Přejít na obsah

VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.


KRYSIMLADE

Doporučené příspěvky

  • o 8 měsíců později...
  • o 2 týdny později...

Zdravim. Mam trochu zmatek v pouziti kabelu a verzi VAG-COMu. Poradí mi nekdo jakou verzi VAG-COMu se da pouzit pro OctavkuII 2.0 TDI-PD rv2007 a jaky kabel s touto verzi Octavky bude komunikovat? Mam treba kabel OBD II kabel Fast KKL - USB a VAG-COM309cz nebo 409en. Bude neco z toho vybaveni kompatipilni a pouzitelne? Diky za nazory. Ales

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HEX-CAN COM nebo USB s HW klicem v kabelu.

Doporucuji COM verzi (pokud tedy nemas Notebook jen s USB) I potom doporucuji dat do PCMCIE slotu kartu na COM. USB je prekladano pomoci virtualniho driveru na COM. Pokud mas COM verzi chodi ti i SW ktere nevyzaduji dalsi HW klic v kabelu. Nektere sw totiz s USB verzi kabelu nenenene...

Pokud xces jen VAG tak je defakto jedno jestli USB ci COM verzi.

Pokud mas OKI II rv2007 tak mas mozna MR2008 a tam je navic jeste 30byte kodovani 09 jednotky (Centralni Elektrika) k tomuto je dobre mit 803 VAG, ktery je sice beta, ale ma jiz novy Long Code kalkulator a take popisky pro nove ridici jednotky. Novy kalkulator jiz pracuje s .lbl soubory.

A ve finale pokud si neplatil corner mlhovky tak zrejme je tam stejne mas o) A muzes si je aktivovat vcetne veci jako Sviceni pres den (bud cele auto nebo jen predek) Coming Home & Leaving Home sviceni atd atd...

Proste na kabelu se nevyplati setrit. Origo je nejlepsi. Mam pouzivam a spokojenost.

Kdyztak se ptej. Ja taky patral a moc vstricnych lidi s dobrou radou sem nenasel. Vse skoncilo bojem Origo Neorigo kabel o))

Servis kam jezdim si bere 600 Kc za diagnostiku + 300 uprava polozky. Navic takove veci jako silu posileni ti neudelaji. Reknou je to v pohode o)) Ale proc maji dve uplne stejna auta rozdilne kodovani posilovace ti uz nezodpovi.

Zkracene. Pokud xces jen neco nakodovat je to vyhozeni penez. Pokud to xces pouzivat casteji je to super vec.

Cau

Zdravim. Mam trochu zmatek v pouziti kabelu a verzi VAG-COMu. Poradí mi nekdo jakou verzi VAG-COMu se da pouzit pro OctavkuII 2.0 TDI-PD rv2007 a jaky kabel s touto verzi Octavky bude komunikovat? Mam treba kabel OBD II kabel Fast KKL - USB a VAG-COM309cz nebo 409en. Bude neco z toho vybaveni kompatipilni a pouzitelne? Diky za nazory. Ales
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

HEX-CAN COM nebo USB s HW klicem v kabelu.

Doporucuji COM verzi (pokud tedy nemas Notebook jen s USB) I potom doporucuji dat do PCMCIE slotu kartu na COM. USB je prekladano pomoci virtualniho driveru na COM. Pokud mas COM verzi chodi ti i SW ktere nevyzaduji dalsi HW klic v kabelu. Nektere sw totiz s USB verzi kabelu nenenene...

Pokud xces jen VAG tak je defakto jedno jestli USB ci COM verzi.

Pokud mas OKI II rv2007 tak mas mozna MR2008 a tam je navic jeste 30byte kodovani 09 jednotky (Centralni Elektrika) k tomuto je dobre mit 803 VAG, ktery je sice beta, ale ma jiz novy Long Code kalkulator a take popisky pro nove ridici jednotky. Novy kalkulator jiz pracuje s .lbl soubory.

A ve finale pokud si neplatil corner mlhovky tak zrejme je tam stejne mas o) A muzes si je aktivovat vcetne veci jako Sviceni pres den (bud cele auto nebo jen predek) Coming Home & Leaving Home sviceni atd atd...

