Přejít na obsah

Zatékání do kufru


Jirka2106

Doporučené příspěvky

Řešim následující problém u mé OII kombi. Když delší dobu prší, dostane se voda do dutiny, kde je připevněný protikus zámku 5. dveří. Při jízdě potom kulatými otvory vyšplouchává voda do prosturu rezervy.

Mám sundané celé obložení v kufru a celý kufr jsem měl vyložil novinama, abych zjistil, kde to vlhne a kudy se voda dostává do té dutiny. Všechny noviny zůstaly suché, ale voda se do dutiny dostala. Jedná se vždy o čistou vodu, určitě to nepochází z ostřikovačů, to by bylo cítit. Jelikož je auto v záruce, stojí už 2 týdny v servisu a ti si s tím nevědí rady, konzultovali to se škodovkou, prý se tato závada ještě nikde v servisní síti Škoda neobjevila.

Neřešil už někdo vodu v prostoru rezervy u OII kombi?

Vím, že to tady někdo řešil u OI - voda tekla pod těsněním mezi spojenými plechy, ale že by to někdo řešil u OII jsem tady nenašel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Cau no ja mam taky isty problem, mam octaviu II sedan, a zvyknem mat vodu v priestore rezervy........sledoval som obdobia kedy sa to tam objavuje a zda sa mi ze ani nie ked vela pris ale ked su velke mlaky na cestach a ja cez ne jaznim, tak ze to odniekial zo spodu asi presakuje neviem......moj kamos ma tiez octaviu II a jemu to tam steka nejak okolo zadneho svetla aspon on si to mysli......urcite to nieje ojdeinely pripad a v servise trepu somariny.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

muze, ja se taky tomu minule divil, vozim sebou vzdy 6ti pack s mineralkama v kufru (jezdim dalky a piti se vzdy sikne) a vzdy poobjede kdyz je venku teplo tak se vysrazi voda na lahvi jelikoz v noci je voda chladna a pres den se mi kolem baleni objevuji na gumove podlozce v kufru male mlaky (a pritom lahve jsou tesny a neotevreny), dela mi to i na 5ti litrovem baleni kapaliny do ostrikovace kterou vozim v kufru...cili casem se to muze vysrazet, ale je hloupost aby se to vsechno pak shromazdilo v dutine rezervy, normalne by to melo vsaknout do oblozeni kufru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A nejedná sa o vypadnutú záslepku otovorv v zadnej stene? Pod krytom prahu v kufri sú 2 kruhové záslepky, ktoré sa využívajú pre kabeláž zadného parkasistenta a ťažného zariadenia. Tadiaľto by sa voda do priehlbiny rezervy mohla za jazdy cez mláky dostať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Som objednany na utorok rano. Vraj sa s tymto este u O2 nestretli...

S vacsinou problemov sa u O2 v servise nestretli, ked sa ich opytas. Preco by ti aj hovorili pravdu, ze ? Ked ti povedia, ze sa s tym nestretli, to ako keby ti nepriamo povedali - skusime to opravit, ale co z toho bude ... uvidime :prc: A dlhy zoznam problemov na novom aute u Skody je normalne .... teraz som akurat vystriekal polku WD40 na stahovacku okien(uz drhla a hrozil rozpad) lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nektere veci se spise tahaji z Mexika a Madarska, nastesti ty nejdulezitejsi veci se porad delaji tady, jakou jsou vsechny plasty a calouneni. U motoru je to podle typu tam to je bud z Madarska nebo z Nemecka a samozrejme take od nas ;)

Cjoctaviane...jaky mas problemy s OII krom vody v kufru? Ja jsem mel teda problemy spise s kvalitou kompletace, protoze vsechno bylo nejak divne a cele auto pak bylo rozvrzane. V cervenci pak napisu co vsechno jsem musel projit a jak to skoncilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jeste k te vode v kufru: nemas nahodou zadni stierac? ak hej, daj dolu plast 5 dveri a pozri ci to nemas pod nim mokre alebo aspon spinave od dazda, casto to tadial zateka a potom to ide po tom plaste dolu na tesnenia kufru a popri nich priamo do rezervy v kufri... mne to tiez robilo, trochu som upravil plast toho calunenia a uz to vyteka von a nie dnu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cjoctaviane...jaky mas problemy s OII krom vody v kufru? Ja jsem mel teda problemy spise s kvalitou kompletace, protoze vsechno bylo nejak divne a cele auto pak bylo rozvrzane. V cervenci pak napisu co vsechno jsem musel projit a jak to skoncilo ;)

Opravovane: motorcek zadneho stieraca, zamykanie kufra

Cakajuce: voda v rezerve, Swing mi sam od seba prepina medzi CD a radiom, odlepujuci sa zadny difuzor...No a v zime mi dost vrzga interier...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

skusali to vapkou - a odpoved bola, ze "mozno zateka okolo tesnenia pri svetle alebo zamku". Vraj mi "dotiahli" 5 dvere - neviem, co presne to znamena, ale teraz nimi musim neskutocne trieskat, aby som ich spravne zavrel :feve:

Tak to bych jim trisknul o hlavu, pokud ti jen nevysroubovaly takove dva plastove cudliky, vlevo a vpravo - coz si muzes zasroubovat sam a rukou, tak to neni takovy problem, ale jestli ti posunovali oko do ktereho zapada zamek a takhle ti ho dotahli tak si akorat zezvejkas tesneni. Takhle se kufr u noveho auta zavirat tozhodne nema :aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešim následující problém u mé OII kombi. Když delší dobu prší, dostane se voda do dutiny, kde je připevněný protikus zámku 5. dveří. Při jízdě potom kulatými otvory vyšplouchává voda do prosturu rezervy.

Mám sundané celé obložení v kufru a celý kufr jsem měl vyložil novinama, abych zjistil, kde to vlhne a kudy se voda dostává do té dutiny. Všechny noviny zůstaly suché, ale voda se do dutiny dostala. Jedná se vždy o čistou vodu, určitě to nepochází z ostřikovačů, to by bylo cítit. Jelikož je auto v záruce, stojí už 2 týdny v servisu a ti si s tím nevědí rady, konzultovali to se škodovkou, prý se tato závada ještě nikde v servisní síti Škoda neobjevila.

Neřešil už někdo vodu v prostoru rezervy u OII kombi?

Vím, že to tady někdo řešil u OI - voda tekla pod těsněním mezi spojenými plechy, ale že by to někdo řešil u OII jsem tady nenašel.

Takže problém s vodou v kufru mám snad vyřešen. Nakonec na to přišli až pozvaní machři z Boleslavi. Voda se do dutiny doslávala špatně vytmeleným otovrem v karoserii, kterým prostupuje držák nárazníku (na pravé straně). Zalepili to a zatím mám v kufru sucho!

Jinak, jestli někdo máte v kufru vodu a nevíte odkud - koberce suché, tak zkuste odmontovat plastový kryt ze zadního čela a do otvorů v zadním čele zasunout pásek novinového papíru až na dno dutiny - já měl v této dutině docela dost vody a za jízdy mi odtud voda stříkala do prostoru rezervy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...