Přejít na obsah

Spotřeba oleje


Jz73

Doporučené příspěvky

Ahoj,

vím, že se toto téma občas vyskytne, ale nenašel jsem ho ve spojení s motorem 1.8 TSI.

Mám původně předváděcí Yetiho ze Škodovky a mám najeto 17.000km.

Včera se rozsvítila žlutá kontrolka oleje a bylo třeba olej doplnit.

Je to skutečně normální u nového vozu s výše uvedenými kilometry nebo mám mít "strach",

že motor není v pořádku a bude brát olej?

Na servisní prohlídce auto ještě nebylo.

Tedy se jedná o originální náplň ze Škoda MB

Díky.

Jz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik jsi s nim najel ty? Pri prodeji by meli vse zkontrolovat a doplnit. Ja na 2.0 TDI mam 8t ztoho jsem najel 6t. Mam ho predvadeci. Ale olej zatim ok.

To je pravda, zjevně to jaksi neřešili :(

Nevíte, jakou značku oleje používá Škodovka jako originální náplň (11/2009)?

Volal jsem do značkového servisu, že prý Škoda MB používá Castrol.

Tak jsem jej koupil, otevřu kapotu a hle vidím Štítek, že ŠkodaAuto doporučuje oleje Shell Helix :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

vím, že se toto téma občas vyskytne, ale nenašel jsem ho ve spojení s motorem 1.8 TSI.

Mám původně předváděcí Yetiho ze Škodovky a mám najeto 17.000km.

Včera se rozsvítila žlutá kontrolka oleje a bylo třeba olej doplnit.

Je to skutečně normální u nového vozu s výše uvedenými kilometry nebo mám mít "strach",

že motor není v pořádku a bude brát olej?

Na servisní prohlídce auto ještě nebylo.

Tedy se jedná o originální náplň ze Škoda MB

Díky.

Jz

Olej jsi měl měnit už před 7 000 km. Long-life oleje jsou po 10 000 km chemicky vyčerpané, ale o tom se již výroci aut záměrně nezmiňují ( záruka 2 roky - to vydrží i na slunečnicový olej ). Děláš to jenom pro sebe, a ne pro servis. Oleje seženeš v ceně 230 - 300 Kč za litr. Paradoxem je , že čím kvalitnější olej je, tak rychleji " stárne ", zejména u benzínů. Třeba Ti pomůže tento článek.

http://www.ioleje.cz/oleje/4-Otazky-a-odpovedi/16-Myty-o-olejich-od-Ing-Cerny

Na častosti výměny oleje nešetři, nebo si udělej alespoň jednu mezivýměnu sám. Olej a filtr Tě vyjde na 1 400 Kč. Sevisní interval se v autě ohlašuje tak v 25 - 26 tisících kilometrech a to už z motoru vytíká mazut. Kamarád servisuje Škodovky, tak vím o čem mluvím.

Jinak přeji hodně naježděných kilometrů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je pravda, zjevně to jaksi neřešili :(

Nevíte, jakou značku oleje používá Škodovka jako originální náplň (11/2009)?

Volal jsem do značkového servisu, že prý Škoda MB používá Castrol.

Tak jsem jej koupil, otevřu kapotu a hle vidím Štítek, že ŠkodaAuto doporučuje oleje Shell Helix :)

Znacku oleja mozes pouzivat aku chces ty. Je jedno ci je to olej od: CASTROL,SCHELL,AGIP,BP,VALVOLINE,TOTAL,ELF atd. Vzdy musi splnat normu pre tvoj motor.

Napr: VW 502 00,505 00,504 00, 505 01,506 00,507 00 ATD. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Také se mi u benzínu 1.8 TSi rozvítila kotrolka oleje zhruba na 14tis km.

Zkontroloval jsem tedy hladilu oleje a zjistl jsem, že jen olej ubyl.

Není tedy potřeba chodit na výměnu.

Koupil jsem tedy nový Shell Helix Ultra long life a zhruba jsem tam 0,5l dolil a kontrolka přestala svítit.

Tento olej vyrdží 30.000km. U mě tedy do první servisní prohlídky v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Také se mi u benzínu 1.8 TSi rozvítila kotrolka oleje zhruba na 14tis km.

Zkontroloval jsem tedy hladilu oleje a zjistl jsem, že jen olej ubyl.

Není tedy potřeba chodit na výměnu.

Koupil jsem tedy nový Shell Helix Ultra long life a zhruba jsem tam 0,5l dolil a kontrolka přestala svítit.

Tento olej vyrdží 30.000km. U mě tedy do první servisní prohlídky v pohodě.

Naivko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...
  • o 6 měsíců později...
  • o 1 měsíc později...

Sranki to máš pravdu, já měl taky vícero aut a do žádného jsem nedoléval, poslední byl Peugeot 407 s Longlive a taky vydržel do další výměny.... . Můžeme se zkusit utěšit, že spotřebaoleje je a bude už z principu, olejem se mažou válce a dochází touto cestou vlastně ke spalování oleje, který ulpí na stěnách. Z druhe strany lepší než kdyby ti neubýval vůbec, nebo přibýval - to svědčí o tom, že tento úbytek je něčím doplňován (palivo, chladící směs), takže jsme vlastně šťastní......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
  • o 2 roky později...

Zdravím, poslední cca 4 tankování jsem dolíval 2x litr oleje. Yeti 09.2009 motor CDAA. Najeto 58 000 Km. Vychází to tak cca 1 litr na 1200km. Zdá se mi, že koncovka výfuku je očouzená. Motor ze spodu je čistý, žádný zjevný únik. Předpokládá, že mě nečeká nic pěkného.

 

Milda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...