Přejít na obsah

Kufr a jeho komplet otvirani na dalku (pružiny)


Cizap

Doporučené příspěvky

Trawi: Tak pro combi buď PENTA SZ8030 - modré pružiny (mě zvedaly do +12°C pak už ne) nebo ALCOMEX ST11580 - zelené pružiny (ty jsou silnější a mě fungovaly zatím v +5°C, akorát mají větší vnitřní průměr oproti pístnici, takže je musím upravit podložkou, která je vymezí a zároveň je bude držet zafixované, že nebudou jezdit po pístnici.

Do konce týdne to budu mít, tak dám info...

Editováno: , autor: Stringo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odzkoušeno a je to plně funkční.


Nakonec jsem použil místo PENTA SZ8030 - modrá pružina která mi fungovala pouze nad 10°C druhý používaný typ ALCOMEX ST11580 - zelená pružina ty fungují lépe. Nelíbilo se mi, jak jezdí pružiny po pístnici, tak jsem vymyslel vymezovací podložku, kterou jsem přivařil a je klid. Ještě mě čeká pružiny celé očistit od původní barvy a nastříkám je na černo   :kol-47:


 


Zde je ukázka práce a video, že vše pěkně funguje.


 


Ještě dodám, že se jedná o pružiny pouze pro combi (i RS a Scount) a že mám originál vzpěry kupované na podzim 2011 bez posílení.


 


VIDEO


post-48545-0-45193400-1370711958_thumb.j

post-48545-0-83150300-1370711959_thumb.j

post-48545-0-82149300-1370711960_thumb.j

post-48545-0-84279900-1370711961_thumb.j

post-48545-0-25782800-1370711963_thumb.j

post-48545-0-63215700-1370711964_thumb.j

post-48545-0-99547000-1370711965_thumb.j

post-48545-0-30982500-1370711967_thumb.j

post-48545-0-51790000-1370711968_thumb.j

post-48545-0-56363000-1370711971_thumb.j

post-48545-0-67291200-1370711974_thumb.j

post-48545-0-09019700-1370711976_thumb.j

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odzkoušeno a je to plně funkční.

Nakonec jsem použil místo PENTA SZ8030 - modrá pružina která mi fungovala pouze nad 10°C druhý používaný typ ALCOMEX ST11580 - zelená pružina ty fungují lépe. Nelíbilo se mi, jak jezdí pružiny po pístnici, tak jsem vymyslel vymezovací podložku, kterou jsem přivařil a je klid. Ještě mě čeká pružiny celé očistit od původní barvy a nastříkám je na černo   :kol-47:

 

Zde je ukázka práce a video, že vše pěkně funguje.

 

Ještě dodám, že se jedná o pružiny pouze pro combi (i RS a Scount) a že mám originál vzpěry kupované na podzim 2011 bez posílení.

 

VIDEO

Ano takto to funguje vymyslel jsem to stejne a mam to na aute taky a bez problemu. a taky dalsi řešeni pro ty co nemaji přistum k soustruhu a Tigu nabo autogenu tak je nandat pod pruzinu Okroužek a take to nebude cestovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím, tak dnes jsem se konečně dostal k montáži Auto. otevírání kufru.

Mám Octavii II Combi, rv. 2007, vzpěry seriové.
Na webu Alcomex.cz jsem objednal tyto pružiny: http://www.obchod.al...&mat=Ze&pag=iso
Obj. číslo: ST11580, zelené pružiny.
Cena: 173Kč/ks
Po tom co jsem si zde přečetl spousty postřehů jsem se rozhodl dat vzpěry na renovaci k panu Gorčákovi.
Vzpěry i s pružinami jsem odeslal a do tydne jsem je měl zpět, repasované, posílené a s namontovanými pružinami. ( Pan Gorčák dokonce přidal i plastový těsnící kroužek aby pružinky nelítaly po pístu. je to taky fajn řešení pro ty co nemají přístup k autogenu)

Suma sumárum za celé předělání jsem dal 832Kč

Než kupovat nové vzpěry tak dát raději renovovat a posílit ty staré. Výsledek je úžasnej zatím chodí perfektně a rychle !!!

Do kufru neteče!!!!!, včera byl chcanec jako blázen že nám nestíhaly okapy, v kufru ani kapička, ohledně mezery před a po namontování - tady jsem nezpozoroval žádné změny.

 

Děkuji Stringovi za doporučení pružin od firmy Alcomex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 měsíce později...

Zdravím,

chtěl bych požádat o radu se svým problémem. Narazil sem na netu také na pružiny, nastudoval, pro jistotu zavolal do obchodu a objednal. Dneska došly. Namontoval sem je na tlumič jak patří a vyskytl se problém - neotvíraj. Mám oktávku kombi rv 2009. Vše je podle návodu, ale když zmáčknu na prostřední čudlík tak se kufr jen odemče, otvírání se nekoná. Mám takový pocit, jestli by se kufr krom odemčení neměl ještě nějak pootevřít? Ještě doplním, že sou to ty modré pružiny a jsou nové. Tlumiče otvíraj až do konce. Díky za radu :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty modré jsou dobré, ale fungují jen při teplotách nad 10°C, koukni o cca 8 reakcí výš, tam jsem to psal. Kup zelené pružiny ty jsou silnější. To že vzpěry otevírají až do konce je jedno, důležité je, aby dokázali překročit tu největší sílu v okamžiku otevření víka cca 20cm od nakládací hrany, kdy jsou dveře zhruba v ose horních žepů a hrany dveří, tam je největší potřebná síla pro otevření, potom už to je v pohodě. Pokud máš starší vzpěry, nebude to stejně fungovat. Je tu buď řešení koupě nových ALE ORIGINÁLNÍCH vzpěr, žádné levné náhrady nemají smysl kupovat, nebo poslat vzpěry na repas a posílení - někde tu byl kontakt v tomhle vláknu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Tak od včera už také otvírám tlačítkem  :kol-47:

OIIFL combi 2009 - použité pružiny STEINEL modré SZ 8020 16x051.

Koupeno osobně v Říčanech u firmy PENTA, jedna vychází na 121,- celkem tedy 242,- za obě a měli je skladem.

 

Nad 10°C funkční vždy, jakmile je méně tak se otvírají pouze do půlky, když jsem je párkrát zavřel a otevřel tak pak šli sami celé. Stav mých tlumičů vidím tak na 85%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

ALCOMEX ST11580 kde tyto ružiny koupit ? Na těch str chcou material aspon za 500,- :/

 

napiš na tenhle e-mail:  info@alcomex.cz , že bys měl o tyhle pružiny zájem a zeptej se na cenu a máš to  :kol-28:... za mě stály 320kč + 80kč poštovné, možná se jim zvedla poptávka, tak zvedli cenu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Tak to by tak mohlo být, musím si zvyknout na to že na zavření to vyvíjí celkem dost odpor ty dveře, necham to ještě tam až pořadně zaprší a uvidim no.... Doma sem to políval vodou a nic ale déšť je v tomhle specifickej...

 

Btw nevim kde kupit nějaky kroužek nebo něco aby ta pružina držela nahoře.

Editováno: , autor: Michal878
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...