Přejít na obsah

1.6 MPi (75 kW)


petrenka

Doporučené příspěvky

Já dostal od p. Jandy obdobnou odpověď předevčírem. Proto mě zajímá, jestli někdo řešil jiným způsobem? Nemám potřebu s autem z hlediska výkonu něco dělat, tahle stará atmosféra je v podstatě na hranici výkonových možností a závodit s tím nechci, ale tu prodlevu bych chtěl vyřešit, to mě rozčiluje. Hlavně když sundám nohu z plynu a motor je ještě krátkou dobu v záběru a až potom začne brzdit. Kdyžtak mi pak prosím dej vědět, až budeš mít hotovo, jak budeš spokojen. Třeba bych zvolil podobnou cestu. Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hm, tak az takhle velikou prodlevu plynu nemam. Nemas nejaky jiny problem? Treba staci vycistit klapku, nebo vzduchovy filtr vymenit, zkusit prehrat soft ridici jednotky ve skodovce….. Vim, ze velikou prodlevu pedalu akcelerace mela moje predesla jednickova oktavie. Tam jsem to resil upravou od CIMBU. Nynejsi auto, reaguje lepe na pedal akcelerace…., ale porad to jaksi neni ono. Motor je takovy jalovy a na to, ze jde o osmiventil, tak se mu od spodu moc nechce. Asi risknu chip i presto, ze vetsina lidi kolem mne, jen krouti hlavou…

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za nabídku, bohužel jsem od Jičína. Nevím, jestli je to vlastnost, nebo hledat nějakou chybu. Když jsem měl auto u servisáka, říkal, že auto je ok a žádný problém není, že ta reakce je normální. Ta prodleva v reakci nebude ani půl vteřiny, ale prostě mi to vadí. Nenajde se tu někdo z okolí Českého Ráje, kdo by byl ochotný navzájem vyzkoušet auta, abych ověřil, zda-li prodleva na plynu je na mém autě stejná jako na ostatních, nebo jestli mám hledat nějakou chybu? Díky. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Jsem majitelem OII s motorem 1.6 MPI a chtěl bych se vás zeptat na jednu věc, která se týká klimatizace. Doposud jsem tomu nevěnoval nějakou pozornost, ale jelikož jsou v posledních dnech velké tepla, tak mi přišlo že klimatizace v autě málo chladí. Někdy mi dokonce přišlo, že sotva vychladí celý interiér.

 

Můžu se vás zeptat, jak vám klimatizace funguje s tímto motorem ?

Porovnával jsem to s kámošovou OII po faceliftu s 1.4TSI a ten když zapne klimu, tak snad jede ihned od nastartování a když ji dá na max, tak je to za 5 minut na svetr.

 

Já když nastartuji, tak pustím klimu na AUTO cca 18 - 20 stupnů, a čekám tak cca 5 - 8 minut než začne foukat chladnější vzduch, pak se klima trochu rozjede, ale že by to byl nějaký fičák se mi teda nezdá. Dále mi přijde, že mi funguje až tehdy když se motor zahřeje na 90 stupnů, má to tak být ?

 

Jak je to u vás s 1.6 MPI motorem ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Ve Světu motorů č. 47/2014 byl uveřejněn test tohoto motoru. Rád bych zjistil, co přesně máme doma v garáži za "klenot". :kol-28: Máte někdo tento test a byli byste ochotni se o něj podělit? Předem díky za info (příp. SZ).

Editováno: , autor: Rocker
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dotaz jsem pokládal i na obchod zatím nic. Nicméně jsem to tušil jelikož jsem hledal fotky s tímto motorem a našel jsem u audi jak jde někam právě hadice k EGR. No záslepku nějakou vyrobím. Ale hadici bez této přípravy jsem nikde na internetu nenašel.

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...