Přejít na obsah

LED denní svícení


Chossse

Doporučené příspěvky

Sto lidí sto chutí. Podle mě to super. Nevidím důvod, proč by mi měly přes den jet všechny žárovky v autě.. předek, zadek, palubka, SPZ, to nemá smysl. Na druhou stranu oceňuji, když je vozidlo zepředu osvětlené, protože pak vím, že je aktivní. Světla pro denní svícení jsou dle mého ideální kompromis.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Až potkáš takového kreténa za šera na dálnici ve 130-ti změníš názor.

Ten debil před sebe vidí, bo mu tam "nějak" ty světla svítí, ale ze zadu je neviditelný.

A není to jen tohle, ale každá jiná situace za nějak snížené viditelnosti kdy si dotyčný myslí, že mu to čím svítí bohatě stačí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ne, budou svítit hlavními světly.

Jen místo těch srandovních, různě nesvítících a poblikávajících LED jakoby denních světel si namontují automat na jejích rozsvícení, když už jsou tak zapomětliví.

Apropo, právě ten automat a jeho správné zapojení je ten ideální kompromis, jak Ty požaduješ: Svítí pouze hlavní světla a obrysovky. Nic jiného, palubovka, spínače, SPZ, nesvítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

kucííí jak zapojit denni LEDky aby svitilo i podsviceni palubovky ? aktualne je zapojeno tak, ze "ridici" kablik od jednotky LEDek vede k parkovackam, kdyz ty sou vyple tak LEDky sviti po nastartovani motoru. Po zapnuti parkovacek a tim i podsviceni palubovky LEDky zhasnou. Potreboval bych nejak odseparovat podsviceni palubovky aby se treba i to rozsvitilo pri nastartovani... no babo rad  :kol-32: a nebo je to lehce nerealne a dlabanec na to ? tHx  ( jinak sem videl uz kopec blbu co jim sviti denni LED i pri rozsvicenych potkavacich svetlech, no asi maj zatim  stesti na schvestka boys...to bude flastr ) 

Editováno: , autor: ulet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nijak, je to tak úmyslně.

To aby žádný kretén, když se smráká nebo byla jinak snížená viditelnost, nesvítíl pořád těmi přibyblými ledkami, ale v okamžiku kdy už blbě vidí na přístroje rozsvítil normální světla.

A garantuji Ti, že pokud se Ti to podaří nějak ošéfovat, budeš svítit taky tak.

Kecy, že ne, neberu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bohužel musím souhlasit s Wojnarem :( je neskutečné kolik zvířat takto jezdí za mlhy, deště a podobně! Nedávno byla průtrž na dálnici a prostě oni ty normální světla nezapnou - ve vodním oblaku zezadu jsou jak již zde bylo uvedeno NEVIDITELNÍ!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...

zdravim

Napisem to sem hadam mi poradite, po nastartovani sa mi automaticky rozsvieta svetla, ked si zapnem svetla manualne tak sa mi rozsvieti aj palubovka vsetko funguje ako ma, lenze ked motor vypnem a prepinac necham zapnuty nesignalizuje mi zvukovo ze svetla svietia, tak ako by to malo byt original. Auto som uz kupil takto prerobene, viete mi poradit ako ten pipak aktivujem? dakujem 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

dyk se to tu pitvalo, je to dane tak, aby tomu tak nebylo, neco jine jsou uplne nova auta, kdy jim "LEDky" sviti jako soucast potkavacek. Jinak musi pri potkavackach svitit jen klasicka svetla. Blaznu, co jim sviti i donamontovane LEDky je neskutence moc a divim se, ze si svestky nechteji prilepsit vyzobanim takovych blbců.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ide mi len o to, ze celorocne svietenie potkavackama, je neekonimicke a nekologicke:( H4 sa ovela skor vypalia, a davat stale 20€ za nove... a spotreba sa zvysi, tym padom aj emisie, led tolko nezeru a maju vyssiu zivotnost. to su moje dovody. a chcem radu ako sa to da, nie ako to nejde...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mozna mam malo info, ale kdy ti teda sviti ledky, meli by spravne pri nastartovani a vypnutych potkavackach... tak to mam i ja u donamontovanych LEDek, ano i ja sem kupoval zarovky 2 kusy za 7 kil, vim co stoji. Spotreba, emise ? :lol: no to sem kvuli nejake zarovce neresil nikdy. Ja to neberu tak, ze nove zarovky stoji ranec, ale ze sviti o dost lepe nez obycky a ty kacky za ne rad dam. 

Editováno: , autor: ulet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak to by nemelo byt nic tezkeho, vesmes je to o tom podle typu napichnout napajeni na baterku, detekcni kabl na potkavacky, kdy pri jejich zapnuti LEDky zdechnou. Popravde nevim jak to maj dnes udelane nova auta, ale hadam ze trosku jinak bo vidivam, ze sviti ledkama a nejsou to hlavni lapmy a sviti jim i zadek. 

Editováno: , autor: ulet
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ide mi len o to, ze celorocne svietenie potkavackama, je neekonimicke a nekologicke:( H4 sa ovela skor vypalia, a davat stale 20€ za nove... a spotreba sa zvysi, tym padom aj emisie, led tolko nezeru a maju vyssiu zivotnost. to su moje dovody. a chcem radu ako sa to da, nie ako to nejde...

Fakt? Mám najeto se současným autem hrubo přes 100 km na jedněch H4-ách. S tou spotřebou nebuď paranoidní.A životnost LED? Vždy když vidím ty co mají dodělávané LED svícení jak vlastně nic nevidím, tak si říkám "Jaká je to výhodná investice"...., do těch LEDek.

A radu?

Nedá se to. Teď se Ti rozsvítí potkávačky včetně obrysovek. Když v zapojení "výměníš" potkávačky za LED-ky, budou tak svítit denní světla s obrysovkami což je NEPŘÍPUSTNÉ!.

Nedá se to, tak jak to chceš Ty.

Dá se to, ale úplně jednoduše:

Vykuchej to origo zapojení a na spínači světel je origo pin právě pro denní světla. Který to je, si teď s jistotou nepamatuji, ale v tomhle vlákně jsem to tu už minimálně jednou popisoval.

Je na něm napětí po zapnutí zapalování. Po přepnutí už jen do polohy obrysovek, denní zhasnou. Přesně podle litery zákona.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...