Proste na kabelu se nevyplati setrit. Origo je nejlepsi. Mam pouzivam a spokojenost.

Kdyztak se ptej. Ja taky patral a moc vstricnych lidi s dobrou radou sem nenasel. Vse skoncilo bojem Origo Neorigo kabel o))

Servis kam jezdim si bere 600 Kc za diagnostiku + 300 uprava polozky. Navic takove veci jako silu posileni ti neudelaji. Reknou je to v pohode o)) Ale proc maji dve uplne stejna auta rozdilne kodovani posilovace ti uz nezodpovi.

Zkracene. Pokud xces jen neco nakodovat je to vyhozeni penez. Pokud to xces pouzivat casteji je to super vec.

Cau

diky za podrobny popis. Chapu co jsi radil, ale je trochu problem, ze s tim zatim nemam zkusenost a nekdo tvrdi to, jiny ono. Napr ten odkaz je lakavy a nevim co si o tom myslet, zda to bude nebo nebude chodit?Napr. http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mp;#entry750170

Mimochodem jeste dotaz, nevis kde sehnat dilenskou prirucku na Octavku 2 ? Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

diky za podrobny popis. Chapu co jsi radil, ale je trochu problem, ze s tim zatim nemam zkusenost a nekdo tvrdi to, jiny ono. Napr ten odkaz je lakavy a nevim co si o tom myslet, zda to bude nebo nebude chodit?Napr. http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...mp;#entry750170

Mimochodem jeste dotaz, nevis kde sehnat dilenskou prirucku na Octavku 2 ? Diky moc

Jasně že to chodí,koukám že se bojíš asi tý nízký ceny,uvidíme co řeknou první reference

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 11 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...
  • o 9 měsíců později...

Pánové a dámy!

Předně se chci omluvit všem, kteří mají více času/nervů/zkušeností/přátel/peněz/kláves na klávesnici apod. (nehodící se škrtněte) a dokázali si vše potřebné najít nebo sehnat ať už zde nebo na ostatních fórech, komunitách a stránkách výrobců, nicméně po mém snažení jsem nebyl s to s jistotou říct, jak na své, potažmo i problémy ostatních uživatelů a vlastníků různorodých schadewerke.

Můj problém, spíše však přání je jednoduché: Jsem začátečník, co se týče elektroniky v autě, o diagnostice nemluvě. Ale jsem dost šílený na to, abych se této nevděčné a 2x do roka použitelné činnosti začal věnovat. Bohužel, jak jsem stačil naznačit již v úvodu, jsem se nedokázal dobrat ucelených rad a postupů, jak uspokojit své požadavky - přitom nejsou nikterak okázalé:

- Mám za 850Kč zakoupený levý přepínač směrových světel + ovládání tempomatu, potřebuji pouze aktivovat tempomat.

- Rád bych, aby se mi vozidlo zamklo při 15 km/h

- Rád bych na svých mlhovkách funkci corner

- Neškodilo by po jednom stisknutí dálkového ovladače otevřít pouze dveře u řidiče, po dalším pak zbytek zámků

Mám Octavii II, 07/2007 s ESP a jsem si vědom toho, že vše výše zmíněné je možné a závisí již a pouze na programu v centrální jednotce vozidla.

Tímto Vás, ctěné publikum prosím a žádám, pomozte mi a v důsledku i ostatním uživatelům k tomu, abychom mohli tyto jednoduché kroky provádět svépomocí a vzít tak zodpovědnost za koupi nové jednotky za vlastní, pomožte mi pokusit se o krátké téma "jak na VAG-COM" a pomožte tím také sobě a udělejte tak razantní tečku za nekonečnými dotazy lidí, jako jsem nyní i já.

Abych se přiznal, nejsem zastáncem koupě originálních "výrobků" za ceny pro normálního uživatele přehnané zejména kvůli existenci poměrně dostupných kopií z Číny a okolí.

