Přejít na obsah

Zabezpeceni Yetiho proti kradezi


Jan Tichy

Doporučené příspěvky

aby to mělo alespoň trochu význam, tak to musí obsahovat i GPS (podle GSM zaměříš jen BTSku, takže prd). No a ta GPS nebude fungovat, poklud tu krabičku schováš někde uvnitř auta. Budeš k ní tedy potřebovat nějakou anténku, což je právě ten problém, protože je jen pár míst, kde se dá v autě "ukrýt" - nejlépe funguje v tom kaslíku pod stěrači a tam ji také každý snadno najde.

Další problém těhle konkrétních krabiček je android - zpravidla nevydrží dlouhodobě běžet a časem se kousne (je to stejný jako s mobilem) .

 

Pokud chceš zabezpečit auto, tak vem štípačky a ustřihni zásuvku OBD, případně si sám vymysli nějaké praktičtější řešení. Ale také to samozřejmě není 100% a i to se dá překonat.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to teda nemontuji na kšeft (jestli je to na mne) ale dělal jsem to profesionálně u firmy. A nesnáším lidi co říkají to nejde, to je na h**o, to nebude fungovat. Prostě nikdy si nemůžeš zabezpečit auto na 100% ale každá ochrana je lepší než nic. A pouze potencionální čorkar doporučuje pouze instalaci blikající diody, že to stačí. Kdo má auto za půl mega a zdá se mu 1000-2000 Kč za ochranu auta moc je divnej ;-) Howgh 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
...
Pokud chceš zabezpečit auto, tak vem štípačky a ustřihni zásuvku OBD, případně si sám vymysli nějaké praktičtější řešení. Ale také to samozřejmě není 100% a i to se dá překonat.

Jsem na to koukal a vede do nej 7 kabelu, to by se dalo udelat, ze bych to ustipnul a pripojil tam jiny konektor jako takovy mezikus, a v pripade potreby bych do nej puvodni konektor pres ten jiny pripojil.
Pokud odstranim ten OBD konektor, co je vlevo dole pod palubni deskou, bude mit zlodej moznost napojit se jeste nekam jinam? Ma Yeti jeste nekde jinde (treba v motorovem prostoru) dalsi OBD konektor?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, osobne napsal:


Jsem na to koukal a vede do nej 7 kabelu, to by se dalo udelat, ze bych to ustipnul a pripojil tam jiny konektor jako takovy mezikus, a v pripade potreby bych do nej puvodni konektor pres ten jiny pripojil.
Pokud odstranim ten OBD konektor, co je vlevo dole pod palubni deskou, bude mit zlodej moznost napojit se jeste nekam jinam? Ma Yeti jeste nekde jinde (treba v motorovem prostoru) dalsi OBD konektor?

To už je podle mě lepší zámek OBD zásuvky. Vyjde na cca 2000 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Nakonec jsem auto zabezpečil tak, že jsem odstranil OBD zásuvku (před servisem ji tam zase namontuji) a dále jsem instaloval GPS lokátor, byla to ale zpočátku hrůza, až teprve čtvrtý objednaný (z aliexpressu) je už cca půl roku bezproblémový, ostatní tři moc nefungovaly, dva (z ebaye) se po pár dnech zasekly a třetí (z aliepressu) snad ani neměl GPS čip, i když to prodejce suverénně tvrdil a nechtěl vrátit peníze, tak jsem ho za to vyškolil zmetka. Další zabezpečení už podle mě nemá cenu řešit.

Editováno: , autor: osobne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...