Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

1.9 TDI ma objem 1896 cm3 takze povinny ruceni je vyssi nez u 1.6 FSI kde je objem 1598 cm3.

Jinak porovnavat vykony s chipem je trochu out, nehlede na to, ze za upravu narves do zvyseni vykonu dalsi prachy a auto dostava vic nafrak a driv ti odejdou soucastky (spojka, turbo atd...)

takze ve vysledku te to prijde uz o dost vice nez 1.6 FSI

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luke288 - neviem, aké aditíva má v sebe nafta, ale túto zimu som jazdil aj našou firemnou Scaniou a keď boli tie mrazy, tak stálo vedľa cesty ráno skutočne veľa náklaďákov. Ja som preventívne do nádrže 2 fľašky čohosi nalial (Shell) a nemali sme problém ani na Orave. Takže s tými aditívami priamo v nafte to zase také slávne nebude. Navyše u nás sa o tom aj písalo, že veľa áut ostalo visieť práve s naftou od OMV. Myslím aj veľa autobusov v Bratislave.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

... takže s tými aditívami priamo v nafte to zase také slávne nebude. Navyše u nás sa o tom aj písalo, že veľa áut ostalo visieť práve s naftou od OMV. Myslím aj veľa autobusov v Bratislave.

Je to trosku offtopic, ale kdyz uz se to tu resi - nevim, jak na Slovensku, ale u nas berou naftu stejne vsichni z Cepra. Rozdily mezi "znackami" se v pripade normalnich paliv (tj. ne V-Power atd.) najit nedaji - co se ovsem najit da jsou rozdily mezi konkretnimi benzinkami. Kdyz jsem jeste mel benzinaka bylo to nejak vic znat (holt tdi zkousne vsechno, pokud to tece), a videl jsem velike rozdily v kvalite paliva mezi benzinkami shodne "znacky". IMHO je to spis o tom vytipovat si dobrou benzinku a chodit tam a pokud musim brat nekde jinde tak na mistech, kde phm prodaji hodne - jednak se nestane, ze by tam meli v zime jeste letni phm a zadruhe je vetsi sance, ze v tom nebude voda.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že práve do FSI je V-power zbytočný. Vstrek je predsa priamo do spaľovacieho priestoru a teda ventily a sacie potrubie sa neznečisťujú usadeninami z paliva a samozreme ani sa V-power palivom nečistia.

Asi by som tankoval nejaký N98. U nás ho ponúka Slovnaft (ale dokonca aj on má čistiace prísady, viď web Slovnaftu, cena je ale inde než Racing) alebo aj OMV má 100 oktánový benzín. Ale neviem, ako je na tom s cenou. A ešte je tu od Slovnaftu EVO benzín, je to niečo ako ten Racing od Shell-u, teda tiež 100 oktánov, čistiace prísady a znížený obsah síry.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A ešte mi napadlo. Pri rozhodovaní medzi 1,9 TDI vs. 1,6 FSI by mohli zavážiť aj niektoré konštrukčné zaujímavosti motora 1,6 FSI.

Najzaujímavejšia je nepochybne rozvodová reťaz. Teda nie remeň. Takže z toho vyplýva bezúdržbovosť a menšie riziko vážnej poruchy motora z dôvodu preskočenia ozubeného remeňa.

Druhou technickou zaujímavosťou je olejové čerpadlo, ktoré mení množstvo čerpaného oleja nie len v závislosti na otáčkach motora (ako to je u ostatných motorov vrátane TDI), ale aj v závislosti na jeho tlaku. Takže motor lepšie znáša nízke otáčky (keďže je tlak stále dostatočný) a pri vysokých otáčkach čerpá len také množstvo oleja, ktoré je potrebné na dosiahnutie potrebného tlaku. Takže zbytočne neodoberá toľko výkonu motora.

Na záver len dodávam, že 1,6 FSI je 16 ventilový motor s priamym vstrekovaním a má premenlivé časovanie ventilov. Tak preto tá vyššia cena oproti 1,6 MPI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1.9 TDI ma objem 1896 cm3 takze povinny ruceni je vyssi nez u 1.6 FSI kde je objem 1598 cm3.