Pokoušel jsem se hledat po internetových obchodech a našel jsem následující:

VAG-K+CAN USB Vehicle OBD Cable with Software CD

USB VAG Commander 5.1 OBDII Diagnostic Cable for VW and Audi

Rád bych znal Váš názor a lépe zkušenosti s těmito výrobky. Jsou použitelné pro můj vůz? Je možné s nimi dosáhnout přeprogramování (nastavení) výše popsaných požadavků?

Předem všem děkuji za konstruktivní náměty a připomínky a prosím též o vystříhání se dodatků ve smyslu "já bych do číny nechodil", pokud s ní nemáte zkušenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten Cina kabel VAG-COM 908 funguje good, ale nejde udělat update software a nesmíš to ani nechat připojit k internetu.

Problém je v tom, že bez toho updatu je to k ničemu, dle mého názoru. NA jedno konkrétní auto snad, ale jinak nevim nevim. Verze 908.1 a 908.2 opravují dost zásadní chyby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Koupil jsem si čínskou verzi VAG-COM 908 vše jsem co popisuješ výše jsem si nastavil a ještě i více na dvou Oktávkách i na Audi pak mi vytuhl soft a udělal jsem update a to byla chyba kabel se podle všeho zablokoval a už ze softem ani tím původním nekomunikuje. Než jsem udělal ten uprate tak vše šlapalo bez problémů.

Pokud někdo dokáže poradit jestli se ten kabel dá vrátit do původního funkčního stavu tak budu rád za každý tip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli máš na takovýhle auto, tak by jsi mohl mít i cca 8tis na origo hex-can od Rosse. U nás koupíš buď v Motordiagu, nebo u Svobody v AutocomSoft. Máš zaručenou bezchybnou funkci a update. jestli umíš trošku anglicky, tak si můžeš tahat update přímo od Rosse, tam jsou o pár kroků napřed, protože Svobodovo přeložené verze jsou osekané. A vynaložené prostředky navíc oproti klonu se Ti vrátí starostma proč to nemaká, atd. Např. po již zmiňovaném updatu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nechci nejak obhajovat klony, ale pokud si tim nechce vydelavat, tak mu klon naprosto v pohode staci, naco updaty? Stavajici verze umi vsechno na jeho aute s prehledem a pokud si koupi nove auto az za nekolik let tak si proste necha za osm set poslat novou verzi. A pokud se tyka novych aut, tak jsou mu i nove verze uplne naprd, hlavni je totiz informace co ktery bit znamena, prip jaky kanal a napr. o jednotkach BCM je tam i po nekolika letech v originalu VCDS uplny kulovy a musis si vsechno shanet po netu, nebo zkouset...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj. Rád bych s autem udělal podobné věci jak Cryo, tj. zamykání na 15km/h, corner v mlhovkách a pokud možno i to odemykání nadvarát :) Kabel by měl dál sloužit i pro případnou diagnostiku když se mi něco nebude zdát (VAG-COM). Budu to dělat jen na svém autě jímž je Octavia 2 rv04 Elegance a nikde jinde.

Kouak jsem poto na tomto, i jiných fórech a hlavní problém je dle mého v terminologii.

Chápu to dobře tak, že pro tento úkon budu potřebovat kabel "VAG CAN-BUS" který se akorát odlišně dá nazvat i "VAG K+CAN Commander" a ve skutečnosti se jedná o to samé? Mám už v tom guláš. Níže posílám 2 mezi kterými se rozhoduji. Prosím o doporučení, který se na to hodí, nebo zda oba.

New VAG K+CAN Commander 1.4 OBD2 Scanner Code Reader

-K+CAN OBD OBD 2 VAG Commander 1.4 diagnostic Audi VW Skoda

-Diagnostic via CAN and Special functions via K-line.

-Read/Write EEPROM of Engine Control Units BOSCH VAG-EDC15x, VAG-ME7.1.1, VAG-Cartronic ME7.8, Porsche.

1.jpg

Taky se mi líbí bezdrátová verze, ale toho co mě na tom nejvíc láká (bluetooth) se i nejvíc bojím.

OBD Live Data tool Bluetooth CAN-BUS Scanner B15

B15.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na VAG-COM/VCDS/HEX CAN - kabely, sw, atd.

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...