Přejít na obsah

Zatuhlé stěrače


Fido

Doporučené příspěvky

...opravil jsem si zatuhlá táhla stěračů, dal jsem to zpátky do kupy a teď mi stěrače stírají i plast pod čelním sklem...tedy sjedou při vypnutí cca o 7 cm níže než by měly a následně se vrátí do původní polohy.....tedy zpět na sklo. Při stírání stírají normálně ( resp. jezdí v normálních polohách ).

Udělají to puze při cyklování a při vypnutí stírání.

Co s tím?

Díky Jirka

Editováno: , autor: jiri26
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...opravil jsem si zatuhlá táhla stěračů, dal jsem to zpátky do kupy a teď mi stěrače stírají i plast pod čelním sklem...tedy sjedou při vypnutí cca o 7 cm níže než by měly a následně se vrátí do původní polohy.....tedy zpět na sklo. Při stírání stírají normálně ( resp. jezdí v normálních polohách ).

Udělají to puze při cyklování a při vypnutí stírání.

Co s tím?

Díky Jirka

Budeš mít blbě nasazenej náhon od motorku, nebude v původní poloze a proto ti stěrače sjedou níž a potom se vrátí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

odpoj táhlo od motorku,pust motorek na prázdno a nastav stěrače dle potřeby a pak je přimontuj k motorku ale víc s tím nehýbej!proved zkoušku,pokud se to bude opakovat mohlo se to pojebat uvnitř motorku,musíš ho znovu otevřít a přenastavit,přesně si na to nevzpomínám ale na to přijdeš,nebo holt hledej někde to tu bylo už řešené tuším ve "stěrače"nebo tak nějak.at se ti to povede na poprvé,zdar.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak už je to spravené, bylo to zadřené v pouzdrech. Dík za radu

já ten mechanismus vlastně můžu vyměnit až zase budu měnit čelní okno, borci v autoskle mi totiš jaksi přilepili tu plastovou mřížku, takže to teď jem odehnu a prostříknu :076

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

mam takovy problem na O1, rok 98, 1.6

problem je s prednimi steraci, nahoru jdou hooooooodne pomalu a nedojedou uplne nahoru a stoji, kdyz jim pomuzu, tak dolu zajedou zase, myslel jsem si, ze v mechanizmu jenz hybe steraci bude spina a bude to mozna i zarezle, tak jsem ted sterace sundal, sundal ten plastovy kryt a nekolikrat jsem to prostrikal, ale problem naprosto stejny, ani neni znat, ze by to bylo o neco lepsi, nevite co s tim tedy?

muze byt zavada i jinde? nebo proste to mam zkouset prostrikovat tak dlouho dokud se to nerozchodi?

predem diky moc za jakoukoli pomoc ci radu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Máme doma dvě O1 (99 a 00) obě předfacelift a u obou už jsem měnil ten mechanismus stěračů - u jedné se zpomaloval asi 1/2 roku, ale pořád to stíralo, až to nakonec umřelo, u druhé to šlo normálně a během jednoho dne se stěrače nehly. Po konzultaci s mechanikem jsem tak radši dal nový - je tam prý problém kombinace materiálů pouzdra a tyček takže tam dochází ke slabé galvanické reakci a po čase to zatuhne - dřiv to zkoušeli čistit (osmirkovat a namazat), ale efekt byl poměrně krátký - takže dnes už radí pouze výměnu. Moje rada - pokud se chceš octy zbavit tak to dej dokupy tak jak ti radí rolbař pokud si ji chceš ještě nějakej pátek ponechat tak dej mechanismus nový.

Editováno: , autor: xkali
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam Octavku 03 tour. Mam také problém se stěrači. Vypadá to taky na mechanismus. mohl by my prosím někdo poradit jaky je fígl se zděláním toho plastu. Nerad bych něco polámal.

Děkuji.

Tak tento problém už má mtaky zasebou, důležité je se to nesnažit pořád zkoušet, nebo někdo by to rád chtěl tímto rozhýbat, v žádném případě. Mohl by shořet ten motorek, sám má co dělat aby to vůbec utáhnul. Je to celé uvnitř z hliníku, a ten oxiduje, prostě zadřený. Já to nechal vyměnit za novej kus a je klid. :palec2:

Editováno: , autor: Ray
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...