Jinak porovnavat vykony s chipem je trochu out, nehlede na to, ze za upravu narves do zvyseni vykonu dalsi prachy a auto dostava vic nafrak a driv ti odejdou soucastky (spojka, turbo atd...)

takze ve vysledku te to prijde uz o dost vice nez 1.6 FSI

Byl to jen můj názor a nástin možnosti.

Narveš další peníze, ono záleží kdo Ti to dělá, jak koho znáš a za jakou cenu Ti SW upraví. Já ho mám udělaný od odborníků, kteří v tom dělají hodně dlouho a za hooodně dobrou cenu.

A s tím že dostává auto víc nafrak ? No jasně pokud pojedeš pořád s cihlou na plynu tak jo ,ale když využíváš možnsotí zvýšeného výkonu střízlivě a jinak jezdíš normálně ,tak bych to neviděl tak dramaticky - z výroby je výkon a tyto parametry záměrně poddimenzované kvůli "umělcům" kteří zacházejí s autem jako prasata, takže bych se toho až tak nebál. Navíc i kdyby. Tak za ten požitek když na to občas šlápnu to prostě stojí. Auto je pro většinu chlapů koníček a ten něco stojí že ?

Mějte se fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

povinny ruceni neni vyssi? ty mas octavku s 1.9 TDI do 1 850 ccm ???

copak to tady nekdo tvrdi?a i kdyby, kolik je ten rozdil rozpocitanej na mesice? fakt je to tak strasnej ranec? auto si prece nekupuju podle povinnyho ruceni...

jinak porad jsem tu nejak nenasel ty vyssi zimni provozni naklady...

jinak s tema aditivama, OMV ma v zime naftu alpin nebo jak se to jmenuje, Aral mel taky nejakou a pochynuju, ze zrovna tyhle benzinky by si vymejslely.

jinak souhlas s rostamou, jen ty spojky jsou nic moc...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám 1.9TDI 77kw a je to už muj třetí diesel,první OI 66kw 372.000km a druhý OI 81kw 420.000km,takže už mám s TDI něco za sebou a můžu říct že to jsou fantastický,bezúdržbový motory.Jak tady někdo psal o nějakých aditivech v zimnim období,tak to je nesmysl,nikdy jsem nic takového nepoužil a v životě jsem neměl nejmenší problém se zimními starty.

Můj otec se zrovna rozhoduje o tom samém co ty,min.týden jsem s ním byl u dealera kde mu zapujčily 1.6FSI na zkušeb.jízdu,byli jsme to projet a po usednutí za volant mužu říct jediný v čem je 1.6FSI lepší než 1.9TDI 77kw a to je kultivovanost motoru při rozjezdu,to TDI je o malinko hlučnejší,ale to je doopravdy vše,je pravda že jsem s tím ujel pouhých cca 30km a ani jsem nezkoušel maximalku tak bych tu nerad někoho urazil,ale FSI mi připadlo několika násobně hlučnější při běžné jízdě než TDI.

Já jsem prostě zvyklí na nějaký krouťák a to mi u FSI chybělo,na trase kterou jezdim s TDI pohodově na čtyřku jsem s FSI při stejné rychlosti jel na řvoucí trojku a čtyřce se moc nechtělo.

Po vrácení FSI do salonu jsem otci pujčil na cestu domu mé TDI 77kw aby to mohl s čerstva porovnat a jeho první slova po pár km byli NENÍ CO ŘEŠIT BERU TDI.POtvrdil moje slova,TDI malinko hlučnější při rozjezdu ale naopak při jízdě zas mnohonásobně tižší než FSI a TDI mnohem lepší zátah.A to je člověk který celý život jezdil s benzíny ,s diesely má za sebou v celku tak 200km.Tím tu nechci hanit FSI to vůbec ne,každý řidič upřednostnuje něco jiného.

Ještě k té spotřebě,na TDI 77kw které mám od 6.4.2006 mám nyní 28.000km,ze začátku je pravda že spotřeba byla kolem 6l/100km to trvalo tak do 10-14.000km,nyní v horkých dnech mám i s klima dlouhodobou na 5.2l.Jezdím půl Praha půl venek,věřím že bez klima se budu pohybovat kolem 5l a taky jak jsem poznal u obou OI že půjde spotřeba dolu po 50tis.km.

