Přejít na obsah

Lambda sonda


jboruta

Doporučené příspěvky

už mi taky nějakej pátek svítí kontrolka Systémkontroly výfukových plynů... chod motoru je ale naprosto OK, podle uživatelskýho manuálu jede ŘJ v nějakym nouzovym režimu. Takže to vidim hned po Novym roce na servis. Moch byste mi někdo říct, kolik tak vyskládam za novou lambda sondu (1,4 16V 74kw) ? dík

Editováno: , autor: Honza Kučera
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Mám Fabii 1.4MPi, 50kW, AQW, r.v 2002, najeto 101tis. km. Druhý majitel.Asi před rokem se mi rosvítila kontrolka elektroniky mororu. V servisu na VAGu řekli, že to píše chybu: vadná 1 LS. Chybu vymazali a když se znovu rosvítí mám přijed. Dlouho nic. Před Vánocema při cestě za dárky se rosvítila znovu. Cestou jsem se zastavil v servisu, napsalo to stejnou chybu. Vymazali chybu a měl jsem přijed jestli se rosvítí. 9.1. se rozsvítila. Dostal jsem tip, že to může být jen kontaktama. Rozpojil jsem konektor, prostříkal kontaktolem. Dnes jsem se jel zeptat do servisu co to může být, řekl sonda. Když jsem odjel, zaparkoval před domem a asi za 2 hod. odjížděl kontrolka nesvítila a ani po dalších nastartováních. Tak co to je? Mám i přesto tu sondu vyměnit? Předem díky za každou odpověď.

P.S. jezdí krátké trasy s víceméně studeným motorem a pod otáčkama (manželka)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ked to nesvieti a motor ide ok a ani spotreba sa nevymiká z priemeru tak to nerieš.Ak auto jazdí len couračky tak ho skús občas prevetrať -vypáliť kat. ;)

Díky za odpověď. Zítra ji trochu provětrám.Možná zkusím pro jistotu zajed na diagnostiku. Uvidím co to vyhodí. Jinak ještě jednou dík.

Editováno: , autor: vladin.sy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím o radu, ve Fabii 1,4 Mpi se mě občas rozsvítí na přístrojovce kontrolka motoru. Na výpisu chyb je chyba

P1118 Lambda sonda, obvod vyhřívání, řada1, sonda 2, přerušení a

P0140 Lambda sonda řada1, sonda 2, žádný signál

Po resetu chyb se chyba objevuje opět po desítkách km, občas se stane že kontrolka zhasne sama.

Jestli s tím někdo máte zkušenost poraďte, jestli je chyba v lambdě nebo někde jinde a jestli se jedná o sondu před nebo za katalyzátorem.

[/quote

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravim vas,dokazal by i nekdo poradit s mojim problemem?mam fabii 1,4 16v 55kw,hlasi se mi kontrolka motoru,na V.A.G me zjistili ze je to lambda sonda jen sem se nedozvedel ktera jestli pred nebo za katalyzatorem.Auto ma snizeny vykon,cili je v nouzovem rzimu.Pri nastartovani se kontrolka parkrat nerozla ale pokued se motor zacal chvet a kuckat tak se rozla.Ktera lambda by to mohla byt?Dekuji za odpovedi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...
  • o 4 měsíce později...

Ahoj kolegové.Mám otázku ohledně lambda sondy.Nevíte někdou jakou hodnotu mám mít lambda sonda ve VAGu??já mám v řádku jedna při teplotě 80 stupńů na volnoběh nějakých 26% a v řádku 06 mínus 2.3%.je to správná hodnota???řídící jednoka neshlásí sice chybu ale hodnoty se mi zdají dost vyskové a mám problémy při studených startech.Děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...
  • o 10 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

no tak to jsme dva co mame tenhle problem,je tam nekde skrat na vedeni lambdy,meril jsem stari lambda sondy a hazi to chybu ve vyhrivani a je tam i maly napeti-cca 3V na vyhrev.

Ted bych potreboval ale aspon od nekoho poradit ''kde asi by ten skrat mohl byt'' to bude desna prace to najit.hledal jsem jen kousek primo od sondy ale nic sem nenasel......a koukal sem ze to vede nekam dovnitr do kabiny a pak zpatky od ridice smer ridici jednotka.no uz se tesim

Kdyby nekdo mel napad kde by to asi mohlo byt budu vdecny ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

potřebuji radu ohledně výběru nové lambdy před KAT na MPI 50kW (kód AQW).

Dohledal jsem, že na tento kód motoru nelze použít jinou, než označenou čísly 1K0998262G nebo 0258007068. Možná tomu tak není, proto se poptám zkušenějších :).

Auto se bude nejspíš prodávat, proto nechci kupovat originál.

Ptám se tedy, zda má někdo z vás zkušenost s výběrem nějaké 100% funkční levnější alternativy.

Díky :).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

na emisích  zjišteno vysoké CO  -  technik , že mám v háji lambdu

 

-Vag ukazoval  chybu 16517...

-výměna za novou lambdu  Bosch

-chyba se objevuje stále..... chyba 16517

- napětí na konektoru je 0,42V, konektory se zdají ok

 

provedl jsem  Vag test   ve skupině 034 ....  výsledek testu píše   R1-S1ne OK , ve druhém poli je     -32,0C???

 

nezjisiti někdo čím by to mohlo být ???  předpokládám že výsledek by měl psát   jak je v DP   R1-S1OK

 

 

mám se vracet na emise a mám pocit že to bude stejný, spíš je ještě někde chyba....díky 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk umístěno následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...