, která nasazením / sundáním buď zvětší nebo změnší obvod. Snad to je srozumitelné :)

post-16918-1266501279_thumb.jpg

Editováno: , autor: Kenvelo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

zkusil jsem v garáži řetězy cvičně nasadit, abych pak na horách nebyl nemile překvapen. Nasazení řetězů šlo celkem v pohodě, ale sundání bylo o dost horší. Každopádně je vše o mnoho snazší než s klasickými řetězy, ale zase horší než na propagačním videu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...
  • o 3 týdny později...
  • o 4 roky později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...