Můj názor je že při dnešním přísném silničním zákonu,kdy to je samá padesátka,osmdesátka atd.je mnohem lepší motor co má nějakéj spodek .K čemu motor který se musí točit k tomu aby něco předvedl.Připadá mi že kdybych měl jezdit s FSI po Praze a dodržovat rychl.limit tak budu jezdit pořád na dvojku a ani zdaleka nebudu mít v zásobě připravenej takovej zátah jako u TDI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám už taky 3. TDI Octávii. Nemám sice takový zkušenosti, protože jsem na nich nalítal dosud "jen" cca půl milionu, ale souhlasím naprosto s tím, co píšeš. Nicméně, o těch aditivech jsem psal já a za blbost to nepovažuju. Asi jsi to nečet pozorně, nejednalo se totiž o zimní starty, ale o zapečený vstřiky z mmizernýho paliva. Já jsem s předchozíma dvěma autama taky neměl motorickej problém, ale tohle je PD a tamto nebyly. Jak už jsem tu psal jsou PD na blbý palivo náchylný, takže jsem nejspíš někde nějakou sračku natankoval. Jinak tam aditivace dávám i preventivně, protože prostě prodejcům nafty nevěřím. Jde o to, že máš pak zaručený mazání nejen vstřiků, ale hlavně čerpadla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to roman5a9:

jak pises kazdymu vyhovuje neco, ja radsi vyjedu ten kopec na "rvouci" trojku lechce vytocenou do 4500 ot/min nez v TDI na ctverku pri 2000 ot/min.

Jinak asi to TDI si budu muset skusit projet, protoze neverim, ze 1.9 TDI bude mit lepsi zatah nez 1.6 FSI. K tomu hluku FSI taky neverim, ze je hlucnejsi nez TDI. Ve 3000 ot/min motor skoro vůbec neslysis! Slyset zacina byt od cca. 3500 ot/min a rozhodně to není neprijemnej zvuk, ale opacne lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každý motor je o niečom inom a každý sme zviknutí na niečo iné. Majiteľ atmosférického benzínu po presadnutí do TDI pravdepodobne ocení veľký záťah nad 2000 otáčok, zdochlosť pod 2000 ho trochu prekvapí a bude sklamaný aj z toho, že pri predbiehaní už nepomôže motor len vytočiť vyššie. Proste si u TDI zvykne na bežný výkon (ktorý je solídny), ale pri predbiehaní sa už o mnoho viacej výkonu nedočká. Naopak majiteľ nafťáku bude z benzínu sklamaný, lebo sa nedostaví silný záťah v nižších otáčkach (keď zaberie turbo) a do vyšších sa ani "nepozrie". No a majiteľ turbobenzínu už bude sklamaný zo všetkého ostatného.

Jazdil som s 1,9 TDI 81 kW a 2,0 MPI 85 kW a mne viac vyhovoval charakter a zvukový prejav toho MPI.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám už taky 3. TDI Octávii. Nemám sice takový zkušenosti, protože jsem na nich nalítal dosud "jen" cca půl milionu, ale souhlasím naprosto s tím, co píšeš. Nicméně, o těch aditivech jsem psal já a za blbost to nepovažuju. Asi jsi to nečet pozorně, nejednalo se totiž o zimní starty, ale o zapečený vstřiky z mmizernýho paliva. Já jsem s předchozíma dvěma autama taky neměl motorickej problém, ale tohle je PD a tamto nebyly. Jak už jsem tu psal jsou PD na blbý palivo náchylný, takže jsem nejspíš někde nějakou sračku natankoval. Jinak tam aditivace dávám i preventivně, protože prostě prodejcům nafty nevěřím. Jde o to, že máš pak zaručený mazání nejen vstřiků, ale hlavně čerpadla.

on asi prave myslel ty aditiva v zime, protoze to i me prijde jako hloupost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja sem taky myslel aditiva pouze v zime - prodejcum nafty taky neverim a to uz jenom kvuli tomu ze letos v lednu me firma BENZINA "nechala auto na zahrade" nasledovalo dlouhe a slozite tazeni do teple garaze a tam po 1 dnu rozmrazovani opet auto chytlo - a to si neumite predstavit kdyz mate misto toho vseho jed do prace, kde proste BEJT MUSITE...... uz nikdy vic....

