Přejít na obsah

Anketa - jakou motorizaci vlastníte + benzín vs nafta


Kevvin

  

695 hlasů

Nemáte oprávnění k hlasování v této anketě nebo k výsledkům hlasování. Prosím přihlašte se nebo zaregistrujte, abyste mohl hlasovat v této anketě .

Doporučené příspěvky

Rozhodl jsem se oprášit tuto anketu, která tu proběhla asi před třemi lety, ale nenašel jsem výsledky. Pokud má někdo chip, tak hlasuje na původní motorizaci a může přidat komentář s aktualním výkonem + kde chipoval.

A druhá otázka je jasná, kdo bude v převaze?? Snad jsem na nic nezapomněl :feve:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Mno, tak jezdím oktávkou kombi 2003, benzín 2.0 85kW a hodně velká pohoda. Dlouhodobá spotřeba je rovných 7 litrů, jezdím na pohodu a spíše delší trasy a to i po městě (přes prahu). Dostatek síly i v nízkých otáčkách a zvuk motoru je v rozmezí 1500 - 2500 rpm menší než aerodynamický hluk. Když potřebuju uhánět tak cestování po dálnici v rychlostech 170-180 nedělá motoru problém, pak samozřejmě se spotřebou 10,5 - 11 litrů.

Za poslední měsíc jsem měl možnost řídit několik aut v nižší střední třídě a co se týče neprémiových značek, tak bych volil jedině benzíny, diesely jsou podle mého názoru parodie na motor.

Kamarádova Octavia kombi 2002 1,9 / 81 kW. Nejklasičtější klasika, nízká spotřeba a lákavá možnost přečipování vykoupená strašným smradem, kouřem, nekultivovaností, kopanci kupředu a neustálým řazením. Díky, ne.

Mámina Honda Civic 2006 benzín 1,8/103 kW. Asi nejlepší benzínový motor do 2l objemu, kterým jsem kdy v nižší střední jel. Agilní, točivý (nedá se to vůbec srovnat s mým 8V dvoulitrem, tomu se do otáček moc nechce, nejlépe pohodlné cruisování ustálenou rychostí) a hodně výkonný motor - krásně táhne od 2500 až do 6500 rpm kde má maximum výkonu. Mám z něj mnohem lepší pocit než z nemastného neslaného VW 2.0 FSI / 110kW. Spřažený se šestistupňovou převodovkou má i výbornou spotřebu. Ve městě se pohybuju do 8 litrů (máma se stylem brzda-plyn a ježděním výlučně po městě má dlouhodobou rovných 9), mimo město při mé pohodové jízdě je to okolo 6l a rychlý přesun po dálnici okolo 170-180 spotřebuje 9l. Měl jsem možnost projet i VW zázrak 1,4 TSI s 90kW a ten na tom byl při podobných režimech i přes papírově lepší hodnoty spotřeby o dost hůř. Proto se mi moc nelíbí downsizing a přeplňování malých motorů v honbě za nízkými emisemi CO2. Z velkých značek snad jedině už Mazda, Toyota, Honda a Ford nabízejí atmosféry v objemech 1,8 - 2,4 l na které teda po svých zkušenostech nedám dopustit...

Tátova firemní Kia Ceed 2009 s 1,6 CRDi a výkonem okolo 80kW. Myslel jsem si, že to odstranění kopanců starých TDI a snaha o linearitu výkonu dospělo dál, ale těžce jsem se zklamal. Do 1500 rpm se neděje vůbec nic, pak následuje vcelku pozvolné zrychlování a přes 3500 rpm se zase už neděje nic. Jel jsem v tom sám, ale subjektivně jsem si připadal tak, jako kdybych řídil moji Oktávii s 5 lidmi a plným kufrem. Do toho dlouhá šestistupňová převodovka kde 6. stupeň je jen rychloběh protože motor už nemá sílu na zrychlování.

Pohádky konec...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ja mam 1.9 TDI 66kw des a hruza za rok nainvestavano snad 100 litru do oprav a jeste tech 66kw je slabouckych a nic nemeni na tom ze to rve smrdi piska to jako neaky iveco proste priste jedine benzin a spotrebu vem cert..Kdyz se to pokazilo tak dokazala zrat 52.1 L/100 Km a mam to zdokumentivany zadna okamzita ale prumer...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk odbral (a) toto téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...