Přejít na obsah

SWING


Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...

Zdravim,

zkusim se zeptat zde - v tomto tematu k danemu autoradiu: http://ws.skoda-auto.com/download/CZE/docu...Swing_A5_FL.pdf SWING.

Jakým nejefektivnějším způsobem bych s tímto rádiem propojil telefon s BLUTUU? Mam Novou Octavii a nechce se mi tam dodělávat Parot :-( Jestli tedy je nejaky rozumný způsob.

Díky moc za rady případně linky na firmu, kde mi pomohou - Praha a okolí.

Fajn velikonoce!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

zkusim se zeptat zde - v tomto tematu k danemu autoradiu: http://ws.skoda-auto.com/download/CZE/docu...Swing_A5_FL.pdf SWING.

Jakým nejefektivnějším způsobem bych s tímto rádiem propojil telefon s BLUTUU? Mam Novou Octavii a nechce se mi tam dodělávat Parot :-( Jestli tedy je nejaky rozumný způsob.

Díky moc za rady případně linky na firmu, kde mi pomohou - Praha a okolí.

Fajn velikonoce!

blutu mam kdyby si chtel origo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Autorádio SWING umí údajně přepnout ze stanice bez TP na stanici, která právě vysílá dopravní hlášení. Zkusil jsem to a nic. :(

Stiskl jsem TP, přeladil na ČRo 2 (no TP). Čekal jsem delší dobu a rádio se nepřepnulo, přitom 100% vím, že minimálně Radiožurnál dopravní hlášení v tuto dobu vysílal.

Tak si říkám, že něco dělám špatně. V manuálu se o tom moc nerozepisují.

Poradí někdo, kde udělali soudruzi z NDR chybu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jak jsi to testoval to nemohlo nefungovat...

Pokud zapneš TP a ručně mu vnutíš stanici která TP nevysílá, tak on si nepřeladí zase zpátky na TP... nebude se s tebou přetahovat, Tvoje ruční volba má přednost...

Pokud zapneš TP a dáš automaticky hledat stanice, tak Ti to najde jenom ty co vysílají TP...

Pokud jedeš a slábne signál vysílače který máš naladěn, pokusí se přeladit na jiný vysílač téže stanice který také vysílá TP. Pokud od dotyčné stanice už žádný vysílač s uspokojivým signálem s TP není, přeladí na jinou stanici s TP (fuknce AF)

Pokud pustíš CD tak příchodem aktivačního signálu že začíná dopravní vysílání se CD vypne a po skončení dopravního zase zapne. Toto nemusí vždy spolehlivě zafungovat - buď se CD nevypne a nebo na konci dopravního vysílání zůstane hrát rádio - je to způsobeno tím že jste v době aktivačního/deaktivačního signálu byli ve stínu popř ho rádio pro nějaké rušení správně nerozkodovalo.

Funkce že posloucháš stanici bez TP a rádio monituruje všechny ostatní stanice a pokud začne některá z nich vysílat TP tak pustí tuto stanici a po skončení TP se zase vrátí zpět se sice kdysi v době vzniku RDS plánovala, ale nikdy se nedotáhla ke zdárnému konci a výrobci rádii nakonec toto vypustili..

Editováno: , autor: 1.8T
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za odpověď, ale je to trochu mimo. To co popisuješ je fungování standardních rádií s RDS, s tím mám samozřejmě zkušenosti a vím, jak to funguje. K tomu ale není potřeba dvoutunerové rádio.

Manuál k rádiu SWING:

Příjem a ukončení dopravních zpráv

Stiskněte tlačítko , na displeji se zobrazí symbol TP. Pokud je naladěna rozhlasová

stanice, která nevysílá dopravní zprávy, bude rádio vyhledávat rozhlasovou

stanici s dopravními zprávami.

Příchozí dopravní zpráva přeruší automaticky přehrávání CD nebo poslech rozhlasové

stanice, která dopravní zprávy právě nevysílá. Po skončení zpráv o dopravní

situaci se automaticky obnoví původní vysílání.

A toto mi právě nějak nefunguje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam nejake otazky a postrehy k radiu Swing.

Tak najprv co mi vadi:

- ked je zapnute bez klucov v zapalovacke, je vypnute podsvietenie tlacitok, svieti len display... v tme je to uplne od veci.

- stale nechapem logiku nastavenia hlasitosti pri TP

- skromny navod.

- prestane hrat po vytiahnuti kluca. pre niekoho ok mne to vadi...

- ak ste prepnuty v INFO a nieco menite, musite ho znovu manualne zapnut...