s tim hlukem je to v poho.... prijde mi to dost tichy do nejakejch 2000ot uplne a od 3500 je to dravec :p - samo ze to nemuzu srovnavat treba s 2.0 85kW ve fabii to je jinej mazec.... to je dravec uz po nastartovani lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasně že jsem myslel aditiva kvůli zamrzání.O PD motorech jsem ale slyšel že jsou nachylní na kvalitu nafty,známemu to začalo blbě jet a v servisu mu doporučily ty aditiva na vyčištění a po jejich použití si liboval jak to zas jede dobře.

Já tankuju jen a pouze Shell nikdy v životě jsem nebyl u jiné pumpy a v životě jsem neměl problém,teď tankuju od začátku do PD Shell V-power diesel tak to snad bude v pohodě,uvidíme!

to Marios:Pochopitelně neberu nikomu jeho jízdní zvyklosti,ty prostě máš radši benzín a hotovo to tu nemá cenu vyvracet já tobě nebo ty mě ,to by jsme tu rozpoutaly válku a nakonec by jsme se poslali někam.Jediné v čem si stojím za svém po zkušeb.jízdě s FSI je ta hlučnost,pochopitelně že na rozjezd a do přechodu z jedničky na dvojku je TDI o něco hlučnější,ale to je doopravdy vše,ve všech ostatních režimech jízdy je TDI dovoluju si říct že o polovinu tižší,sám jsem byl překvapen.Řekl to i můj otec který vždy radši ocenil benzín,když jsme jeli s toho salonu a řídil mé TDI ,10min.po FSI, že jízdní komfort co se hlučnosti týče je u TDI mnohem lepší a že kdyby se s tím nesvezl tak tomu neuvěří,vždy bral diesel jako traktor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokiaľ sa na to príliš nešlape, tak je TDI mimo rozjazdu relatívne tiché. To áno. Ale keď sa na to šlapne, tak je motor počuť pomerne slušne. Určite by som si nedovolil povedať, že TDI je tichšie než FSI.

Lebo ak by sme už chceli ísť do extrémov, tak také Audi A8 4,2 benzín - to je vzor ticha. Tam začína byť motor vzdialene počuť od cca 180.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s tou A8 souhlasím jezdil jsem jak ve starý A8 4.2 a ted v nový A8 4.2,taky mám s tím něco za sebou,v tom je opravdu radost jezdit.Taky se tam ale najdou mouchy,ted nám něco dost hnusně praská(cvaká) za výklop.navigací, tak to řešej bouráci v servisu už 2 měsíce a zatím bez úspěchu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nakoľko to je už fest OT, takn zareagujem len krátko. Ozaj radosť jazdiť. Škoda len, že nám radosť kazia neustále sa kašlajúca RJ elektronickej brzdy a ešte niektoé drobnosti ako kontrola tlaku a teploty pneu, jeden svetlomet, otváranie kufra. Ale inak bomba!

Ale teraz už späť k Octavii. :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naprosto souhlasím!!! nejsem sice vůbec žádný zkušený uživatel dieselu v osobáku, jezdil jsem zatím jenom s benzíňáky. Ale myslím že právě s nimi mám dost zkušeností. Když jsem se rozhodoval pro Octávku II váhal jsem mezi 1.6 FSI ( u svýho předchozího auta jsem tankoval také benzín 98 oktanů tak mi tato skutečnost nijak nevadila)a TDičkem. Měl jsem možnost ujet cca 200 km s 1.6 FSI a potom mi na celý den dealer půjčil diesel. Říkal jsem si do té doby, co lidi na tý naftě mají? Myslím že už tomu rozumím a neměnil bych. Moje volba byla naprosto jasná, taky "nebylo co řešit". Je pravda, že jsem najel zatím pouze necelých 7 000 km, ale jsem nadšenej z toho fantastickýho průběhu krouťáku i spotřeba se mi zdá velice příznivá. Hluk při běžné jízdě naprosto v přijatelných mezích, spotřebu oleje zatím nemohu posoudit, je tam oleje stále stejně (podle měrky). Myslím že i v budoucnu budu volit diesel.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...