Nasiel som v nastaveniach (dlhe stlacenie menu) polozky, ktore nie su nikde popisane.

- ilumination (hodnoty 1,2) jediny rozdiel som zaregistroval bolo podsvietenie hlasitosti a menu pri vypnutych svetlach a kluc v zapalovani.

- BT Audio - predpokladam ze takisto ako telefon, musi byt najprv namontovany BT modul...

Inak som spokojny, zvuk, moznosti nastaveni EQ, slusna citlivost, rychla ticha CD, papa MP3.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

S tím podsvícením tlačítek je to opět teda blbý, měl jsem sice základní rádio melody, ale tam při vypnutých světlech a vypnuté elektrice nesvítil ani display... takže pokud svítí display, je to pokrok, ale stejně bez tlačítek nic moc. Vypínání rádia po vytažení klíčku mně taky vadí. Měl jsem Renaulty a u nich se rádio vypnulo až při otevření dveří, to bylo skvělý nastavení.

Pokud budeš mít nějaké další poznatky k rádiu, dej vědět, já ho budu mít cca do 2 týdnů ;)

EDIT: Mimochodem u předchozí Octavia MR09 a rádiu Melody mně strašně vadilo velmi nekvalitní přijímání rádia, oproti Renaultům tragické. Mimo Prahu jsem měl velký problém chytit kvalitně nějaké rádio. Doufám, že Swing bude v tomto řádově lepší.

Editováno: , autor: Skeeve79
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam nejake otazky a postrehy k radiu Swing.

Tak najprv co mi vadi:

- ked je zapnute bez klucov v zapalovacke, je vypnute podsvietenie tlacitok, svieti len display... v tme je to uplne od veci.

- stale nechapem logiku nastavenia hlasitosti pri TP

- skromny navod.

- prestane hrat po vytiahnuti kluca. pre niekoho ok mne to vadi...

- ak ste prepnuty v INFO a nieco menite, musite ho znovu manualne zapnut...

Nasiel som v nastaveniach (dlhe stlacenie menu) polozky, ktore nie su nikde popisane.

- ilumination (hodnoty 1,2) jediny rozdiel som zaregistroval bolo podsvietenie hlasitosti a menu pri vypnutych svetlach a kluc v zapalovani.

- BT Audio - predpokladam ze takisto ako telefon, musi byt najprv namontovany BT modul...

Inak som spokojny, zvuk, moznosti nastaveni EQ, slusna citlivost, rychla ticha CD, papa MP3.

Ilumination je popisane v navode, ako som zisitl, ale neviem naco tam je nastavenie len pre otocne ovladace a nie aj pre ostatne...

Prijem radia je OK, myslim ze lepsi ako Oplacke CDR500.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 11 měsíců později...
  • o 3 týdny později...
  • o 5 měsíců později...

Tak Swing z USB přehrává, pokud je v autě MDI, takže to určitě umí, jen to tam nějak dodělat a ponapojovat. :-))

Ale, ačkoli se to už probíralo dávno, ja je to s tím TP? Kdysi jsem měl staré rádio JVC, mé první rádio s funkcí TP. Fungovalo to tak, že když ta funkce byla zaplá, tak jsem mohl poslouchat třeba Evropu 2 a když běželo hlášení, tak se mi rádio přeladilo na ČR 1. To samé u CD, když jsem přehrával CD, tak se mi auto přeladilo tam, kde zrovna probíhalo hlášení. Kontrolovalo to jen stanice, které byly uložené, tedy asi 18, ale to krásně stačilo.

Nyní mi TP rádio přijímá, jen když tam mám tu stanici nalazenou, což je samozřejmě na nic. Nebo pokud dám Radio, naladím CR 1 a pak pustím CD, tak se to samo přepne na dopravní hlášení, pokud tam ale předtím mám jinou stanici, tak nic... Co jsem špatně pochopil v návodu a jak to nastavit, aby to bylo použitelné a přeplo se to na doprvní hlášení, ať je kdekoliv? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

...cenu to má...pomocí této redukce...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/52-1-ISO-redukce/185-2-pro-reproduktory-16cm/5/1303-Octavia-II

...tyto repro...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/40-1-Reproduktory/199-3-komponentni/5/10-Renegade-RX6-2C

...tímto vytlumit...

http://www.fancarhifi.cz/www-fancarhifi-cz/eshop/48-1-Tlumici-materialy/0/5/1266-STP-Gold-door-solution

...vím, že to tady neradi slyšíte, ale žádnému OEM rádiu nepomůžou sebelepší reproduktory...výměna repro zlepší jen subjektivní dojem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...